"Nafciarze" zgodnie z planem wygrali z Miedzią

Daniel Świerżewski
źródło: Centrum Widowisko-Sportowe "Orlen Arena"
W rozegranym awansem meczu 10. kolejki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Wisły Płock pokonali Miedź Legnica 35:24 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Płocczanie dobrze weszli w mecz i po pięciu minutach prowadzili 4:1. Co ważne, wreszcie nie można było mieć większych zastrzeżeń odnośnie ich skuteczności. Potem gospodarze trochę stanęli, a zawodnicy Miedzi podgonili ich na dwie bramki. Na więcej jednak podopieczni Larsa Walthera nie pozwolili i znów wypracowali sobie większą przewagę. Przy stanie 9:7 szkoleniowiec Wisły wziął czas i dość stanowczo przekazał swoje uwagi. Po wznowieniu gry gospodarze zdobyli cztery kolejne gole i odskoczyli rywalom na sześć bramek. Tej przewagi nie roztrwonili już do końca pierwszej połowy, którą ostatecznie wygrali 16:9.

Druga połowa to znów skuteczna gra w ataku, ale także sporo błędów w obronie. Dlatego przewaga bramkowa utrzymywała się na stałym poziomie. Po dziesięciu minutach coś jednak „zaskoczyło”. Kilka piłek wybronił Marin Šego, co pozwoliło odskoczyć na jeszcze kilka bramek. Wtedy właściwie mecz mógł się już skończyć. Wisła spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń, goście też już chyba nie wierzyli, że mogą osiągnąć w Płocku korzystny wynik. Spotkanie zakończyło się wygraną 35:24 i wicemistrzowie Polski mogą się już przygotowywać do pierwszego meczu z Sungulem Śnieżyńsk.

Wisła Płock - Miedź Legnica 35:24 (16:9)
Wisła: M.Šego, C.Marciniak - C.Spanne(2), I.Nikčević(4), V.Ghionea(6, 2k), M.Toromanović(4), P.Nenadić(4), P.Paczkowski(4), A.Twardo, M.Zołoteńko(2), B.Kavaš(1), M.Kubisztal(6), F.Ilyés(2),

Miedź: P.Kiepulski, B.Dudek - W.Czuwara, P.Piwko(3), A.Kryński(1), A.Skrabania(5, 2k), Ł.Jarowicz(3), A.Wojkowski(1), M.Prątnicki(2), P.Gregor(2), P.Wita(1), K.Adamski, B.Buchwald(6),

Upomnienia: I.Nikčević, M.Kubisztal, F.Ilyés - A.Skrabania, Ł.Jarowicz

Kary: Wisła 2 min (M.Kubisztal 2 min) - Miedź 8 min (B.Buchwald 2 min, Ł.Jarowicz 2 min, P.Piwko 2 min, P.Wita 2 min)