Łatwo nie było, ale dwa punkty są

Wisła wciąż niepokonana. Wicemistrzowie Polski pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 36:32. Płocczanie musieli się napocić, by wracać do domu z dwoma punktami.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli gospodarze. Później do głosu doszli podopieczni Larsa Walthera i objęli prowadzenie 3:1. MMTS starał się podgonić wynik, ale płocczanie cały czas utrzymywali przewagę na poziomie dwóch, trzech bramek. Nawet jeśli defensywa nie spisywała się najlepiej, to na posterunku stał Marin Šego. Do końca pierwszej połowy wielkich emocji nie było, Wisła cały czas utrzymywała bezpieczną przewagę. Wynik 22:19 nie dawał jednak wielkiego spokoju, co potwierdziło się w drugiej odsłonie.

Początek drugiej połowy był niemal identyczny jak pierwsza. Wisła cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń. W 37. minucie gospodarze zbliżyli się na dwie bramki, ale „nafciarze” błyskawicznie zdobyli kolejne gole. Duża w tym zasługa Marcina Wicharego, który obronił dwa rzuty karne. Prawdziwa nerwówka zrobiła się na 11 minut przed końcem. Wtedy MMTS zdobył gola na 30:30. Wisła szybko odzyskała prowadzenie, ale wiadomo było, że korzystny wynik trzeba będzie wywalczyć i wybiegać do ostatniej chwili. Na domiar złego czerwoną kartkę obejrzał Toromanović. W końcówce płocczanom udało się wypracować przewagę, której nie oddali już do końca. Ostatecznie wygrali 36:32 i zachowali fotel lidera oraz status niepokonanej drużyny.

MMTS Kwidzyn - Wisła Płock 32:36 (19:22)
MMTS: K.Szczecina, S.Suchowicz - M.Seroka, P.Rombel, M.Daszek(6, 1k), A.Nogowski(2), M.Górski, A.Pacześny, M.Peret(5), A.Łangowski(1), P.Rosiak, M.Adamuszek(7, 3k), K.Sadowski, R.Orzechowski(10), M.Mroczkowski(1), T.Klinger

Wisła: M.Šego, M.Wichary - C.Spanne(9, 3k), A.Wiśniewski(1), V.Ghionea(1), I.Nikčević(5), K.Syprzak(2), M.Toromanović(1), N.Eklemović(4), M.Kubisztal(2), B.Kavaš(1), A.Twardo, P.Paczkowski(1), P.Nenadić(9, 1k), F.Ilyés

Upomnienia: M.Seroka, P.Rosiak - C.Spanne, M.Toromanović, P.Paczkowski

Kary: MMTS 6 min (A.Nogowski 2 min, M.Daszek 2 min, M.Peret 2 min) - Orlen Wisła 12 min (M.Toromanović 6 min, P.Paczkowski 4 min, C.Spanne 2 min)

źródło: SPR Wisła Płock