Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Przyszłość koszykarek MON-POLu poznamy po ostatnim meczu

Daniel Świerżewski
Nie udało się. Koszykarki MON-POLu przegrały z AZS INEA Poznań i o swój pierwszoligowy byt będą musiały powalczyć w ostatnim meczu rundy zasadniczej.

Obie drużyny wyszły na parkiet znając wynik meczu KKS Apteki Arnika Olsztyn z KING WILKI MORSKIE Szczecin. Olsztynianki przegrały jednym punktem i ewentualna wygrana MON-POLu dawała pewne utrzymanie w I lidze. Widać to było w pierwszych minutach spotkania. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego grały z dużym zaangażowaniem. Widać to było zarówno w ataku jak i obronie. Dobra i skuteczna gra zaowocowała wygraniem pierwszej kwarty 18:11. Druga kwarta poznanianki nieco się przebudziły o zaczęły gonić wynik. Po siedmiu minutach był już remis 24:24. Kwartę wygrały koszykarki z Wielkopolski, ale w całym meczu wciąż prowadziły płocczanki.

Niestety w trzeciej kwarcie zawodniczki MON-POLu stanęły. W 31 minucie meczu płocczanki wyszły po raz pierwszy na prowadzenie. Jak się później okazało, nie oddały go już do końca. Ta odsłona meczu zakończyła się wygraną AZS 30:14 i jasnym było, że w ostatniej odsłonie gospodynie czeka trudne zadanie. Poznanianki przez całą czwartą kwartę kontrolowały przebieg wydarzeń i ich wygrana nie była ani przez moment zagrożona. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 75:60 dla zespołu z Poznania.

W ostatnim meczu MON-POL zmierzy się na wyjeździe z trzecim w tabeli KING WILKI MORSKIE Szczecin. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wygraną MON-POLu 63:59. Drugą ekipą, która walczy o czwarte miejsce w tabeli jest KKS Apteki Arnika Olsztyn, który zagra w Kobylnicy z miejscowym EKO Energy Hit.

MON-POL Płock – INEA AZS Poznań 60:75 (18:11 ; 14:18 ; 14:30 ; 14:16)
MON-POL: Patrycja Iwan, Joanna Domańska 2, Sylwia Janas 13, Agata Trzewikowska, Paulina Kutycka, Karolina Wilamowska, Aleksandra Gruchot, Iwona Szarzyńska 10, Karolina Sikorska 6, Monika Maj 10, Aldona Morawiec 7, Aleksandra Krzysztofik 12

INEA AZS: Kinga Woźniak 7, Żaneta Durak 30, Daria Marciniak 4, Magdalena Idziorek 15, Paulina Lewińska, Magdalena Koperwas 2, Weronika Telenga 5, Barbara Skowronek 10, Wioletta Wiśniewska, Julia Adamowicz 2

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia