Koszykarski weekend lepszy dla panów

Daniel Świerżewski
materiały prasowe
Koszykarze MON-POLu, w przeciwieństwie do ich koleżanek, milej będą wspominać miniony weekend. Panom udało się wygrać na wyjeździe z Legionem Legionowo 88:71.

Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando płocczan, którzy rozgromili gospodarzy 9:25. Z dobrej strony zaprezentował się Janji Byambadorj, który zdobył aż 16 punktów. Druga część to już lepsza gra Legionu, który niestety zdawał się być wspierany przez arbitrów. Sędziowie nie zauważali fauli gospodarzy, co odbiło się na zdobyczy punktowej MON-POLu. Kwarta zakończyła się wygraną Legionu 18:12, ale w całym meczu to zespół z Płocka wciąż prowadził.

W trzeciej kwarcie płocczanie znów pokazali się z dobrej strony i nie dali się stłamsić ostro grającym rywalom. MON-POL wygrał 27:20 i powiększył prowadzenie w meczu. Ostatnia odsłona to zacięta walka punkt za punkt. Legion nie zamierzał oddać meczu bez walki zwłaszcza, że było to pierwsze spotkanie w swojej hali w tym sezonie. Podopieczni Mariusza Błaszczyka nie roztrwonili jednak uzyskanej przewagi. Kwarta zakończyła się remisem 24:24. W całym meczu MON-POL zwyciężył 88:71.

Najskuteczniejszym zawodnikiem płockiej drużyny był Byambadorj, który zdobył 40 punktów, czyli blisko połowę! Drugi był Mariusz Czajkowski z 19 punktami. W zespole Legionu najlepiej zaprezentowali się Balicki i Marchoff, którzy zdobyli po 13 punktów.

MON-POL zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Najbliższym rywalem płocczan będzie MKS Ochota Warszawa.

KS Legion Legionowo – MON-POL Płock 71:88 (9:25, 18:12, 20:27, 24:24)
Legion: Balicki 13, Pajpis 11, Nagajski 11, Grudziński 4, Grębski 0, Marchoff 13, Niedbalski 12, Łapiński 5, Witek 2
MON-POL: Byambadorj 40, Czajkowski 19, Kowalski 8, Wiśniewski 8, Lewandowski 7, Sulkowski 4, Rutkowski 2

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia