Nieoczekiwana zmiana miejsc. W sobotę sparing z Wdą Świecie

Daniel Świerżewski
facebook
W sobotę piłkarze Wisły rozegrają być może ostatni sparing przed rundą wiosenną. Mecz z Wdą miał odbyć się w Płocku, ale ze względu na opady śniegu i fatalny stan murawy spotkanie przeniesiono do Świecia. Początek meczu o 13:00.

Trenerem Wdy jest Marek Końko, który pełnił rolę asystenta Mieczysława Broniszewskiego, gdy ten szkolił „nafciarzy”. Zespół ze Świecia to obecnie wicelider tabeli III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Wda ma tyle samo punktów, co prowadząca Ostrovia Ostrów Wielkopolski i jest poważnym kandydatem do awansu do II ligi.
Z 16 meczów Wda wygrała dziewięć, sześć razy remisowała i tylko raz poniosła porażkę. Taki bilans pozwolił zgromadzić 33 punkty. Także dorobek bramkowy jest bardzo korzystny. Wda zdobyła 33 gole (więcej ma tylko Cuiavia Inowrocław) i straciła 10 (mniej stracili tylko piłkarze Polonii Środa Wielkopolska). Najlepszym strzelcem zespołu w rundzie jesiennej był Łukasz Subkowski, który zdobył osiem goli. Na drugim miejscu jest Bartosz Czerwiński, strzelec sześciu bramek.

Wda – Górnik Konin 2-0

Zespół Wdy wzmocnili przed rundą wiosenną Mateusz Skowroński, Mateusz Fredyk, Patryk Cuper i Emil Borowy.

Wyniki sparingów Wdy:
WDA Świecie - Rol.Ko Konojady 7:1 (2:1)

Bramki: Patryk Podolski 2, Tomasz Rogóż, Paweł Olszewski, Piotr Żurek, Łukasz Wenerski, Jakub Witucki, .
Wda (1. połowa): Zapała - Czajkowski, zawodnik testowany 1, Ettinger, zawodnik testowany 2 - Brzeziński, Jaśniewski - Olszewski, Rogóż, zawodnik testowany 3 - Subkowski.
Wda (2. połowa): zawodnik testowany 4 - Szczukowski, Kocieniewski, Żurek, zawodnik testowany 2 - Wenerski, Witucki - Czerwiński, Lewandowski, Kardas, Podolski.

Wda Świecie - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:1)
Bramki: Adam Pomian (8), Nikodem Manthey (90)
Wda - 1. połowa: Zapała - Szczukowski, zawodnik testowany 1, Żurek, Czajkowski - Witucki, Sobierajski - Siekirka, Olszewski, Czerwiński - Podolski. 2. połowa: Skowroński - Cuper, Kocieniewski, Ettinger, Meyer - Wenerski, Brzeziński - Kardas, Lewandowski, Fredyk- Kobusiński
Olimpia: Woźniak - Karwat, Kościukiewicz, Zieliński, Gebauer – Fafiński, Adamczyk, Pomian, Kaczkowski, – Kopiński, Mleczek. Na zmiany weszli: Wrzesiński, Śmietanko, Śliwiński, Manthey

Wda Świecie - Grom Osie 8:0 (2:0)
Bramki: Maciej Kot 4 (12., 68.,74.,76.), Łukasz Subkowski 2 (34., 79.), Mateusz Fredyk (53.), Wojciech Lewandowski (70.)
Wda - 1. połowa: Zapała - Czajkowski, Borowy, Kocieniewski, Meyer (30. Cuper) - Witucki, Brzeziński - Kot (30. Fredyk), Olszewski, Czerwiński - Podolski (30. Subkowski). 2. połowa: Skowroński - Czajkowski (65. Meyer), Urbański, Ettinger, Cuper - Adamczyk, Sobierajski - Czerwiński (65. Kot), Lewandowski, Fredyk - Subkowski
Grom: Mielcarski (46. testowany 1) - Graczyk, Sulowski, Środa, Walda - Wolski, Bettka (46. testowany 2) - Waśkowski, Grzywaczewski, Warchoł - Piskorski

Wda Świecie - Start Warlubie 1:1 (0:1)
Bramki: Maciej Kot (75.) oraz Michał Elminowski (27.)
Wda - 1. połowa: Skowroński - Szczukowski, Ettinger, Adamczyk, Czajkowski - Witucki, Brzeziński - Siekirka, Olszewski, Sobierajski - Subkowski. 2. połowa: Skowroński (75. Semrau) - Cuper, Urbański, Adamczyk, Meyer - Wenerski, Śmietanko - Kot, zawodnik testowany, Fredyk - Lewandowski
Start - 1. połowa: Wiśniewski - Zieliński, Rzepa, Kowalski, Simson - Gornowski, Marks, Klimek - Sadowski, Elminowski. 2. połowa: Rauchfleisz - D. Grajewski, Chrobociński, Kalinowski, Chojnacki - Górski, Wójcik - Zarembski, Domżalski, Klamczyński - Sulej

Wda Świecie - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 7:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Subkowski (2.), Mateusz Fredyk (39.), Adam Sobierajski (50.), Maciej Kot (66.), Bartosz Czerwiński (69.), zawodnik testowany (72.), Piotr Żurek (90.)
Wda - 1. połowa: Zapała - Szczukowski, Borowy, Ettinger, Czajkowski - Wenerski, Witucki - Lewandowski, Olszewski, Fredyk - Subkowski. 2. połowa: Skowroński - Kocieniewski, Żurek, Urbański, Cuper - Wenerski, Brzeziński - Kot, Sobierajski, Czerwiński - zawodnik testowany