Wisła Płock - Arka Gdynia: wygrana mimo gry w osłabieniu [ZDJĘCIA]

Wisła wygrała z Arką mimo gry w osłabieniu
Wisła wygrała z Arką mimo gry w osłabieniu fot. Alicja Karwicka
Mecz Wisła Płock - Arka Gdynia dla "nafciarzy". W sobotni wieczór przy Łukasiewicza 34 było wszystko. Wspaniała atmosfera na trybunach, dobra postawa piłkarzy, czerwona kartka, ale przede wszystkim zwycięstwo!

Już na samym początku sędziujący mecz Wisła Płock - Arka Gdynia Tomasz Kwiatkowski pokazał, że nie będzie tolerował fauli. Żółtymi kartkami zostali ukarani Jacek Góralski i Arkadiusz Aleksander. Niestety arbiter ukarał też Filipa Burkhardta i to... dwukrotnie. Już w 20. minucie wyleciał on z boiska i Wisła musiała sobie radzić w osłabieniu. Wszyscy spodziewali się, że teraz inicjatywę w meczu Wisła Płock - Arka Gdynia przejmą goście. Nic bardziej mylnego. W 24. minucie piłkę do bramki z sześciu metrów skierował Marcin Krzywicki i pięciotysięczna publiczność oszalała z radości. Gdy pierwsza połowa meczu Wisła Płock - Arka Gdynia powoli zbliżała się do końca, "nafciarze" wyprowadzili kontrę, którą strzałem z 16. metra zakończył Janusz Dziedzic. Piłka zatrzepotała w siatce i gospodarze prowadzili już 2:0.

W drugiej połowie Arka chciała za wszelką cenę gonić wynik, podopieczni Marcina Kaczmarka dobrze się jednak bronili. Daniel Szczepankiewicz skapitulował co prawda w 68. minucie, ale gdynian stać było tylko na tego jednego gola, którego autorem był Tomasz Jarzębowski po uderzeniu głową.

Mecz Wisła Płock - Arka Gdynia zakończył się wygraną 2:1 co przedłużyło passę "nafciarzy". Sobotni mecz był 22. ligowym starciem bez porażki. Kolejnym rywalem Wisły będzie ROW Rybnik.

Wisła Płock - Arka Gdynia 2:1 (2:0)
1:0 Marcin Krzywicki (24. asysta Paweł Kaczmarek)
2:0 Janusz Dziedzic (41. asysta Jacek Góralski)
2:1 Tomasz Jarzębowski (68.)

Wisła: 93. Daniel Szczepankiewicz - 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 17. Arkadiusz Mysona - 7. Krzysztof Janus, 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt, 10. Janusz Dziedzic (56. 5. Bartłomiej Sielewski), 8. Paweł Kaczmarek (72. 13. Tomasz Grudzień) - 11. Marcin Krzywicki (82. 32. Bartłomiej Grzelak).
Arka: 13. Michał Szromnik - 6. Dawid Kubowicz (68. 11. Michał Szubert), 33. Tomasz Jarzębowski, 3. Krzysztof Sobieraj, 7. Piotr Tomasik - 8. Marcus Vinícius, 15. Radosław Pruchnik, 14. Mateusz Szwoch, 9. Łukasz Jamróz (46. 19. Michał Rzuchowski), 20. Marcin Radzewicz (62. 2. Gláuber) - 22. Arkadiusz Aleksander.
Żółte kartki: Góralski, Burkhardt, Magdoń, Radić - Aleksander.
Czerwona kartka: Burkhardt (20.min. za drugą żółtą).
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).