Orlen WIsła Płock - MKS Zagłębie Lubin. Demolka Miedziowych w Orlen Arenie. Nafciarze wysoko wygrywają z Zagłębiem!

W meczu 4. serii PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock wygrała z Zagłębiem Lubin 31:16 (15:10). MVP spotkania został Marcel Jastrzębski, który momentami zamurował naszą bramkę, a najlepszym strzelcem Wisły był Lucin z sześcioma bramkami.

Orlen Wisła Płock 31:16 MKS Zagłębie Lubin

Skład Wisły: Kristian Pilipović, Marcel Jastrzębski - Michał Daszek, Tin Lučin 6, Tomás Piroch 4, Kosuke Yasuhira 5, Marcel Sroczyk 1, Abel Serdio 1, Leon Šušnja 1, Filip Michałowicz 2, Krzysztof Komarzewski 2, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik 1, Lovro Mihić 1, Dimitrij Żytnikow 5, Sergei Kosorotov 2.

Skład Zagłębia: Miłosz Byczek, Damian Procho, Marcin Schodowski - Michał Stankiewicz, Rafał Krupa, Jakub Moryń 1, Danylo Hlushak 2, Stanisław Gębala 2, Arkadiusz Michalak, Tomasz Pietruszko 4, Wojciech Hajnos, Jakub Bogacz 1, Mateusz Drozdalski 2, Jakub Adamski, Patryk Iskra 1, Michał Bekisz 3.

Kary: Sroczyk 6', Šušnja 10', Serdio 47' - Gębala 2', Hajnos 18', 39', Hlushak 47'.
Czerwona kartka: Moryń 28' (za ostry faul na rękę rzucającego).
Sędziowie: Andrzej Gratunik i Mariusz Wołowicz (Zielona Góra, Wtórek).

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo mozolnej gry z obu stron. Wiślacy grali bardzo ospale, gubili piłki i byli nieskuteczni. Zagłębie wykorzystywało nasze słabe wejście w mecz i nawet prowadziło 6:4. To było jednak tylko na tyle, na ile było ich stać, bo od tego momentu Nafciarze wrzucili nieco wyższy bieg i do przerwy prowadzili już 15:10. Druga połowa to natomiast całkowita demolka. Od 36. do 53. minuty Miedziowi nie byli w stanie rzucić bramki, a przez całe drugie 30 minut rzucili ich tylko sześć. Płocczanie nie grali wybitnego handballu, ale robili swoje i ostatecznie zdemolowali rywali 31:16.

