Drużyna Orlen Wisły Płock pokonała MMTS Kwidzyn 31:22 (15:14)

Damian Kazak
Szczypiorniści Orlen Wisły Płock w meczu 4. kolejki PGNiG Superligi pokonali MMTS Kwidzyn 31:22 (15:14), rewanżując się tym samym kwidzynianom za porażkę w półfinale play-off w ubiegłym sezonie.

Do przerwy spotkanie było dość wyrównane, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi. Pierwsze 10 minut po zmianie stron przebiegało już jednak pod dyktando ekipy Larsa Walther'a. Nafciarze od pierwszego gwizdka drugiej połowy narzucili swój styl gry, zdobywając w pierwszych 10 minutach 5 goli przy zerowym dorobku gości. Ta przewaga pozwoliła płocczanom kontrolować bieg wydarzeń na parkiecie i spokojnie powiększać prowadzenie.

Orlen Wisła: Wichary, Seier - Paluch(3, 1k), Wiśniewski(10), Kwiatkowski, Kuzelev(3), Syprzak(1), Chrapkowski(7), Samdahl(1, 1k), Kavaš(2), Dobelsek(2), Zołoteńko, Twardo(2)

MMTS: Jedowski, Suchowicz - Nogowski, Cieślak, Rombel(2), Seroka, Pacześny, Peret(1), Orzechowski(4), Marhun(6), Adamuszek(5), Rosiak(1), Łangowski(1), Waszkiewicz(2, 2k)

Upomnienia: Kwiatkowski, Samdahl, Kavaš - Peret, Adamuszek