Zagłębie Lubin - Wisła Płock. Dobre złego początki. Przegrywamy z Miedziowymi i spadamy z podium

Piotr Krzyżanowski
W meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock przegrała na wyjeździe 1:2 (1:1) z Zagłębiem Lubin. Bramkę dla Nafciarzy zdobył Aleksander Pawlak na samym początku spotkania. Od 83. minuty natomiast graliśmy w osłabieniu po czerwonej kartce Steve'a Kapuadiego.

Zagłębie Lubin 2:1 Wisła Płock

Martin Doležal 20', Kacper Chodyna 62' - Aleksander Pawlak 3'

Skład Zagłębia: 89. Kacper Bieszczad - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 4. Jarosław Jach (46' 5. Aleks Ławniczak), 8. Guram Giorbelidze (86' 11. Arkadiusz Woźniak) - 26. Kacper Chodyna (65' 9. Tornike Gaprindaszwili), 6. Tomasz Makowski, 99. Łukasz Łakomy, 18. Filip Starzyński (73' 21. Tomasz Pieńko), 39. Damjan Bohar - 15. Martin Doležal (65' 19. Rafał Adamski).

Skład Wisły: 1. Krzysztof Kamiński - 89. Aleksander Pawlak, 3. Steve Kapuadi, 5. Anton Krywociuk, 77. Piotr Tomasik - 15. Kristián Vallo (73' 27. Milan Kvocera), 8. Dominik Furman (84' 25 Jakub Rzeźniczak), 14. Mateusz Szwoch (84' 23. Filip Lesniak), 11. Davo, 9. Dawid Kocyła (59' 17. Mateusz Lewandowski) - 20. Łukasz Sekulski (73' 95. Damian Warchoł).

Czerwona kartka: Kapuadi (za uderzenie przeciwnika).
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Relacja