Relacja

• Marcel Jastrzębski MVP spotkania!
  • 60' Bramka Yasuhiry! Koniec meczu - wygrywamy 31:16!
  • 60' Hlushak celnie - 30:16
  • 60' Karny dla Zagłębia. Zostało 13 sekund - 30:15
  • 59' Yasuhira! - 30:15
  • 59' Przekroczył linię Hlushak - 29:15
  • 58' Dawydzik po fantastycznej asyście Yasuhiry - 29:15
  • 58' Ze środka nad poprzeczką. Atakujemy! - 28:15
  • 57' Kolejne błyskawiczne wznowienie Japończyka! - 28:15
  • 57' Gol z koła - 27:15
  • 56' Nie złapał piłki kołowy, a Michalowicz zdobywa drugą bramkę! - 27:14
  • 55' Hlushak prosto w ciało Pilipovicia, a po kontrze trafia Michałowicz! Brawo! - 26:14
  • 53' Wreszcie! Po 17 minutach gol Zagłębia, ale momentalnie odpowiada Yasuhira - 25:14
  • 52' Michałowicz na boisku, a Lucin trafia w słupek - 24:13
  • 52' Hlusak z dystansu zatrzymany przze Pilipovicia. Wymuszone rzuty pod presją gry pasywnej nie sprawią nam problemu - 24:13
  • 51' Czas dla gości. Michałowicz zaczął się rozgrzewać. Szkoda, żę tak późno... - 24:13
  • 51' To wydaje się niemożliwe, ale od 36. minuty Zagłębie nie rzuciło bramki - 24:13
  • 50' Piroch! - 24:13
  • 50' Pilipović zatrzymuje kołowego - 23:13
  • 50' Szkoda, że swojej szansy nie otrzymał jeszcze Michalowicz. Jak nie dziś, to kiedy? - 23:13
  • 49' Pilipović wraca do bramki. Dziwne decyzje trenera. Daszek niecelnie ze skrzydła - 23:13
  • 49' Słupek. Atakujemy - 23:13
  • 49' Nie pomaga gra w przewadze gościom. Sygnalizacja gry pasywnej - 23:13
  • 48' Jastrzębski wraca do bramki, a Sroczyk zdobywa gola - 23:13
  • 48' Sroczyk wywalczył piłkę, a w kontrze był faulowany przez rywala. Kara dla Hlushaka - 22:13
  • 47' Kara dla Serdio - 22:13
  • 47' Znów męczy się Zagłębie. To już jedenasta minuta bez bramki - 22:13
  • 46' Piroch z prawej strony - 22:13
  • 46' Nieudana próba ze środka rozegrania - 21:13
  • 45' Hlushak nad poprzeczką, ale po bloku. Sygnalizacja gry pasywnej - 21:13
  • 44' Zapędził się Pilipović. Przekozłował z piłką na połowę rywala i ostatecznie straciliśmy piłkę - 21:13
  • 44' Strata Zagłębia - już osiem minut bez gola - 21:13
  • 43' Czas dla gości - 21:13
  • 43' Kosa obok słupka - 21:13
  • 42' Sygnalizacja gry pasywnej, wymuszony rzut Bekisza i nad poprzeczką - 21:13
  • 41' Szybki atak zakończony wreszcie bramką Susnji! - 21:13
  • 41' Bekisz mocno, ale obok bramki - 20:13
  • 40' Faul w ataku gości, ale Sroczyk przekroczył linię pola karnego po kontrze - 20:13
  • 39' Lucin z karnego - 20:13
  • 39' Karny dla Wisły i kara dla Hajnosa - 19:13
  • 39' Drozdalski zwodem wywalczył sobie pozycję, ale nie trafił w bramkę - 19:13
  • 38' Bardzo niecelna próba gości i Dima po szybkim ataku - 19:13
  • 37' Kosorotov bomba po dalszym słupku - 18:13
  • 36' Bekisz lobem - trafia - 17:13
  • 35' Lucin błyskawicznie odpowiada - 17:12
  • 35' Pietruszko z koła - 16:12
  • 34' Rehabilituje się Rosjanin i przejmuje piłkę. Kontry nie wykorzystał jednak Daszek - 16:11
  • 34' Dima wyrzucił piłkę w aut - 16:11
  • 33' Bomba ze skraju lewego rozegrania - 16:11
  • 32' Pilipovic, który pojawił się w bramce, broni rzut Hlushaka. Goście jednak zostają przy piłce - 16:10
