Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

"Czarne koszule" minimalnie lepsze od MON-POLu

Daniel Świerżewski
Porażką MON-POLu zakończył się sobotni mecz z MKS Polonią Warszawa. Choć spotkanie dużo lepiej zaczęli goście, walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie zespół z Warszawy wygrał 72:70.

Pierwsza kwarta to dominacja Polonii. Agresywna gra w defensywie wystarczyła, by MON-POL całkowicie się pogubił. Wynik 23:7 doskonale odzwierciedla wydarzenia na parkiecie. Sytuacja zmieniła się nieco w drugiej odsłonie, zwłaszcza za sprawą Piotra Nowakowskiego. Zawodnik płockiego zespołu wrócił do gry po długiej kontuzji obojczyka. To on pozwolił nieco podgonić „czarne koszule”. Ostatecznie zdobył w tej kwarcie 11 punktów, a MON-POL wygrał tę część 22:13. W całym meczu nadal prowadzili jednak goście.

Trzecia kwarta to zacięta walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Minimalnie lepszy okazał się MON-POL, który wygrał 19:18 i zmniejszył dystans do Polonii do sześciu oczek. Ostatnia kwarta miała dwie odsłony. Najpierw koncert gry dali goście, którzy odskoczyli na 13 punktów. Potem jednak płocczanie wzięli się do roboty, odrobili jednak tylko 11 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 72:70 dla Polonii Warszawa.

W szeregach MON-POLu najskuteczniejszy był Piotr Nowakowski, który zdobył 21 punktów. Wśród gości najskuteczniejszy był Łukasz Fronc (15 punktów).

MON-POL zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli z 14 punktami na koncie. Liderem jest Polonia z kompletem zwycięstw. 1 grudnia płocczanie zmierzą się na wyjeździe z Żyrardowianką Żyrardowianką.

MON-POL Płock – MKS Polonia Warszawa 70:72 (7:23, 22:13, 19:18, 22:18)
MON-POL: Kuta 10, Lewandowski 8, Czajkowski 8, Byambadorj 8, Kowalski 4, Nowakowski 21, Borowski 9, Nuszczyński 2
MKS: Fronc 15, Jurkiewicz 12, Pawlak 8, Banach 7, Sieradzki 3, Nieporęcki 12, Kołakowski 9, Słoniewski 4, Wasilewski 2,