• Koniec. Kolejna porażka. 2:1 wygrywa Zagłębie.
  • 90+4 DAVO! Niestety... Głową tylko obok bramki... Piłka meczowa.
  • 90+4 Otrzymał dośrodkowanie jeden z naszych graczy, ale nie trafił dobrze głową!
  • 90+4' Nie poddaja się Nafciarze, ale niewiele mogą zrobić...
  • 90+2' Warchoł! Dobre dośrodkowanie, przedłużenie głową i z bliska nietrafia nasz napastnik. Jak się okazuje, i tak był spalony.
  • 90+1' Dośrodkowanie wybitte, ale mamy piłkę. Sędzia doliczył 4 minuty.
  • 90' Rożny po dośrodkowaniu Lewandowskiego. Może teraz?
  • 89' Kolejny atak gospodarzy. Bohar w porę uprzedzony przez obrońcę.
  • 88' Poprzeczka! Pieńko dośrodkowywał, ale obrońca wybił piłkę. Ta wróciła pod jego nogi i spróbował strzału z ostrego konta.
  • 86' Zmiana - Woźniak za Giorbelidze.
  • 86' Wrzutka w pole karne Miedziowych, ale nic nie ugraliśmy.
  • 85' Trudna jest nasza sytuacja w tym momencie. Próbujemy atakować.
  • 84' Zmiany w Wiśle - Lesniak i Rzeźniczak za Szwocha i Furmana.
  • 82' Chyba można bylo odpuścić tę czerwoną kartkę... Kontakt był minimalny, aczkolwiek Steve wykonał ruch.
  • 82' Czerwona kartka!
  • 80' Gaprindaszwili padł na boisko jak rażony prądem. Sędziowie będą sprawdzać VAR. Będzie czerwona kartka dla Kapuadiegio?
  • 79' Przepiękne podanie Davo do Warchoła - podobne do akcji Zagłębia na 1:1, ale Warchoł uderzył glową prosto w ręce bramkarza - szkoda.
  • 78' Wreszcie. Rozgrywamy piłkę, próbując stworzyć składną akcje, lecz Zagłębie dobrze się broni.
  • 76' Musimy gonić wynik, tymczasem gospodarze zamknęli nas na naszej połowie.
  • 75' Atakuje Zagłębie.
  • 73' Zmiany też w Wisle - Warchoł za Sekulskiego i Kvocera za Vallo.
  • 73' Zmiana w Zagłębiu - Pieńko za Starzyńskiego.
  • 73' Strzał Davo z daleka. Kolejny nieudany.
  • 69' Rzut rożny mógł skończyć się tragicznie... Krótkie rozegranie, strata i kontra Zagłębia. Strzał jednak niecelny.
  • 68' Było blisko! Vallo z dystansu - wreszcie celnie! Z trudem Bieszczad przerzuca piłkę nad poprzeczką.
  • 68' Krywociuk ofiarnie pogonił za piłką, ale ostatecznie w polu karnym stracił ją Vallo.
  • 66' Odpowiedzieliśmy wreszcie strzałem. Vallo sprzed pola karnego, ale tak jak wiele innych prób z dystansu w tym meczu - niecelnie.
  • 65' Zmiany w Zagłębiu. Adamski za Dolezala i Gaprindaszwili za Chodynę.
  • 64' Kolejny dobry atak Zagłębia. Strzelał Chodyna, na szczęście niecelnie.
  • 63' Sędziowie jeszcze sprawdzali spalonego, ale nie tym razem. Gol uznany, gramy dalej.
  • 62' Próbowaliśmy wyprowadzić kontrę, ale zgubiliśmy piłkę. Makowski wypuścił prostopadle Chodyne, a ten nie dał szans naszemu bramkarzowi...
  • 62' Gol dla Zagłębia... 2:1
  • 61' Strzał Szwocha z szesnastki - prosto w ręce bramkarza.
  • 59' Zmiana w Wiśle - Lewandowski za Kocyłę.
  • 58' Jeszcze jedno dośrodkowanie WIsły, ale Sekulski nie mógł sięgnąć piłki.
  • 58' Cały czas tempo meczu jest wysokie. Oglądaliśmy kolejne dośrodkowania po obu stronach boiska.
  • 56' Jeszcze jeden strzał Starzyńskiego - z dystansu i wysoko nad bramką.
  • 55' Panowie pobudka! Szybki atak Zagłębia - doskonałe poodanie do Starzyńskiego. Doświadczony pomocnik wszedł w pole karne i uderzył nad poprzeczką.
  • 54' Ale mamy szczęście! Dośrodkowanie z prawej strony na 5. metr. Dopadł do niej Starzyński i uderzył głową. Piłka odbiła się od boiska i przeleciała nad poprzeczką - uff!
  • 53' Akcja Wisły zakończona spalonym. Znów atakuje Zagłębie.
  • 52' Łakomy przeciągnął dośrodkowanie - mamy aut.
  • 51' I atak Zagłębia. Ostatecznie dośrodkowanie wybił Kapuadi. Rożny dla miejscowych.
  • 50' Krótkie rozegranie, niedokładne podanie i strata. Kontrę gospodarzy przerwał jednak Szwoch.
