Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MON-POL Płock - Baton 25 Bydgoszcz: cenna wygrana płocczanek [ZDJĘCIA]

Rafael Dominik
Koszykarki MON-POL pokonały zespół z Bydgoszczy 73:64
Koszykarki MON-POL pokonały zespół z Bydgoszczy 73:64 fot. Rafael Dominik
Mecz MON-POL Płock - Baton 25 Bydgoszcz dla gospodyń. W meczu 10 kolejki 1 Ligi Koszykówki Kobiet zawodniczki Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego wygrały 73:64

Spotkanie MON-POL Płock - Baton 25 Bydgoszcz lepiej zaczęły gospodynie, a pierwsze punkty w meczu zdobyła Sylwia Janas i chociaż koszykarki z Bydgoszczy wyrównały po rzutach osobistych egzekwowanych przez Monikę Maj, to między innymi dzięki celnym rzutom Sylwii Janas i Agaty Ostrowskiej wypracowały sobie na początku pierwszej kwarty niewielką przewagę i na trzy i pół minuty przed końcem prowadziły 5 punktami.

Prowadzenie chyba uśpiło koszykarki Mon-Polu, które do końca kwarty zdołały oddać tylko jeden celny rzut, dzięki czemu lepiej grające w tym okresie meczu koszykarki gości zdołały nie tylko odrobić straty, ale skończyć pierwszą część spotkania, prowadząc 18 - 14.

MON-POL Płock - Baton 25 Bydgoszcz 73:64

Po przerwie płocczanki zabrały się za odrabianie strat i chociaż to rywalki oddały pierwszy celny rzut, to później dzięki serii 9 zdobytych punktów Mon-Pol odzyskał prowadzenie. Koszykarkom Baton Basketu udało się jeszcze raz zdobyć w tym meczu przewagę, ale to nasze koszykarki od drugiej kwarty zaczęły zyskiwać kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i to one cieszyły się z końcowego zwycięstwa.

MON-POL Płock - Baton 25 Bydgoszcz: Monika Maj przypomniała się byłej drużynie
W drużynie Baton Basketu zdecydowanie wyróżniającą się zawodniczką była znana z gry w Mon-Polu Monika Maj, która w meczu zdobyła aż 33 punkty i zanotowała 7 asyst. W ekipie gospodyń najskuteczniejsze okazały się: Ilona Jasnowska z 18 punktami na koncie i Agata Ostrowska, która zdobyła 16 oczek oraz Sylwia Janas z 15 punktami.
Dzięki zwycięstwu koszykarki Mon-Polu zajmują w tabeli 6 miejsce z 14 punktami na koncie, zaś nasze dzisiejsze rywalki z 11 punktami zajmują 8 miejsce w rozgrywkach.

MON-POL Płock - Baton 25 Bydgoszcz 73:64 (14-18; 22-12; 17-18; 20-16)