Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Porażka koszykarek MON-POLu przed barażami

MON-POL - AZS UMCS Lublin 53:78
MON-POL - AZS UMCS Lublin 53:78 fot. Joanna Kołodziejska
Na zakończenie rozgrywek w grupie D koszykarki MON-POLu przegrały u siebie z AZS UMCS Lublin. Porażka ta nie miała jednak wielkiego znaczenia. Już wcześniej było waidomo, że płocczanki będą walczyć o pozostanie w I lidze w barażach.

Początek meczu należał do gospodyń, które szybko odskoczyły rywalkom na 10 punktów. Potem jednak do głosu doszły zawodniczki z Lublina i to one wygrały pierwszą kwartę 20:19. Pierwsze minuty drugiej odsłony również były wyrównane, ale pod koniec wyższy bieg wrzuciły przyjezdne i powiększyły przewagę do 10 punktów.

Trzecia i czwarta kwarta to ambitna pogoń MON-POLu. Lublinianki jednak utrzmywały bezpieczny dystans i nie pozwoliły zbytnio zbliżyć się gospodyniom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 53:78.

Drużyna do treningów wróci we wtorek. Mecze barażowe odbędą się 13-14, 20 i ewentualnie 21 i 24 kwietnia. Rywalkami MON-POLu będzie Baton Basket 25 Bydgoszcz. Gra toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

MON-POL Płock – AZS UMCS Lublin 53:78 (19:20, 17:26, 10:18, 7:14)

MON-POL: Domańska 3, Sikorska 8, Maj, Morawiec 17, Krzysztofik 14, Iwan, Trzewikowska, Kutycka 4, Wilamowska 4, Gruchot, Szarzyńska, Trzeciak 3

AZS UMCS: Trzeciak 16, Dąbkowska 23, Hajduk 3, Kret 17, Cybulak 8, Karczmarczyk, Buczak 2, Kasprzyk 7, Smoleń, Kasperska 2