18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarki MON-POLu nie dały rady liderkom z Wrocławia

Niestety nie udało się koszykarkom MON-POLu pokonać w niedzielę Ślęzy Wrocław. Liderki były poza zasięgiem płocczanek, które muszą wygrać dwa ostatnie mecze, jeśli chcą utrzymać się w I lidze.

Pierwsze dwie kwarty zakończyły się nieznacznymi porażkami gospodyń. Kluczowa dla losów meczu okazała się być trzeca odsłona, którą płocczanki przegrały 11:23. W ostaniej kwarcie zawodniczki Ślęzy spokojnie kontrolowały przebieg meczu i ostatecznie powiększyły przewagę jeszcze o pięć punktów.

Najlepsza na parkiecie była Iwona Szarzyńska, która zdobyła 18 punktów. Wśród wrocławianek najwięcej oczek zdobył Agnieszka Śnieżek, która może pochwalić się 21 punktami, 11 asystami i 15 zbiórkami.

Żeby zachować miejsce w I lidze, koszykarki MON-POLu muszą wygrać dwa ostatnie mecze. Najpierw 24 marca płocczanki zagrają na wyjeździe z UKS Basket Aleksandrów Łódzki, a trzy dni później na własnym parkiecie z AZS UMCS Lublin.

Mon-Pol Płock - ITS Ślęza Wrocław 55:79 (13:16, 17:21, 11:23, 14:19)

MON-POL: Szarzyńska 18, Maj 12, Janas 11, Morawiec 8, Krzysztofik 2 oraz Domańska 4, Kutycka, Sikorska,

Ślęza: Śnieżek 21, Stelmach 16, Szczepanik 8, Czmochowska 6, Żyłczyńska 6 oraz Łata 17, Tajerle 5, Winnicka, Bączkowska, Pelc