Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Garbarnia - Wisła: remis na zakończenie II-ligowej przygody [ZDJĘCIA, BRAMKI]

15.06.2013 Garbarnia Kraków - Wisła Płock 2:2
15.06.2013 Garbarnia Kraków - Wisła Płock 2:2 fot. Wojciech Barczewski / garbarnia.krakow.pl
Piłkarze Wisły Płock na zakończenie sezonu 2012/2013 zremisowali w Krakowie z Garbarnią 2:2. Oba kluby swoje cele osiągnęły już wcześniej, dlatego wynik był sprawą drugorzędną. Cieszy natomiast fakt, że „nafciarze” dzięki temu punktowi zapewnili sobie 1. miejsce w tabeli.

O poziom zawodów można było się trochę obawiać. Oprócz faktu, że obie drużyny nie walczyły już o nic, to jeszcze słupki rtęci pokazywały nawet 30 stopni Celsjusza. Na sektorze gości stawiło się około 400 osób, w tym setka fanów miejscowego Hutnika. Wisła mogła więc czuć się jak u siebie, bo Garbarnię wspierała dużo skromniejsza grupka sympatyków.

Pierwsza połowa to przewaga Wisły. „Nafciarze” chcieli potwierdzić, że awans do I ligi i pozycja lidera nie są dziełem przypadku. Niestety długo nie udawało się udokumentować lepszej dyspozycji. Dopiero w 43. minucie piłka znalazła się w bramce krakowskiego zespołu. Fabian Hiszpański dośrodkował w pole karne. Ta trafiła do Marcina Krzywickiego, który zagrał ją na trzeci metr do Janusza Dziedzica. Napastnikowi Wisły nie pozostało już nic, tylko skierować futbolówkę do bramki

Po zmianie stron nie udało się niestety pójść za ciosem. Co więcej, nastąpiła chwila dekoncentracji, którą bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Garbarni. Ifeanyi Uwakwe wpadł z piłką w pole karne Wisły i strzałem z okolic 14. metra pokonał Seweryna Kiełpina. Podopieczni Marcina Kaczmarka nieco się przebudzili i starali się odzyskać prowadzenie. Nie dość, że się to nie udawało to jeszcze w 80. minucie to gospodarze strzelili drugiego gola. Swojego 18. gola w sezonie zdobył Mateusz Broź i wywalczył dzięki niej koronę króla strzelców. Wiśle udało się jednak wyrównać. W 89. minucie piłkę do bramki z pięciu metrów zapakował Bartłomiej Sielewski.

Garbarnia Kraków – Wisła Płock 2:2 (0:1)
0:1 Janusz Dziedzic (43. minuta)
1:1 Ifeanyi Uwakwe (50. minuta)
2:1 Mateusz Broź (82. minuta)
2:2 Bartłomiej Sielewski (89. minuta)

Garbarnia: 31. Robert Widawski – 3. Arkadiusz Ryś, 4. Gjentijan Haxhijaj (46. 2 Grzegorz Talaga), 5. Marcin Pluta, 6. Paweł Byrski – 11. Tomasz Kalicki (70. 15. Piotr Kaczor), 18. Ifeanyi Uwakwe, 7. Krzysztof Kalemba, 17. Krzysztof Kozieł (83. 9. Sebastian Kokoszka), 8. Tomasz Metz – 10. Mateusz Broź

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 24. Łukasz Nadolski, 23. Paweł Magdoń, 5. Bartłomiej Sielewski, 17. Arkadiusz Mysona (46. 15 Daniel Mitura) – 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt (58. 9 Łukasz Sekulski) – 20. Tomasz Grudzień, 10. Janusz Dziedzic (72. 8. Damian Adamczyk) – 16. Fabian Hiszpański (85. 11. Mirosław Kalista) – 6. Marcin Krzywicki

Sędzia: Robert Podlecki (Lublin)