Koszykarki MON-POLu wreszcie zwycięskie

Dariusz Gdesz / Polskapresse
Odetchnęli wszyscy – zawodniczki, sztab szkoleniowy i kibice. Koszykarki MON-POLu pokonały u siebie UKS BASKET Aleksandrów Łódzki 77:62. Mecz zapowiadał się bardzo ciężko, Basket dobrze rozpoczął drugą część sezonu i wyprzedzał płocczanki w ligowej tabeli.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana ze wskazaniem na drużynę z Aleksandrowa Łódzkiego. Dopiero 60 sekund przed końcem gospodynie wyszły na prowadzenie, które po chwili jeszcze powiększyły. Pierwsze 10 minut zakończyło się wygraną MON-POLu 20:17. Druga kwarta rozpoczęła się od kolejnych punktów gospodyń, które prowadziły już 30:23. Zawodniczki Basketu nieco podgoniły i ostatecznie przegrały tę kwartę tylko 19:17, w całym meczu tracą do rywalek pięć punktów.

Trzecia kwarta to niezrozumiały przestój płocczanek. W 25 minucie meczu przyjezdne odzyskały prowadzenie za sprawą Daivy Jodeikaite. MON-POL próbował się odkuć, ale w tej części meczu niewiele wychodziło podopiecznym Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego. Porażka 9:19 jest najlepszym odzwierciedleniem przebiegu gry. Słabsza postawa na szczęście nie podłamała naszych zawodniczek. Wręcz przeciwnie, MON-POL na ostatnie 10 minut wyszedł niezwykle skoncentrowany. Gospodynie dosłownie „rozjechały” rywalki, wygrywając 29:9 i w całym meczu 77:62. Najskuteczniejszą zawodniczką MON-POLu była tego dnia Iwona Szarzyńska, która zdobyła 24 punkty. Sylwia Janas może pochwalić się 17 punktami i ośmioma zbiórkami.

Kolejnymi rywalkami MON-POLu będzie zespół AZS UMCS Lublin.

MON-POL Płock – UKS BASKET Aleksandrów Łódzki 77:62 (20:17, 19:17, 9:19, 29:9)
MON-POL: Patrycja Iwan, Joanna Domańska 10, Sylwia Janas 17, Paulina Kutycka 2, Karolina Wilamowska, Aleksandra Gruchot, Iwona Szarzyńska 24, Karolina Sikorska 8, Monika Maj 2, Aldona Morawiec 12, Anita Trzeciak 2, Aleksandra Krzysztofik
UKS BASKET: Paulina Rojek, Nikola Kacperska 20, Katarzyna Cicha, Natalia Tyczkowska, Anita Tomaszewska 9, Kinga Bączek, Ewa Canert 10, Justyna Włazińska, Roksana Schmidt 8, Monika Lelek 5, Daiva Jodeikaite 10