Koszykarze MON-POLu wygrali u siebie z Legionem

UM Płock
Dariusz Gdesz / Polskapresse
Koszykarze płockiego MON-POL-u w ramach XVI kolejki III Ligi zmierzyli się na własnym parkiecie z zespołem KS Legion Legionowo. Płoccy zawodnicy zrehabilitowali się za pechową porażkę w poprzednim spotkaniu z GLKS Nadarzyn i wygrali 107:73.

Mecz rozpoczął się od celnej trójki Piotra Nowakowskiego. Następnie znać o sobie dali goście, którzy zdobyli 5 oczek z rzędu za sprawą Grzegorza Popisa. Jednak kolejne minuty należały już do płocczan. Pierwsza część gry zakończyła się zwycięstwem 23:17. W drugiej kwarcie przewaga była bardziej widoczna. Bardzo skutecznie oprócz Nowakowskiego grali również Piotr Lewandowski i Miłosz Bieńkowski. Na przerwę MON-POL schodził prowadząc 51:35. Druga połowa również przebiegała pod dyktando płocczan.

Kolejno wygrane kwarty 35:18 i 21:20 spowodowało wygranie całego spotkania 107:73. W tym spotkaniu przeważyła przede wszystkim znakomita skuteczność naszych zawodników, którzy popisali się 11 celnymi rzutami za 3 punkty, a także bardziej szeroka ławka rezerwowych.

Najskuteczniejszymi w ekipie MON-POL okazało się dwóch Piotrków: Nowakowski i Lewandowski, którzy rzucili odpowiednio 24 i 15 oczek. Wśród gości najwięcej punktów rzucił kapitan Maciej Łopaciński, notując ich 22.

W tabeli MON-POL zajmuje nadal 3 miejsce, tracąc do drugiego miejsca 2 punkty. Kolejne bardzo ważne spotkanie koszykarze rozegrają w sobotę 2 lutego na wyjeździe z Ochotą Warszawa.

MON-POL Płock - KS Legion Legionowo 107:73 (23:17, 28:18, 35:18, 21:20)

MON-POL: Michał Borowski 8, Miłosz Bieńkowski 14, Mariusz Czajkowski 12, Marcin Sulkowski 8, Piotr Nowakowski 15, Tamir Enkhbaatar 6, Bartłomiej Głowacki 1, Kacper Kuta 8, Konrad Kowalski 4, Janji Byambadorj 7, Piotr Nowakowski 24

Legion: Maciej Łopaciński 22, Grzegorz Popis 19, Maciej Niedbalski 14, Piotr Jankowski 8, Marcin Mikos 6, Bartosz Szaniawski 2, Aleksander Stabeusz 2