  • 49' Było trochę zamieszania, ale gospodarze wybili piłkę. Strzał sprzed pola ponownie zablokowany i jeszcze jeden róg.
  • 48' Teraz Nafciarze na połowie gospodarzy. Kilka nieudanych dośrodkowań i strzał z daleka Szwocha wybił obrońca głową - korner.
  • 47' Spokojny początek drugiej części. Zagłębie wysoko.
  • 46' Wracamy do gry!
  • Ławniczak za Jacha.
  • Zawodnicy zaraz wrócą na boisko. Będziemy mieli zmianę w drużynie Zagłębia.
  • Bardzo ciekawa i aktywna połowa w wykonaniu obu drużyn, chociaż celnych strzałów jak na lekarstwo. Zagłębie próbuje strzelać z dystansu, a Nafciarze często mają szanse na kontry, ale jeszcze nic to nie dało, ani jednym, ani drugim.
  • Przerwa. Remisujemy 1:1
  • 45+2' Teraz strzał Łakomego z 16 metrów. Też niecelnie.
  • 45+2' Nie powinien uderzać dzisiaj Chodyna. Strzał z dystansu prosto w niebo.
  • 45' Sędzia dolicza trzy minuty.
  • 44' Było groźnie! Korner rozegrany na krótko. Piłka wycofana do Szwocha, a ten z daleka uderzył po bliższym słupku - minimalnie niecelnie.
  • 44' Kontra Wisły. Sekul wypuścił Davo na połowie boiska. Ten dostał się do pola karnego i wywalczył rzut rożny.
  • 43' Niecelne dośrodkowanie Tomasika skończyło się kontrą Zagłębia. W porę, na szczęście, wrócił Kocyła i spowolnił atak miejscowych.
  • 41' Wisła wymienia piłkę na połowie rywali, ale daleko od bramki.
  • 40' Strzał z daleka Furmana i daleko od światłą bramki.
  • 39' Leży na murawie Jach. Przerwa w grze.
  • 37' Kolejna próba naszego Hiszpana. Sekul z piłką w polu karnym, wycofał do Szwocha na 16. metr. Ten podał do Davo, a nasz najlepszy strzelec oddał strzał, który został zablokowany.
  • 35' Na potwierdzenie szybkiego meczu - strzał Wisły. Vallo podał do Davo, a ten uderzył sprzed szesnastki - bramkarz nie miał jednak kłopotów ze strzałem, który jeszcze odbił się od obrońcy.
  • 35' Kolejna okazja Zagłębia. Dwa strzały Łakomego i oba zablokowane.
  • 34' Oglądamy naprawdę szybki mecz. Już z powrotem piłka leciała w nasze pole karne. Ponownie dobrze wybili ją obrońcy.
  • 33' Szybko wznowiliśmy i ruszyliśmy z atakiem. Kocyła dostał piłkę w polu karnym. Zszedł na prawą nogę i uderzył. Zablokowali go obrońcy, więc uderzył jeszcze raz - obok bramki.
  • 33' Było groźnie. Kłudka otrzymał piłkę na głowę, ale uderzył niecelnie.
  • 32' Davo dograł w pole karne do Sekulskiego. Napastnik przyjął piłkę i uderzył, lecz w nogi obrońcy. Zagłębie ruszylo z kontrą - korner dla gospodarzy.
  • 31' Tym razem niemal lustrzany wolny dla Zagłębia. Piłka wybita przez obrońców.
  • 30' Furman dośrodkował na głowę Vallo. Słowak przedłużył ją na długi słupek, ale tam nie było naszych zawodników.
  • 29' Chwila oddechu. Faulowany Kocyła - będziemy mieli rzut wolny w bocznej strefie pod polem karnym Zagłębia.
  • 27' Odpowiedź Wisły. Vallo otrzymał piłkę i holował ja przez kilka metrów, mimo że miał kilka możliwości podania. Ostatecznie Słowak uderzył sprzed pola karnego tuz obok słupka.
  • 26' Tak jest! Upiekło nam się - spalony. 1:1
  • 25' Sędziowie jeszcze varują. Być może był spalony.
  • 23' Głupia strata przed polem karny. Piłka trafiła na prawą stronę. Chodyna zagrał po ziemi na 5. metr, a tam Dolezal piętą umieścił piłkę po długim słupku...
  • 23' Już przegrywamy... 2:1
  • 20' Dośrodkowanie z prawej strony na około 5. metr. Kamiński trochę się zawahał i był spóźniony, a Dolezal głową wbił piłkę do siatki.
  • 20' Gol dla Zagłębia - 1:1
  • 19' Próba prostopadłego podania Szwocha do Sekulskiego. Nasz napastnik nie miał jednak szans dojść do futbolówki.
  • 19' W odpowiedzi akcja Wisły. Vallo indywidualnie poszedł prawą stroną na skraju pola karnego, ale gdy dotarłdo linii końcowej, w wymuszonej sytuacji, musiał dośrodkowywać. Obrońca zablokował tę próbę.
