Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski: zaczynamy głosowanie!

Joanna Tybura
fot. Joanna Tybura
Przez najbliższy tydzień będziemy wybierać projekty, które zostaną sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Przypominamy propozycje!

Każdy płocczanin może poprzeć maksymalnie trzy propozycje. Swój głos można oddać w sposób tradycyjny, przez wypełnienie wydrukowanego formularza i wrzucenie go do urny w jednym z punktów, które znajdują się lub staną:

- w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Płocka (wejście od Zduńskiej) od 8 do 10 kwietnia w godzinach pracy ratusza

- w Urzędzie Miasta Płocka, w portiernii (wejście od ul. Zduńskiej) od 13 do do 14 kwietnia (sobota - niedziela) w godz. 10 - 18

- w Miejskim Urzędzie Pracy, od 8 do 12 kwietnia (poniedziałek - piątek) w godz. 8 - 15

- Galeriach Handlowych: Mazovia, Mosty, Wisła
12 kwietnia (piątek) w godz. 15 - 19
13 kwietnia (sobota) w godz. 10 - 18
14 kwietnia (niedziela) w godz. 10 - 18

- w Gimnazjum nr 3 przy ul. Krakówka, od 8 do 12 kwietnia (poniedziałek - piątek) w godz. 7 - 19

Czytaj także: Budżet Obywatelski: co z tym parkiem na Podolszycach?

Można tez zagłosować drogą elektroniczną. Wypełniony formularz wystarczy pobrać ze strony mojemiasto.plock.eu i po wypełnieniu - przesłać jako załącznik na [email protected].

Jakie propozycje mamy do wyboru?
- Budowa parku i skweru na osiedlu Podolszyce Południe. Jak już ostatnio szeroko opisywaliśmy tę propozycję, projekt ten zakłada budowę alejki spacerowej z dużą ilością roślinności, dzięki której powstanie zielony teren rekreacyjny, gdzie będzie można na łonie natury wypocząć. Pasaż połączy Park 27 Dębów z istniejącym już pasażem Paderewskiego z drugiej strony.
- Multifunkcyjna Muszla Koncertowa z możliwością zorganizowania Kina Letniego wraz z miejscami do siedzenia (Podolszyce Północ). Projekt zakłada także włączenie mieszkańców w „proces projektowania przestrzeni publicznej”.
- Budowa parkingu z płyt ażurowych na osiedlu Międzytorze. Projekt zakłada budowę parkingu na około 100 miejsc postojowych wzdłuż ul. Lachmana – między jezdnią, a budynkami Levis'a, gdzie kiedyś przebiegała linia kolejowa do nieistniejącej jednostki wojskowej. Miejsca postojowe powinny powstać w dwóch rzędach, a między nimi należy wykonać przejazd o szerokości 5-6 m. Projektując parking należy pozostawić istniejące drzewa, zabezpieczając je krawężnikami i obrzeżami.

Czytaj także: Gryszpanowicz: Minął prawie rok, ale pasja pozostała

- Rewitalizacja ostatniej barki „Sandomierka”. Pomysł zakłada odnowę historycznej barki, która dotychczas służyła w Płocku za bazę Płockiego Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po odbudowie mogłaby służyć jako obiekt do zwiedzania, wpisujący się w krajobraz płockiego, historycznego nadbrzeża. Jak mówi autor, w pomieszczeniach znajdujących się na barce można zorganizować miejsca przypominające o historii płockiego WOPR i latach, kiedy barka służyła jako baza ratownicza.
- Moja wymarzona szkoła. Projekt ten dotyczy wybudowania na terenie szkoły pomocy, będących ciekawym pomysłem na łatwiejsze przyswajanie wiedzy z zakresu matematyki, chemii, fizyki, geografii, historii, języka polskiego oraz zajęć artystycznych. Zostałyby one umiejscowione na placu po starym boisku. W projekcie jest także wybudowanie małego amfiteatru z widownią na 30 osób, który mógłby służyć nie tylko na lekcjach języka polskiego, ale także przy innych okazjach. Ponadto zostałaby zakupiona makieta zamku w Malborku oraz sztalugi.
- Stop tirom w Płocku. Projekt polega na tym, by na wzór innych polskich miast, w związku z brakiem obwodnicy, wyprowadzić cały ruch tranzytowy. Do Płocka mogłyby wjeżdżać pojazdy ciężarowe tylko z odpowiednią przepustką, a taką otrzymałyby samochody zaopatrujące nasze miasto. W ramach tego projektu planuje się więc stworzyć „biuro przepustek”, które wydając kierowcy zezwolenie na wjazd na teren miasta weryfikowałoby jego prawo do poruszania się po Płocku.

Czytaj także: Budżet Obywatelski: autorzy projektów zaprezentowali je w ratuszu

- Budowa Przystani Miejskiej wzorowanej na historycznym Dworcu Wodnym „Płock”. Pomysł zakłada budowę Przystani Miejskiej wzorowanej na historycznej przystani Dworzec Wodny „Płock”, który w 2012 roku spłonął w Warszawie. Odbudowana przystań miałaby służyć m.in. obsłudze ruchu pasażerskiego na Wiśle oraz zainicjowaniu szeroko pojętej rewitalizacji nadbrzeża wiślanego.
- Budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej i Harcerskiej. To skrzyżowanie, które jest pierwszym dla wjeżdżających od strony Warszawy, a jednocześnie ostatnim dla wyjeżdżających z naszego miasta, jest całkowicie niewydolne, co powoduje bardzo duże spowolnienie ruchu w jego okolicach. Autor proponuje więc, by zbudować tam rondo, które będzie od razu uwzględniało powstanie nowej jezdni. Budowa ronda pozwoliłaby na usunięcie świateł, które przyczyniają się do dławienia ruchu.
- Wyposażenie i remont sali do zajęć integracji sensorycznej. Taka sala miałaby powstać przy Szkole Podstawowej nr 18, przy ul. Jasnej. Największym atutem sali do zajęć integracji sensorycznej jest nieodpłatne korzystanie z terapii, jej dostępność oraz lokalizacja. Większość dzieci uczęszczających do placówki pochodzi z rodzin ubogich, wielodzietnych. Duża liczba uczniów posiada opinie i orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Powstanie takiej sali poprawiłoby sytuację dzieci potrzebujących tego typu zajęć.
- Rondo Lajourdie rondem turbinowym. Projekt ten zakłada wprowadzenie na tym skrzyżowaniu, wzorem ronda Grabskich, rozwiązań ronda turbinowego. Taka zmiana będzie wiązała się z niewielką przebudową wlotu od ulicy Stoczniowej oraz wprowadzeniem elementów organizacji ruchu. Wprowadzone w 2012 roku rozwiązania na
rondzie Grabskich sprawdziły się w 100 proc.

Pamiętajmy! Możemy oddać głos na trzy propozycje. Przy wybranych projektach stawiamy znak „X”.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto