Wisła Płock - Lechia Gdańsk. Drugi sparing i wysoka przegrana Nafciarzy. Przez większość czasu wyglądaliśmy jednak dobrze

Damian Kelman
Lechia Gdańsk
W drugim letnim sparingu Wisła Płock grała z Lechią Gdańsk, a mecz odbył się we Władysławowie i trwał 120 minut (4 x 30 minut). Chociaż Nafciarze wysoko przegrali 3:6, to nie wszystko było złe i możemy dopatrzeć się wielu pozytywów!

Wisła Płock 3:6 Lechia Gdańsk

Davo 4', 43', Łukasz Sekulski 40' - Christian Clemens 21', Marco Terrazzino 58', Flávio Paixão 89', 93', Rafał Pietrzak 94', Łukasz Zjawiński 101'

Skład Wisły:(I kwarta): Krzysztof Kamiński - Martin Šulek Jakub Rzeźniczak, Steve Kapuadi, Piotr Tomasik - Mateusz Szwoch, Dominik Furman, Rafał Wolski - Dawid Kocyła, Łukasz Sekulski, Davo. (II kwarta): Krzysztof Kamiński - Martin Šulek, Jakub Rzeźniczak (46' Damian Zbozień), Steve Kapuadi (46', Adam Chrzanowski), Piotr Tomasik - Mateusz Szwoch (46' Damian Rasak), Dominik Furman (46' Filip Lesniak), Rafał Wolski (46' Damian Warchoł) - Milan Kvocera, Łukasz Sekulski (46' Mateusz Lewandowski), Davo (46' Marko Kolar). (III kwarta): Oskar Lodziński - Damian Zbozień, Damian Michalski, Adam Chrzanowski, Igor Drapiński - Damian Rasak, Filip Lesniak, Damian Warchoł - Marko Kolar - Tomasz Walczak, Mateusz Lewandowski. (IV kwarta): Bartłomiej Gradecki - Kristián Vallo, Damian Michalski, Anton Krywociuk (96' Adam Chrzanowski), Aleksander Pawlak - Radosław Cielemęcki, Michał Mokrzycki, Fryderyk Gerbowski - Bartosz Zynek - Adrian Szczutowski, Aleksa Maraš.

Skład Lechii:(I i II kwarta): Dušan Kuciak (31’ Michał Buchalik) – Conrado, Mario Maloča, Henrik Castegren, Joseph Ceesay, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos, Marco Terrazzino, Dominik Piła, Christian Clemens, Kacper Sezonienko. (III i IV kwarta): Michał Buchalik (91’ Antoni Mikułko) – Rafał Pietrzak, Tomasz Neugebauer, Filip Koperski (91’ Egzon Kryeziu), David Stec, Jan Biegański, Jakub Kałuziński, Flávio Paixão, Bassekou Diabaté (105’ Witan Sulaeman), İlkay Durmuş, Łukasz Zjawiński.

Drugi sparing Wisły podczas obozu przygotowawczego miał specjalny przebieg. Mecz został rozegrany w małopikarskim układzie - zagrano cztery kwarty po trzydzieści minut, czyli łącznie zespoły rywalizowały ze sobą dwie godziny. Nafciarze rozpoczęli niemalże swoim wyjściowym garniturem i od razu przełożyło się to na szybkie prowadzenie, ale po golu to Lechia zaczęła nas przeważać. Gdańszczanie częściej atakowali i dążyli do wyrównania, co udało im się osiągnąć po około 20 minut. Następnie mecz nieco się uspokoił i po pierwszej kwarcie mieliśmy remis. Druga odsłona miała już zupełnie inny charakter i to płocczanie dominowali nad rywalami. Udało nam się nawet zdobyć dwie bramki, ale tuż przed kolejną pauzą przeciwnicy złapali kontakt. Im dalej "w las" tym skład Nafciarzy stawał się coraz bardziej eksperymentalny, ale i tak długo broniliśmy swojego prowadzenia, aczkolwiek w końcówce trzeciej kwarty Lechia zdołała wyrównać, a w ostatniej byliśmy już tłem dla przeciwników. Skład, który wtedy przebywał na boisku, zapewne widzieliśmy pierwszy i ostatni raz w takim zestawieniu, chyba że w kolejnej grze towarzyskiej. Do tego szybko z boiska wypadł Anton Krywociuk, zapewne z powodu jakiegoś drobnego urazu. Tegoroczny pucharowicz był lepszy w tej odsłonie i dorzucił aż trzy bramki, zapewniając sobie wysokie zwycięstwo.

Czy taki wynik każe się niepokoić? Gdy traci się sześć goli, taka myśl może przyjść do głowy, ale my radzimy być spokojni. Należy zwrócić uwagę na początek, gdy graliśmy w optymalnym składzie. Wówczas prowadziliśmy nawet 3:1. Ponadto gdańszczanie muszą być przygotowani wcześniej od nas, ponieważ już w przyszłym tygodniu rozpoczynają walkę w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. No i najważniejsze - w sparingach przecież nie chodzi o wynik. Najbardziej jednak cieszy fakt, że nowy nabytek - Davo - pokazał, że będziemy mieli z niego dużo pociechy. Oby utrzymał formę strzelecką do oficjalnych spotkań!