  • 17' Kolejny strzał Zagłębia. Tym razem Bohar, lecz efekt podobny.
  • 16' Nieudane podanie Pawlaka w strefie obronnej pozwoliło Chodynie na kolejny strzal z dystansu - podobnie jak poprzednio wysoko nad bramką.
  • 15' Impet Miedziowych zmalał. Teraz Wisła próbuje swojej gry i rozgrywa piłkę od tyłu.
  • 14' Akcja Nafciarzy. Vallo dośrodkowywał płasko po ziemi, lecz wybili piłkę obrońcy. Dopadł do niej Furman i spróbował strzału - również nadział się na nogi defensorów.
  • 11' Krywociuk wybił głową dośrodkowanie z korneru. Zagłębie utrzymuje się przy piłce na naszej połowie.
  • 11' Próba rozegrania od tyłu i fatalne podanie Pawlaka do Krywociuka - rożny dla Zagłębia.
  • 10' Szybka odpowiedź gospodarzy. Chodyna uderzał po ziemi sprzed pola, ale bardzo niecelnie.
  • 10' Ponowny szybki atak Wisły i ponownie złe przyjęcie. Tym razem Sekulski nie opanował dobrze piłki od Davo.
  • 9' Przeciągnięte dośrodkowanie Furmana. Bieszczad zacznie od bramki.
  • 8' Po stracie gola Zagłębie ruszyło do ataków, lecz nie zagrozili nam ani razu. Wisła teraz wyszła wreszcie z kontrą. Kocyła otrzymał dobrą piłkę, ale złe przyjęcie uniemożliwiło mu strzał. Mamy korner.
  • 6' Dośrodkowanie Makowskiego na głowę Dolezala. Napastnik miejscowych uderzył jednak bardzo niecelnie.
  • 4' Próbuje odpowiedzieć Zagłębie .Bohar zagrał wzdłuż naszej bramki, ale nie bylo tam żadnego jego kolegi z zespołu.
  • 3' To efekt tego rzutu rożnego. Dośrodkowanie wybili obrońcy, a futbolówka trafiła przed pole karne, gdzie z woleja przymierzył nasz wychowanek. Fantastyczny gol i prowadzenie Nafciarzy!
  • 3' Gol dla Wisły! Pawlak! CO ZA BRAMKA!
  • 2' Pierwsza akcja Wisły. Vallo dograł do Sekulskiego w pole karne, ale nasz napastnik wypędził się złym przyjęciem. Mamy korner, który rozgrywamy krótko.
  • 2' Spotkanie rozpoczęło się od nieprzyjemnego wejścia Vallo w nogi Bohara, ale Słoweńcowi ostatecznie nic się nie stało.
  • 1' Gramy!
  • 15:00 - Nasza drużyna rozpocznie mecz.
  • 14:58 - Wychodzą. Zaraz zaczynamy!
  • 14:56 - Piłkarze lada moment pojawią się na murawie.
  • 14:52 - Czy zmiany przełożoną się na odmianę gry? Mamy nadzieję, że tak.
  • 14:49 - W dzisiejszym wyjściowym składzie mamy dużo zmian. Do składu wskoczyli: Kamiński, Krywociuk i Kocyła, a ponadto wrócili Tomasik i Sekulski.
  • 14:46 - Nafciarze ewidentnie są w dołku formy, dlatego dobrze by było zakończyć ten okres wygraną, a później w przerwie doszlifować to, co ostatnio nie funkcjonowało.
  • 14:41 - W przypadku porażki natomiast spadniemy na czwarte miejsce, co byłoby dużą szkodą po obiecującym początku.
  • 14:38 - Wisła, aby pozostać liderem tabeli na czas przerwy reprezentacyjnej, potrzebuje zwycięstwa w dzisiejszym meczu, ponieważ swój mecz wygrała Legia Warszawa.
  • 14:35 - Nasi dzisiejsi rywale w ostatniej kolejce zremisowali na wyjeździe z Wartą Poznań 2:2. Nafciarze natomiast, również w wyjazdowym meczu, ulegli Radomiakowi Radom 0:2, pierwszy raz w tym sezonie nie zdobywając żadnej bramki w meczu.
  • 14:31 - Ławka rezerwowych Wisły: 99. Bartłomiej Gradecki, 4. Adam Chrzanowski, 6. Damian Rasak, 17. Mateusz Lewandowski, 18. Michał Mokrzycki, 23. Filip Lesniak, 25. Jakub Rzeźniczak, 27. Milan Kvocera, 95. Damian Warchoł.
  • 14:28 - Ławka rezerwowych gospodarzy: 1. Jasmin Burić, 5. Aleks Ławniczak, 9. Tornike Gaprindaszwili, 11. Arkadiusz Woźniak, 19. Rafał Adamski, 20. Marko Poletanović, 21. Tomasz Pieńko, 24. Kacper Lepczyński, 29. Cheikhou Dieng.
  • 14:25 - Za nieco ponad pół godziny rozpocznie się rywalizacja w Lubinie, w której Nafciarze zmierzą się z Miedziowymi.
  • Zapraszamy do śledzenia naszej relacji, która rozpocznie się około 14:30.