Po dobrej grze Wisła pokonała Stomil Olsztyn

W kolejnym sparingu Wisła Płock pokonała na wyjeździe Stomil Olsztyn 2:1. Gole dla „nafciarzy” zdobyli Fabian Hiszpański i Bartłomiej Sielewski.

Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, bowiem już w 4. minucie do bramki strzeżonej przez Seweryna Kiełpina trafił Szymon Kaźmierowski. Podopieczni Marcina Kaczmarka przebudzili się po dziesięciu minutach i zaczęli przejmować inicjatywę. Już w 18. minucie udało się zamienić też przewagę na gola. Do wyrównania doprowadził Fabian Hiszpański, który wykorzystał dobre podanie Łukasza Nadolskiego. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Bartłomiej Sielewski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Marcinie Krzywickim.

Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, bo „nafciarze” wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji. Zabrakło jednak szczęścia i zimnej krwi przy ich wykończeniu.
Kolejny mecz już w sobotę o 11:00. Rywalem Wisły będzie Pelikan Łowicz.

Stomil Olsztyn - Wisła Płock 1:2 (1:1)
1:0 Szymon Kaźmierowski 4.
1:1 Fabian Hiszpański 18.
1:2 Bartłomiej Sielewski 58. (karny po faulu na Marcinie Krzywickim)

Stomil: Skiba - Bucholc, Baranowski, Niwulis, Hempel - Suchocki, Głowacki, Glanowski, Jegliński, D. Kun - Kaźmierowski.
Grali także: Strzelec, Dziemidowicz, P. Kun, Leszczyński, Szymonowicz, Łysiak, Żwir, Łukasik i Piceluk.

Wisła: Kiełpin (46. Struski) - Nadolski (46. Zembrowski), Magdoń, Radić, Mysona - Janus (65. Mitura), Sielewski, Góralski, Burkhardt (46. Sekulski), Hiszpański (70. Kalista) - Dziedzic (46. Krzywicki)