Jagiellonia Białystok - Wisła Płock. Nafciarze remisują z Jagą. Sprawiedliwy wynik w Białymstoku

Damian Kelman
Wojciech Wojtkielewicz
W meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock zremisowała 1:1 (1:0) z Jagiellonią Białystok na wyjeździe. Nafciarze prowadzili do przerwy po trafieniu Davo, ale gospodarze wyrównali w bardzo szczęśliwych okolicznościach.

Jagiellonia Białystok 1:1 Wisła Płock

Jesús Imaz 65' - Davo 34'

W spotkanie dobrze weszli gospodarze, ale tylko na chwilę. Wysoko atakowali naszych graczy, lecz szybko sobie uporaliśmy z atakami i zaczęłiśmy przeważać. Wisła dominowała w środku pola, nie pozwalając na wiele rywalom. Cały czas konstruowaliśmy ataki, a po jednym z nich - po składnej akcji - bramke zdobył Davo. Wynik do przerwy już się nie zmienił i wygrywaliśmy w Białymstoku. Po przerwie natomiast obraz gry całkowicie uległ zmianie. Gospodarze nie zaczęli dominować tak jak Nafciarze, ale mieli zdecydowanie więcej korzyści z gry, chociaż Wisła też się odgrażała. Do konkretów było jednak daleko. Wtedy znów odezwało się nasze płockie fatum z tego sezonu. Sprzed pola karnego uderzał jeden z bialostoczan, strzal zablokował Rzeźniczak, a piłka lobem wylądowała na czwartym metrze. Dopadł do niej Imaz, nieczysto trafił w piłkę, a ta i tak znalazła drogę do siatki. Później obie strony miały jeszcze okazje, ale wynik już nie uległ zmianie i kluby podzieliły się punktami.

Skład Jagiellonii: 1. Zlatan Alomerović - 25. Bogdan Țîru, 4. Israel Puerto, 32. Miłosz Matysik - 5. Bojan Nastić, 6. Taras Romanczuk, 8. Nené (83' 60. Mateusz Kowalski), 10. Fedor Černych (66' 26. Martin Pospíšil), 36. Jakub Lewicki (66' 27. Bartłomiej Wdowik)- 11. Jesús Imaz, 28. Marc Gual (90' 7. Juan Cámara).

Skład Wisły: 1. Krzysztof Kamiński - 19. Martin Šulek, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Adam Chrzanowski, 5. Anton Krywociuk (62' 77. Piotr Tomasik) - 14. Mateusz Szwoch, 8. Dominik Furman, 6. Damian Rasak (79' 24. Marko Kolar) - 10. Rafał Wolski (73' 27. Milan Kvocera), 20. Łukasz Sekulski (61' 17. Mateusz Lewandowski), 11. Davo (79' 95. Damian Warchoł).

Żółte kartki: Țîru, Puerto - Krywociuk, Rzeźniczak.
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
Frekwencja: 7731.

