Remis na pożegnanie z I ligą. Czas na rozliczenia

Daniel Świerżewski
Na pożegnanie z I ligą Wisła Płock zremisowała z Wartą Poznań 3:3. Mecz naprawdę mógł się podobać, a na usta ciśnie się pytanie: Czy nie można było tak grać cały sezon?

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 2. minucie gola zdobył bowiem Ricardinho. Na początku drugiego kwadransa doskonałą okazję miał Kamil Biliński, ale zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Warty. W 23. minucie Maciej Mysiak zdobył gola głową po zagraniu z rzutu wolnego Piotra Reissa. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga część spotkania, zwłaszcza końcówka, obfitowała w dramatyczne wydarzenia. W 70. minucie Piotr Giel zdobył gola dla gości i wydawało się, że Wisła dozna kolejnej porażki. „Nafciarze” mieli jednak tego dnia świetnie dysponowanego Ricardinho. Brazylijczyk wykończył dobrą akcję całej drużyny, a dwie minuty później zdobył trzeciego gola dla Wisły. Do meczu pozostały cztery minuty. Niestety Warcie udało się wyrwać jeden punkt. W 88. minucie Reiss wykorzystał rzut karny. Krzysztof Kamiński wyczuł co prawda intencje strzelca, ale były gracz Lecha uderzył na tyle precyzyjnie, że bramkarz Wisły nie sięgnął piłki.

Po zaciętym meczu Wisła zremisowała z Wartą 3:3. Już wcześniej było wiadomo, że „nafciarze” spadli do II ligi. Teraz czas na rozliczenia. W najbliższym czasie poznamy przyszłość trenera Libora Pali, piłkarzy, a także zarządu, dobiega bowiem końca jego kadencja.

Wisła Płock – Warta Poznań 3:3 (1:1)
1:0 Ricardinho (2.)
1:1 Mysiak (23.)
1:2 Giel (70.)
2:2 Ricardinho (84.)
3:2 Ricardinho (86.)
3:3 Reiss (88. karny)

Wisła: Kamiński – Jakubowski, Wyczałkowski, Bieńkowski, Petasz – Sekulski (46. Jaroń), Zembrowski, Zagurskas (77. Matar), Ricardinho – Mosart, Biliński (61. Daniel)
Warta: Słowik – Wichtowski, Mysiak, Bartkowiak, Kosznik – Magdziarz, Ngamayama, Grzeszczyk (83. Marciniak), Reiss, Jakóbowski (64. Bereszyński) – Giel (77. Piceluk)