Wisła Płock - Chojniczanka Chojnice. Pierwszy sparing Nafciarzy na obozie w Gniewinie za nami

Chojniczanka Chojnice
W środę, 22 czerwca, podczas obozu w Gniewinie Wisła Płock rozegrała pierwszy sparing w okresie przygotowawczym, a jej przeciwnikiem była Chojniczanka Chojnice. Mecz zakończył się remisem 1:1 (0:1), a bramkę dla Nafciarzy zdobył Dawid Kocyła, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Wisła Płock 1:1 Chojniczanka Chojnice

Dawid Kocyla 88' (k) - Łukasz Wolsztyński 37'

Skład Wisły: (I połowa) 99. Bartłomiej Gradecki - 33. Damian Zbozień, 2. Damian Michalski, 98. Steve Kapuadi, 21. Igor Drapiński - 13. Michał Mokrzycki, 92. Dominik Furman, 16. Bartosz Zynek - 13. Milan Kvocera, 95. Damian Warchoł, 11. Davo. (II połowa) 99. Bartłomiej Gradecki (65' Oskar Lodziński) - 17. Martin Šulek, 4. Adam Chrzanowski, 5. Anton Krywociuk - 32. Fryderyk Gerbowski, 23. Filip Lesniak, 6. Damian Rasak, 89. Aleksander Pawlak - 14. Dawid Kocyła, 91. Aleksa Maraš, 7. Radosław Cielemęcki.

Skład Chojniczanki: (I połowa) Maciej Kikolski - Marcin Grolik, Wojciech Błyszko, Kacper Kasperowicz - Adam Ryczkowski, Paweł Czajkowski, Łukasz Wolsztyński, Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Mazek - Tomasz Mikołajczak, Szymon Skrzypczak. (II połowa) Miłosz Garstkiewicz - Sebastian Golak, Mateusz Bartosiak, Maciej Białczyk - Michał Mikołajczyk (82' Szymon Zimnicki), Mateusz Cegiełka, Kacper Sztuka (73' Medard Dahms), Filip Karbowy, Szymon Stróżyński - Robert Janicki, Antoni Prałat.

Chociaż oba zespoły rozpoczęły przygotowania tego samego dnia, przed środowym spotkaniem Chojniczanka w nogach miała dodatkowe 90 minut. Dla Nafciarzy sparing z beniaminkiem Fortuna I ligi był pierwszym meczem przed sezonem 2022/23. Chojniczanie rozegrali już natomiast spotkanie z Legią Warszawa, w którym przegrali 1:3. Spotkanie Wisła - Chojniczanka nie było transmitowane w internecie, a sami też nie wybraliśmy się nad morze, by je obejrzeć, dlatego musimy skupiać się na relacjach klubów oraz wypowiedziach pomeczowych. Po stronie Nafciarzy trener Pavol Stano robi przegląd wojsk, co jest typowe na tym etapie przygotowań, dlatego wcale nie dziwi gra wielu zawodników oraz testowanie różnych ustawień. Co do samego meczu, w pierwszej połowie gra opierała się przede wszystkim na próbach dośrodkowań z obu stron. Było w nich dużo niedokładności, ale jedno z takowych doszło do celu, a mowa tu o dośrodkowaniu z rzutu rożnego Chojniczanki, które głową na bramkę zamień Łukasz Wolsztyński, dając swojej drużynie prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron, Wiślacy jakby bardziej dążyli do wyrównania, ale tylko przez pierwszych 15-20 minut, chociaż i w tym czasie Chojnice mogły podwyższyć wynik, ale sędziowie odgwizdali spalonego. Później mecz na nowo się uspokoił, a raczej oglądaliśmy odpowiedź za odpowiedź. Gdy wydawało się, że nic już nie ulegnie zmianie, indywidualną akcję przeprowadził Dawid Kocyła, który został faulowany i wywalczył rzut karny. Wracający z wypożyczenia zawodnik sam został egzekutorem jedenastki i zamienił ją na bramkę, będąc strzelcem pierwszego nieoficjalnego gola w sezonie 2022/23 - bo za ten sezon należałoby uznać sparingi przedsezonowe.