Relacja

• Koniec. Remisujemy 1:1
  • 90+3 Imaz zablokowany. Szansę miał jeszcze Nastić, ale bardzo się pomylił.
  • 90+3' Róg dla gospodarzy. 30 sekund.
  • 90+2' Mieliśmy wolnego, ale znów nic z tego.
  • 90' Zmiana: Camara za Guala. Sędzia dolicza trzy minuty.
  • 90' Mieli rożnego gospodarze, ale skończylo się tak, że Kvocera poszedł z kontrą. Zła decyzja jednak wszystko zepsuła. Zostajemy w ataku.
  • 88' Znów nic nie wyszło ze stałego fragmentu. Jeszcze faulował Chrzanek.
  • 87' Żółta dla Puerto. Ratował się faulem po przegranym pojedynku z Lewym na boku boiska.
  • 86' Atak Wisły. Mnóstwo podań w trójkącie i dośrodkowanie Kvocery - wybtie dwukrotnie przez gospodarzy.
  • 85' Puerto! Po rożnym z woleja - na szczęście obok bramki!
  • 84' Gual domaga się karnego, ale Kamiński trafił w piłkę - uff.
  • 84' Mogła być groźna kontra Wisły, ale najpierw Furman przeholował piłkę, a potem źle zachował się Lewandowski.
  • 83' Zmiana Kowalski za Nene.
  • 82' Wybita piłka i strzał z daleka - niecelny.
  • 82' Przypadkowe uderzenie Tomasika w twarz rywala. Wolny w narożniku pod naszą bramką dla Jagi.
  • 79' Zmiana: Warchoł za Davo i Kolar za Rasaka.
  • 79' Ruszyli Nafciarze z atakiem. Kvocera wygrał pojedynek na prawej stronie i podał do Lewego, ale ten faulował.
  • 76'' 7731 widzów na trybunach.
  • 76' Wdowik z daleka z kozłem - w ręce Kamyka.
  • 74' SZWOCH! TUŻ OBOK SŁUPKA! Uderzył Mati sprzed szesnastki - nie siłowo, lecz technicznie - minimalnie niecelnie...
  • 73' Zmiana w Wiśle: Kvocera za Wolskiego.
  • 71' Wolski próbował wypuścić gorną piłką Lewego, ale piłkę wybił obrońca.
  • 69' Źle teraz wyszedł Kamiński, ale udało się zatrzymać atak gospodarzy.
  • 67' W międzyczasie byly zmiany w Jadze: Wdowik za Lewickiego i Pospisil za Cernycha.
  • 65' Nic na to nie wskazywało. Akcja gospodarzy i strzał Cernycha sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od Rzeźniczaka i wpadła na czwarty metr pod nogi Imaza, który zdobył bramkę na 1:1.
  • 65' Leży na boisku Rasak po zderzeniu z Tiru.
  • 63' Korner Nafciarzy i piłka nie mija nawet pierwszego obrońcy, ale utrzymujemy się w posiadaniu.
  • 61' Zmiany w Wiśle - Lewandowski za Sekulskiego i Tomasik za Krywociuka.
  • 59' RASAK! To powinna być bramka! Davo dostał piłkę i zagrał do Szwocha, który próbował strzelać sprzed pola. Piłka odbiła się od obrońcy i trafiła do Rasaka, a ten, będąc sam przed bramkarzem, nie trafił w bramkę. Chociaż ostatecznie i tak odgwizdany by był chyba spalony.
  • 58' Chwilowa przewaga Jagiellonii. Gospodarze próbują odrobić straty.
  • 57' Dobrze się bronimy. Piłka wybita głową. Gospodarze mieli jeszcze okazję, ale Cernych nie uderzył dobrze.
  • 57' Róg dla Jagi.
  • 56' Rzut wolny zatrzymany przez Wisłę. Wyszliśmy z kontrą, ale Rasak faulował.
  • 54' Spóźnił się Rzeźniczak ze wślizgiem i faulował Lewickiego w narożniku boiska. Żółta kartka dla kapitana.
  • 53' Znów nic z tego - faulujemy w polu karnym.
  • 53' Kolejny techniczny popis Wolaka i wywalczony korner.
  • 51' Akcja za akcję. Straciliśmy piłkę pod polem karnym gospodarzy i zaraz miejscowi byli w naszej szesnastce. Lewicki nastrzelał futbolówkę, ale wybił ją Kamyk.
  • 50' Piłka w rękach Kamińskiego, ale i tak wcześniej minęła linię końcową.
  • 49' Dobry szybki atak Nafciarzy, ale zła decyzja Davo. Hiszpan holował piłkę i zamiast uderzyć wreszcie spróbował podać, ale Sekul był na spalonym. W odpowiedzi Jaga ma rożnego.