  • 32' Piękna akcja Nafciarzy! Kosorotov do Komara, a ten trafia z koła - 16:10
  • 31' Leon nie złapał piłki, ale był faulowany. Cały czas atakujemy - 15:10
  • 31' Stara w pierwszej akcji gości - 15:10
  • 31' Zagłębie w ataku! - 15:10
  • Drużyny wróciły na parkiet. Niebawem zaczniemy drugą część zawodów.
  • Największy plus dzisiejszego meczu to zdecydowanie Marcel Jastrzębski. Piłkarz był już wybrany MVP podczas jednego z towarzyskich meczów na Węgrzech, a dziś pokazuje przed własną publicznością, co tak naprawdę potrafi.
  • Bardzo senne widowisko w Orlen Arenie, tak jak atmosfera na trybunach. Długo zbierali się nasi gracze, by zacząć jako tako funkcjonować w ataku. Wystarczy nam naprawdę niewiele, by Zagłębie straciło jakiekolwiek atuty w tym spotkaniu. Prowadzimy pięcioma golami i liczymy, że Nafciarze minimum podwoją tę przewagę po przerwie.
  • Przerwa. Wygrywamy 15:10
  • 30' Bramka z koła - 15:10
  • 29' Wyrzucili piłkę w aut Miedziowi, a Mihić po kontrze trafił do pustej - 15:9
  • 29' Piroch ze środka! - 14:9
  • 28' JASTRZĘBSKI!!!! - 13:9
  • 28' Lucin skutecznie! - 13:9
  • 28' Karny dla Wisły wykona Lucin - 12:9
  • 28' Czerwona kartka dla Morynia za faul na Sonicu! - 12:9
  • 27' Niesamowity jest ten chłopak dziś! Ponownie Marcel Jastrzębski! - 12:9
  • 27' Obrona bramkarza Zagłębia...Znów w ataku goście - 12:9
  • 26' Jastrzębski! Gubimy piłkę w kontrze i Marcel znów zatrzymuje rywala! Brawo, brawo, brawo! - 12:9
  • 26' Jastrzębski raz jeszcze! Kołowy zatrzymany! - 12:9
  • 25' Yasuhira próba rzutu z kozłem, ale piłka poleciała nad poprzeczką - 12:9
  • 25' Gol z prawego rozegrania gości - 12:9
  • 24' Lucin skutecznie! - 12:8
  • 24' Bekisz powstrzymany przez Jastrzębskiego! - 11:8
  • 23' Serdio z koła - 11:8
  • 23' Moryń z lewego rozegrania - 10:8
  • 22' Lucin z drugiej linii! - 10:7
  • 22' Bogacz po szybkiej akcji - 9:7
  • 21' Strata w ataku... - 9:6
  • 21' Raz jeszcze długa akcja Miedziowych. Ponownie dobrze zadziałał nasz blok - mamy piłkę! - 9:6
  • 20' Komarzewski zatzrymany w doskonałej sytuacji - 9:6
  • 19' Kolejna próba i znów Jastrzębski! - 9:6
  • 19' Wymuszony rzut pod grą pasywną zablokowany przez naszych defensorów. - 9:6
  • 18' Lucin wyskoczył w powietrze, przekozłował i sam zakończył sprawę! - 9:6
  • 18' Kara dla Hajnosa - 8:6
  • 17' RAZ JESZCZE! MARCEL JASTRZĘBSKI PROSZĘ PAŃSTWA! - 8:6
  • 17' W szybkim ataku na kole znalazł się Susnja, ale został zatrzymany - 8:6
  • 16' Kolejna obrona Marcela! - 8:6
  • 16' Yasuhira z karnego! - 8:6
  • 16' Niekonwencjonalna próba wrzutki do lewego skrzydła, ale wspaniale broni Jastrzębski! Szybki atak Wisły i rzut karny - 7:6
  • 15' Piłka wpadła do siatki, ale wcześniej był gwizdek. Sygnalizacja gry pasywnej - 7:6
  • 15' Długa akcja Zagłębia i czas dla przyjezdnych - 7:6
  • 14' Dima dziś samolubny, ale skuteczny! - 7:6
  • 14' Niecelne dogranie do koła. Pietruszko starał się ratoawć piłkę, ale nie dał rady. Mamy szansę wyjść na prowadzenie - 6:6
  • 13' Strata Zagłębia i gol Komara. Naprawdę nie trzeba dużo, by wygrywać! - 6:6
