Coraz mniejsze szanse na obronę tytułu

Daniel Świerżewski
O ile po sobotnim meczu można było mieć jeszcze nadzieję na obronę mistrzowskiego tytułu, tak niedzielna porażka z Vive Kielce sprawia, że już chyba tylko niepoprawni optymiści wierzą, że jesteśmy w stanie zatrzymać podopiecznych Bogdana Wenty.

W niedzielnej potyczce nie wystąpił Adam Wiśniewski, który dzień wcześniej uległ groźnie wyglądającej kontuzji i trafił do szpitala. W bramce od pierwszej minuty bronił Morten Seier. „Nafciarze” znów kiepsko weszli w mecz. Kolejne strzały były niecelne lub padały łupem Sławomira Szmala. I tylko dzięki dobrej postawie w obronie, po siedmiu minutach Wisła przegrywała tylko 1:3. Goście jednak dzielnie walczyli i kilkukrotnie doganiali kielczan. W 25. minucie udało się nawet objąć prowadzenie 9:8, co w potyczkach z Vive nie udawało się zbyt często. Końcówka pierwszej połowy była niezwykle wyrównana, co odzwierciedlał rezultat 11:11 dający nadzieję, że uda się zrealizować plan minimum i wygrać choć jeden mecz na terenie rywala.

Na początku drugiej połowy ponownie Wiśle udało się przegonić Vive. Wynik 13:12 nie utrzymał się jednak długo, a Wisła zamiast powiększyć przewagę pozwoliła kielczanom odrobić straty. Duża „zasługa” w tym Kamila Syprzaka, który nie wykorzystał rzutu karnego. Od 38. minuty zawodnicy Bogdana Wenty rozpoczęli marsz o zwycięstwo. Powoli i skutecznie powiększali przewagę nad „nafciarzami”. Ostatni kwadrans należał zdecydowanie do gospodarzy. Dość powiedzieć, że między 48. a 55. minutą zdobyli oni siedem goli nie tracąc żadnego. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Vive 28:21 i są o krok od sięgnięcia po mistrzostwo Polski. Nam pozostaje mieć nadzieje, że w Płocku Wisła postawi nieco trudniejsze warunki i stawi czoła rozpędzonym kielczanom.

Vive Kielce - Wisła Płock 28:21 (11:11)
Vive: S.Szmal, M.Cleverly - B.Tomczak, T.Olafsson(1), P.Kuchczyński(1), M.Jachlewski(1), Ż.Musa(4), R.Stojković(6, 3k), P.Grabarczyk, M.Jurecki(7), G.Tkaczyk(2), M.Zaremba, M.Jurasik(1), D.Buntić(3), T.Rosiński(2), U.Zorman

Wisła: M.Wichary, M.Seier, J.Bäckström(1), C.Spanne(5, 1k), K.Syprzak, M.Toromanović(5), Z.Kwiatkowski, A.Twardo, M.Zołoteńko, B.Kavaš, L.Dobelšek, M.Kubisztal(5), N.Eklemović(4, 2k), P.Chrapkowski(1), P.Paczkowski

Upomnienia: B.Tomczak, Ż.Musa, D.Buntić - Z.Kwiatkowski, M.Kubisztal, A.Twardo