  • 48' Blisko powodzenia Jaga! Długa piłka z lewej strony Lewickiego do Cernycha. Ten otrzymał ją w polu karnym i uderzył prawą nogą po dalszym słupku - minimalnie obok słupka!
  • 47' Mieliśmy okazję na stworzenie sytuacji, ale Sulek źle zabrał się z piłką, a potem przegrał fizyczny pojedynek. Gospodarze mieli kontrę w - tak naprawdę - trzecie tempo - lecz w porę wróciła nasza obrona.
  • 46' Grają gospodarze!
  • Pojawiają się też Nafciarze - co ciekawe - witani gwizdami przez miejscowych.
  • Wracają zawodnicy gospodarzy na murawę.
  • Bardzo dobrze wygląda dziś Wisła. Środek pola nie daje żadnych szans rywalom, a z przodu swoje czary pokazuje Wolski. Oby tak dalej, bo Nafciarze są w stanie strzelić jeszcze kilka bramek!
  • Przerwa. Wygrywamy 1:0 i gramy bardzo dobrze!
  • 45+1' Sędzia dolicza minutę.
  • 45' Strzał Wolskiego! Napędzają się nasi gracze, a co akcja, to ładniejsza! Wyszedł Wolski z piłką, zgrał mu Davo klatką, a na końcu nasz pomocnik uderzał po krótkim słupku - bramkarz wybił na róg.
  • 43' Strzał głową Davo. Znów długa akcja Nafciarzy. Wolski otrzymał piłkę na prawej stronie i zagrał miękko na 11. metr. Davo sięgnał piłki, ale strzał nie miał żadnej siły.
  • 41' Spokojne rozgrywaie piłki przez Nafciarzy. Mamy przewagę, możemy się bawić.
  • 39' Szansa Jagi! Chrzanowski stracił piłkę w środkowej strefie i gospodarze mieli kontrę. W porę wrócił jednak Furman i zablokował próbę gości!
  • 38' Kolejna piękna akcja Wisły - doskonałe zagranie Wolskiego do Rasaka, wycofanie do Davo na 20. metr i trudno powiedzieć, czy nasz pomocnik próbował lobować czy odnaleźć Sekula. Piłka wyszła na aut bramkowy.
  • 37' Optymistyczna próba Nasticia - daleko, bardzo daleko od bramki.
  • 37' Gospodarze próbowali ataku, lecz doskonale piłkę przejął jeden z naszych defensorów, a następnie faulowany byłDavo.
  • 36' Nafciarze się nie zadowalają! Znów w ataku pozycyjnym Wisła!
  • 34' Doskonała składna akcja Nafciarzy! Wolski doskonale dziubnał piłkę nad obrońcami i ta trafiła na prawej stronie szesnastki do Rasaka. Nasz pomocnik wycofał po ziemi do Davo, a Hiszpan z pierwszej piłki po długim słupku wyprowadził nas na prowadzenie! Brawo Davo!
  • 33' Drugi mecz z rzędu bardzo dobrze wygląda Wisła w nowym ustawieniu 4-3-3. Całkowicie dominujemy w środkowej strefie.
  • 31' Piłka doleciała do głowy Puerto, ale nie była to dobra sytuacja - wysoko nad poprzeczką.
  • 31' I rzut rożny dla Jagi.
  • 30' Dośrodkowanie z rogu leciało wreszcie w pole karne, ale obrońca zbił piłkę głową do bramkarza.
  • 29' Dośrodkowanie Krywociuka zablokowane - rożny.
  • 29' Strzał Wolskiego, ale do zapomnienia. Szwoch doskonale odnalazł naszego pomocnika na skraju pola karnego, a ten bez namysłu uderzył z powietrza - niecelnie.
  • 27' Doskonałe podanie Furmana do Sekulskiego. Nasz napastnik zdążył dopaść do piłki przed napastnikiem, ale nie był w stanie zrobić nic więcej - wybili piłkę gospodarze.
  • 26' I akcja Jagi - Gual do Cernych - płaskie dośrodkowanie i wybija piłkę Rzeźnik.
  • 25' Znów nic nie dał nam róg. Stałe fragmenty do poprawy od dawna...
  • 24' Odpowiedź Wisły. Davo wypatrzył na skrzydle Sekulskiego, ale ten trochę źle przyjął piłkę. Mamy jednak róg.
  • 23' Ależ szansa Jagiellonii! Rzut wolny po faulu Krywociuka w środkowej strefie - krótkie rozegranie i długa piłka. Jeden z miejscowych na wślizgu zagrał wzdłuż bramki i Jaga oddała strzał. Kamiński, lecąc po ziemi, instyktownie złapał piłkę, uf!
