Skromne, ale zasłużone zwycięstwo nad Motorem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Daniel Świerżewski
W sobotnie popołudnie Wisła Płock pokonała przed własną publicznością Motor Lublin 1:0. Wynik ani trochę nie odzwierciedla jednak przewagi, jaką posiadali „nafciarze”. Spotkanie mogło, a nawet powinno zakończyć się bardziej okazałym zwycięstwem.

Dość powiedzieć, że pierwsze pół godziny to całkowita dominacja gospodarzy. Podopieczni Marcina Kaczmarka zmarnowali kilka stuprocentowych sytuacji, podczas gdy zawodnicy Motoru właściwie ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Seweryna Kiełpina. Tym większa była frustracja kibiców i sztabu szkoleniowego, kiedy arbiter zakończył pierwszą połowę. Losy meczu mogły być niemalże rozstrzygnięte, a tak zapowiadała się ciężka druga część meczu.

Druga połowa wyglądała właściwie identycznie jak pierwsza. Wisła miała dużą przewagę, a „motorowcy” byli jedynie tłem dla dobrze dysponowanych gospodarzy. Na szczęście po zmianie stron udało się tę przewagę udokumentować golem. W 52. minucie Damian Adamczyk zagrał piłkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Marcin Krzywicki, który z kilku metrów głową dał Wiśle prowadzenie. Po golu obraz gry właściwie się nie zmienił. Goście nie kwapili się zbytnio do odrabiania strat, za to „nafciarze” dostali wiatru w żagle i chcieli podwyższyć prowadzenie. Najlepszą okazję ku temu miał w 72. minucie Bartłomiej Sielewski, który trafił z rzutu karnego w poprzeczkę. „Jedenastka” została podyktowana za faul na Pawle Magdoniu.

Do końca wynik nie uległ już zmianie. Wisła zdobyła kolejne trzy punkty i z 17 oczkami zajmuje 7. miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do liderującej Wisły Puławy. Sytuacja w tabeli robi się więc bardzo interesująca, a ciasnota zwiastuje ogromne emocje do końca rundy. Kolejnym rywalem Wisły będzie Stal Stalowa Wola, która po bezbramkowym remisie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki jest obecnie na 8. miejscu.

Wisła Płock - Motor Lublin 1:0 (0:0)
1:0 Krzywicki (52.)

Wisła: Kiełpin - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona - Janus, Góralski, Sielewski, Mitura (65. Hiszpański) - Adamczyk (75. Sekulski) - Krzywicki (60. Grudzień)
Motor: Oszust - Kanarek (82. Szpak), Karwan, Matuszczyk, Romańczuk (68. Diego) - Falisiewicz, Kursa, Ptaszyński, Kostrubała (52. Klepczarek) - Jovanović, Węska (75. Piceluk)

Żółte kartki: Falisiewicz, Matuszczyk
Sędzia: Przemysław Bzowski (Pomorski ZPN)
Widzów: ok. 700

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!