  • 13' Dima sam i skutecznie z prawego rozegrania - 5:6
  • 12' Niecelny rzut gości z kontry - słupek - uff - 4:6
  • 12' Dima zatrzymany przez bramkarza! - 4:6
  • 11' Gol z koła - 4:6
  • 11' Nasi gracze w letargu. Kolejna strata, tym razem przy wznowieniu... - 4:5
  • 11' Bramka z lewego rozegrania - 4:5
  • 10' Kara dla Leona - 4:4
  • 10' Strata piłki, ale Kosorotov chyba był faulowany. Dziwna decyzja sędziów - 4:4
  • Bardzo ospale gramy w ataku. Dużo niedokładności, mało werwy. Mecz się sam nie wygra, panowie. Wrzućmy wyższy bieg i załatwmy sprawę jeszcze w tej części!
  • 9' Czas dla Wisły - 4:4
  • 9' Szybka odpowiedź z koła - 4:4
  • 9' Dima sam i szybko! - 4:3
  • 9' Gra pasywna, wymuszony rzut i obrona Jastrzębskiego, ale nie było to trudna interwencja - 3:3
  • 8' Kosa do Dawydzika - przejęli rywale - 3:3
  • 7' Próba zagrania Gębali do skrzydłowego - niecelnie. Mamy piłkę - 3:3
  • 7' Kosa z drugiej linii! - 3:3
  • 6' Hlusak trafia, a Sroczyk laduje na ławce - 2:3
  • 6' Kolejna strata Nafciarzy w ataku - 2:2
  • 5' Gębala niecelnie - 2:2
  • 5' Żółta kartka dla Terzicia - 2:2
  • 4' Celny rzut gości, a Dima zagrał na pamięć do pustego skrzydła i straciliśmy piłkę - 2:2
  • 4' Niecelne zagranie do skrzydła. Straciliśmy piłkę - 2:1
  • 3' Jastrzębski z pierwszą udaną interwnecją! Brawo! - 2:1
  • 3' Piroch! Po wejściu w pierwszą linię - 2:1
  • 2' Gębala ukarany karą dwóch minut za atak na twarz Kosorotova - 1:1
  • 2' Gębala sam - 1:1
  • 1' Kosa do Dimy i Rosjanin z prawego rozegrania - 1:0
  • 1' Gramy.
  • 16:58 - Mecz w ataku rozpoczną nasi zawodnicy - w pierwszym składzie Sroczyk i Jastrzębski!
  • 16:56 - Chyba nawet kibice odpowiedzialni za prowadzenie dopingu nie pojawią się na dzisiejszym meczu. Nie najlepiej to, niestety, wygląda.
  • 16:55 - Apel fair play. Jeszcze chwila.
  • 16:54 - Czas na Nafciarzy.
  • 16:52 - Szkoda gadać...Zaczynamy prezentację Zagłębia!
  • 16:51 - Nie oszukujmy się, emocji w dzisiejszym meczu nie uświadczymy, ale kibiców na hali powinno i tak pojawić się więcej.
  • 16:50 - Obie drużyny już w szatniach. Niebawem zacznie się prezentacja. Frekwencja dziś, delikatnie mówiąc, daleka od przyzwoitości.
  • 16:47 - Wiślacy już w szatni. Zagłębie cały czas prowadzi rozgrzewkę.
  • 16:45 - Nafciarze natomiast mecz z Miedziowymi mogą potraktować jako przerywnik od prawdziwych emocji. W środę przegraliśmy w Paryżu z PSG, a już w tygodniu zagramy u siebie z duńskim GOG!
  • 16:40 - Przypomnijmy, że nasi dzisiejsi rywale nie najlepiej rozpoczęli sezon. Po trzech meczach mają na koncie trzy porażki i zero punktów.
  • 16:38 - W dzisiejszym składzie kilka zmian. Szansę pokazania się powinno otrzymać więcej młodszych zawodników. Poza kadrą są Daniel Sarmieno czy Przemysław Krajewski, a w meczowym protokole widzimy chociażby pierwszy raz Filipa Michałowicza!
  • 16:34 - Witamy z Orlen Areny! Za nieco ponad 20 minut zaczynamy rywalizację z Zagłębiem!
  • 14:30 - Nasza relacja rozpocznie się około 30-20 minut przed spotkaniem. Tymczasem zachęcamy do przeczytania zapowiedzi tego meczu, którą znajdziecie - tutaj.