  • 22' Odważny strzał Szwocha, ale chyba pospieszny. Wolski minał na lewej flance trzech rywali i zszedł do środka, zagrywając do Szwocha, ten przyjął, wypuszczając sobie futbolówkę i uderzył z dystansu - niecelnie, ale ustrzelił kibica rywali.
  • 21' Spokojniejszy fragment. Wisła ma piłkę na własnej połowie.
  • 18' Kartka dla Tiru za taktyczne zagranie ręką - przerwał naszą kontrę.
  • 16' Dośrodkowanie do Sekulskiego, ale nasz napastnik ponownie na spalonym.
  • 15' Głupia kartka Krywociuka. Byliśmy pod bramką rywali - Krywociuk otrzymał piłkę, ale źle ją przyjął i w efekcie popisał się bolesnym "stempelkiem".
  • 14' Po początkowych kłopotach opanowaliśmy grę Wisła próbuje rozgrywać po swojmeu.
  • 12' Jednak nie było przewinienia. Rzut sędziowski i Wisła dalej w posiadaniu.
  • 12' Nic z tego nie wyszło. Krótkie rozegranie, przeciągnięte dośrodkowanie i ostatecznie jeszcze przewinienie w polu karnym.
  • 11' Znów atak Nafciarzy. Krywociuk zapędził się pod linię końcową i próbował wycofać piłkę - zablokowany i mamy korner.
  • 9' Strzał Sekulskiego! Wreszcie składna akcja Nafciarzy. Piłkę na lewej flance miał Wolski i prostopadle zagrał do Łukasza, który uderzył z pierwszej piłki - bardzo niecelnie. Bramka, gdyby padła, i tak nie mogła być zostać uznana - spalony.
  • 9' Wstał Kuba, będzie grał dalej!
  • 8' Faul na Rzeźniczaku. Cernych trafił w twarz naszego kapitana, ale całkowicie nie miał takiego zamiaru - atak barkiem lub plecami.
  • 6' Ruszyliśmy z szybkim atakiem. Wolski dziubnał piłkę nad rywalem, ale powstrzymał go w porę drugi defensor.
  • 6' Pierwsza próba ataku, ale niedokładne zagranie na prawej stronie. Znów w posiadaniu miejscowi.
  • 4' Nie możemy póki co wyjść z własnej połowy. Wysoko grają gospodarze.
  • 3' Mogło być groźnie pod naszą bramką. Złe wyprowadzenie piłki, przejęcie gospodarzy i szansa Imaza, lecz Hiszpan nie zdołałdojść do piłki.
  • 2' Pierwsza akcja Jagiellonii zakończona niepowodzeniem. Grę wznowi Kamiński.
  • 1' Gramy!
  • 20:29 - Nafciarze rozpoczną spotkanie.
  • 20:27 - Zawodnicy wychodzą na boisko. Niedługo pierwszy gwizdek!
  • 20:25 - Lada moment zawodnicy powinni pojawić się na murawie.
  • 20:20 - To spotkanie przez wszystkich zapowiadane jest jako pojedynek duetów. Z naszej strony Davo i Wolski, a po stronie białostockiej dwóch Hiszpanów - Imaz i Gual. Kto wyjdzie zwycięsko? Oby nasza para!
  • 20:16 - W ostatniej kolejce oba zespoły odniosły zwycięstwa, a Jagiellonia pozostaje niepokonana już od dłuższego czasu - ostatni raz polegli w czwartej kolejce.
  • 20:14 - Do kadry wraca dziś Rafał Wolski i mamy nadzieję, że znów błyśnie swoim magicznym kunsztem!
  • 20:12 - Już tylko nieco ponad kwadrans i rozpocznie się rywalizacja w Białymstoku. Mecz zapowiada się niesamowicie emocjonująco zważywszy na ofensywne duety w obu drużynach!
  • Ławka Jagi: 50. Sławomir Abramowicz, 7. Juan Cámara, 22. Oliwier Wojciechowski, 26. Martin Pospíšil, 27. Bartłomiej Wdowik, Bortniczuk, 60. Mateusz Kowalski, 74. Andrzej Trubeha, 77. Wojciech Łaski
  • Ławka Wisły: 69. Bartłomiej Gradecki, 7. Radosław Cielemęcki, 17. Mateusz Lewandowski, 22. Miroslav Gono, 23. Filip Lesniak, 24. Marko Kolar, 27. Milan Kvocera, 77. Piotr Tomasik, 95. Damian Warchoł.
  • Nasza relacja rozpocznie się około 20 minut przed meczem. Tymczasem zachęcamy do czytania zapowiedzi tego widowiska - tutaj.