Mecz koszykarek jak zwykle nerwowy. Na szczęście ze szczęśliwym zakończeniem

Dariusz Gdesz / Polskapresse
Koszykarki przyzwyczaiły już wszystkich, że ich mecze obfitują w dramaturgię, niekoniecznie tę pozytywną. Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie choć wcale nie musiało. Płocczanki pokonały KS JAS-FBG Sosnowiec i wykonały pierwszy krok ku utrzymaniu w I lidze.

W wyjściowym składzie MON-POLu doszło do jednej, dość zaskakującej zmiany. Monikę Maj zastąpiła Paulina Kutycka. Pierwsza kwarta była prawdziwą huśtawką nastrojów. Przez pierwszych kilka minut obie drużyny szły łeb w łeb. Później przewagę przejęły gospodynie, które objęły prowadzenie 16:10. Wtedy jednak płocczanki się „zablokowały” i całkowicie oddały inicjatywę. Zawodniczki z Sosnowca zdobyły 13 punktów nie tracąc żadnego i to one cieszyły się po 10 minutach z prowadzenia 23:16. Początek drugiej kwarty to przewaga przyjezdnych, które powiększały przewagę. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięły Iwona Szarzyńska i Aldona Morawiec. Ich dobra gra pozwoliła wygrać tę odsłonę 21:17 i odrobić część strat do rywalek.

W trzeciej kwarcie coraz większą przewagę zdobywały płocczanki. W 24. minucie meczu, dzięki Aleksandrze Krzysztofik, udało się doprowadzić wreszcie do remisu. Odsłona zakończyła się zwycięstwem 23:17 i w całym meczu MON-POL prowadził 60:57. Ostatnie 10 minut meczu to znów nerwówka i walka punkt za punkt. Gdy do końca pozostawało 50 sekund, to zawodniczki z Sosnowca prowadziły 72:71. Pół minuty później dwa rzuty osobiste otrzymał zespół MON-POLu. Do ich wykonywania podeszła Iwona Szarzyńska. Zawodniczka musiała opanować wielki stres i emocje, jej rzuty były decydujące o losach meczu. Ku ogromnej radości reszty drużyny i sztabu trenerskiego, oba rzuty były celne. Tuż przed końcową syreną rzut rozpaczy oddała Agnieszka Stawowska z JAS-FBG, ale okazał się on niecelny.