Koszykarze MON-POLu przywieźli z Pruszkowa dwa punkty

Daniel Świerżewski
źródło: eventualnosci.pl
Koszykarze MON-POLu będą wspominać miniony weekend zdecydowanie lepiej, niż ich koleżanki. Panowie wygrali swój wyjazdowy mecz z MUKS Piaseczna i pełni nadziei mogą szykować się do spotkania z MKS Polonią Warszawa.

Od samego początku płocczanie mieli lekką przewagę, którą konsekwentnie powiększali. Pierwsza kwarta zakończyła się pewnym zwycięstwem 23:17. Druga była zdecydowanie bardziej wyrównana, gospodarze starali się dogonić rywali, ale tę kwartę również wygrał MON-POL, tym razem 14:13. Trzecia odsłona to doskonała postawa pod koszem Piotra Lewandowskiego, Konrada Kowalskiego i Kacpra Kuty. Goście wygrali tę kwartę 25:17 i kontrolowali przebieg meczu. Swoją dobrą postawę i przewagę udowodnili podczas ostatnich 10 minut meczu. Tę część wygrali 25:14, a cały mecz 84:61.

24 listopada o 13:00 MON-POL zmierzy się we własnej hali z MKS Polonią Warszawa, która rozegrała dotychczas pięć meczów i wszystkie wygrała.

MUKS Piaseczno – MON-POL Płock 61:84 (17:23, 13:14, 17:25, 14:25)
MUKS: Chliczuk 17, Banowicz 15, Chludziński 8, Sielawko 4, Całka 2, Wójcik 9, Makulec 4, Postek 3, Hiernecki 1, Strzelczyk 1

MON-POL: Byambadorj 17, Lewandowski 13, Kowalski 11, Czajkowski 8, Sulkowski 2, Kuta 16, Borowski 11, Jankowski 5, Kaźmierowski 3, Wiśniewski 1