Wisła wygrała w Kwidzyniu i zagra o mistrzostwo [ZDJĘCIA]

Daniel Świerżewski
Po dwóch wygranych nad MMTS w Orlen Arenie, podopieczni Larsa Walthera pojechali do Kwidzynia, by tam przypieczętować awans do finału mistrzostw Polski. To się na szczęście udało i „nafciarze” mogą już myśleć o decydujących starciach w obronie tytułu.

Spotkanie w Kwidzyniu było zdecydowanie bardziej zacięte od meczów, które kibice mogli śledzić w Orlen Arenie. Wisła mozolnie budowała swoją przewagę, w pewnym momencie prowadziła 6:3 i wydawało się, że wszystko wróciło na właściwe tory. Gospodarze nie zamierzali jednak kłaść się przed rywalami i niesieni dopingiem kibiców zdobyli pięć bramek z rzędu i prowadzili 8:6. Później czerwonymi kartkami za przepychanki ukarani zostali Maciej Mroczkowski i Adam Twardo. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i nie oddali już prowadzenia do końca pierwszej połowy i do szatni schodzili prowadząc 15:10. Zapachniało więc niemałą sensacją.

Druga połowa rozpoczęła się od nieskutecznych ataków obu drużyn i ostrej gry w defensywie. Co i rusz sędzia odsyłał któregoś z zawodników na dwuminutową „odsiadkę” . Pierwsi właściwy rytm złapali „nafciarze”, którzy zmniejszyli nieco dystans do gospodarzy. Szczypiorniści MMTS jednak cały czas walczyli i utrzymywali przewagę 2-3 goli nad Wisłą. Kluczowa dla losów meczu okazała się 49. minuta, kiedy gospodarze nieco „stanęli”. Przez kolejnych pięć minut nie zdobyli żadnego gola. Wisła skrzętnie to wykorzystała i wreszcie objęła prowadzenie. Ostatnie minuty były bardzo zacięte i ostatecznie wraz z syreną końcową na tablicy widniał remis 26:26. „Nafciarze” mogli rzutem na taśmę sięgnąć po zwycięstwo, ale Adam Wiśniewski trafił w poprzeczkę.

Zawodników i kibiców czekała więc dogrywka. W niej lepiej zaprezentowali się goście, którzy objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca. Wygrana 31:28 dała „nafciarzom” awans do finału mistrzostw Polski. Ich rywalem będzie VIVE Targi Kielce. Zdobywcy Pucharu Polski rozgromili Tauron Stal Mielec 42:26 i wygrali swoją rywalizację 3:0.

MMTS Kwidzyn - Wisła Płock 28:31 (26:26; 15:10)

MMTS: S.Suchowicz, K.Szczecina - D.Kostrzewa(5), M.Daszek(1), M.Seroka(1), P.Rombel, A.Pacześny(1), M.Peret(5), A.Łangowski(5), P.Rosiak, M.Adamuszek, K.Sadowski, R.Orzechowski(3), M.Mroczkowski(2), K.Krieger(1), M.Waszkiewicz(4, 3k)

Wisła: M.Wichary, M.Seier - J.Bäckström, C.Spanne(4, 4k), A.Wiśniewski(5), G.Gomółka, K.Syprzak(2), M.Toromanović(2), Z.Kwiatkowski, P.Chrapkowski, N.Eklemović(5), M.Kubisztal(10), B.Kavaš(2, 1k), L.Dobelšek, A.Twardo, P.Paczkowski(1)

Kary: MMTS 12 min (P.Rosiak 4 min, A.Pacześny 2 min, K.Krieger 2 min, R.Orzechowski 2 min, M.Adamuszek 2 min) - Orlen Wisła 10 min (B.Kavaš 4 min, A.Wiśniewski 2 min, Z.Kwiatkowski 2 min, N.Eklemović 2 min)

Czerwone kartki: M.Mroczkowski - A.Twardo, M.Toromanović

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!