UG Zawidz zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki O Puchar Prezydenta Płocka

UM Płock
To były dwa dni wspaniałych emocji – tak prezydent Andrzej Nowakowski podsumował ogólnopolski turniej siatkówki amatorów w Orlen Arenie. O puchar prezydenta Płocka rywalizowało w nim 16 drużyn. Trofeum i złote medale zdobyli siatkarze z Zawidza.

W pierwszym dniu zawodów, w sobotę 9 lutego, siatkarze grali w czterech grupach eliminacyjnych. Po dwie drużyny awansowały do ćwierćfinału. Tu grano już systemem pucharowym. W półfinałach pojedynki były niezwykle zacięte, za każdym razem do wyłonienia zwycięzców potrzebne były trzy sety.

W rywalizacji o trzecie miejsce na parkiecie spotkały się drużyny ze Słupna i Warszawy. Goście ze stolicy wygrali pierwszego seta 25:18, jednak drugi set należał do zawodników ze Słupna. Oni też wygrali bardzo emocjonującego tie-breaka 15:13 i zdobyli brązowe medale. O zwycięstwo w turnieju bardzo wyrównany mecz stoczyli zawodnicy z Białej Podlaskiej i Zawidza. Pierwszy set wygrał zespół z Białej Podlaskiej, ale drugi (25:22) i tie-break (16:14) zadecydował o zwycięstwie drużyny z Zawidza.

Oprócz rywalizacji na parkiecie były też konkursy dla zawodników na najmocniejszy i najbardziej widowiskowy atak i dla kibiców na dokładność zagrywki. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta. Puchary i medale wręczał siatkarzom prezydent Andrzej Nowakowski, który dziękował im za wspaniałą grę, sportową postawę i gratulował umiejętności. Prezydent podziękował też kibiciom za dopingowanie zawodników oraz organizatorom za dobrze przygotowany turniej.