Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MON-POL Płock - SMS PZKosz Łomianki: miłe złego początki [ZDJĘCIA]

MON-POL Płock - SMS PZKosz Łomianki 47:55
MON-POL Płock - SMS PZKosz Łomianki 47:55 fot. Rafael Dominik
Miłe złego początki. Mon-Pol Płock uległ na własnym parkiecie drużynie SMS PZKosz Łomianki 47:55. Szkoda, bo początek meczu wskazywał, że to gospodynie będą się cieszyć z końcowego sukcesu.

Miłe złego początki
Pierwsza kwarta meczu MON-POL Płock - SMS PZKosz Łomianki nie zapowiadała problemów. Wprawdzie obie drużyny grały dość chaotycznie i popełniały sporo błędów, jednak to gospodynie prezentowały się w tej kwarcie lepiej i zasłużenie prowadziły, między innymi dzięki celnym rzutom Sylwii Janas. Koszykarki z Łomianek w tej części spotkania notowały dużo strat, szwankowała też skuteczność rzutów z gry. To był zresztą problem obydwu ekip, dlatego też zdobycze punktowe, w porównaniu z poprzednim spotkaniem, były dość skromne.

MON-POL Płock - SMS PZKosz Łomianki: przebudzenie drużyny z Łomianek
Drugą kwartę lepiej zaczęły koszykarki gości. Pierwsze punkty zdobyła Amalia Rembiszewska, zaś chwilę później „trójkę” rzuciła Sylwia Bujniak. To był okres bardzo słabej gry Mon-Polu. Punkty zdobywały tylko koszykarki z Łomianek i w 4. minucie drugiej kwarty zdołały doprowadzić do wyrównania. Pierwsze punkty dla Mon-Polu zdobyła w tej części gry Justyna Pytlarczyk, a dzięki celnemu rzutowi Sylwii Janas gospodynie wysunęły się na czteropunktowe prowadzenie. Ale to było wszystko, na co w drugiej kwarcie było stać koszykarki z Płocka. Do końca pierwszej połowy punkty zdobywały już tylko zawodniczki SMSu Łomianki i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 20:19.

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana w całym spotkaniu. Akcje toczyły się praktycznie kosz za kosz, jednak minimalnie lepsze okazały się koszykarki Mon-Polu i wygrały trzecią kwartę 16:13, wychodząc w meczu na prowadzenie 35:33.

Ostatnia kwarta meczu MON-POL Płock - SMS PZKosz Łomianki toczyła się znowu pod dyktando gości. Zaczęło się od dwóch trzypunktowych rzutów Ossowskiej i Naczk, co wyprowadziło SMS Łomianki na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. 12 punktów zdobytych z rzędu przez rywalki chyba do końca podłamało koszykarki Mon-Polu i chociaż później spotkanie nieco się wyrównało, to zawodniczki z Łomianek spokojnie kontrolowały jego przebieg i odniosły zasłużone zwycięstwo.

W drużynie Mon-Polu najwięcej punktów zdobyły: Agata Ostrowska – 13 i Sylwia Janas – 11. Wśród koszykarek gości najlepiej punktowały: Amalia Rembiszewska – 11, Sylwia Bujniak – 9 i Angelika Stankiewicz – 9. Po 11 meczach Mon-Pol Płock zajmuje w tabeli 1 Ligi Koszykówki 6 miejsce z 15 punktami, 605 zdobytymi i 693 straconymi punktami.

MON-POL Płock - SMS PZKosz Łomianki 47:55 (15:4, 4:16, 16:13, 12:22)