Górnik Łęczna - Wisła Płock: są pierwsze trzy punkty [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wisła Płock wygrała w Łęcznej z Górnikiem 2:0
Wisła Płock wygrała w Łęcznej z Górnikiem 2:0 fot. Wojciech Czekała / Polskapresse
W sobotę odbył się mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock. Podopieczni Marcina Kaczmarka spisali się świetnie, wygrali 2:0 i zgarnęli pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

W pierwszych minutach meczu Górnik Łęczna - Wisła Płock lekką przewagą mieli gospodarze. Nic dziwnego, łęcznianie przed własną publicznością spisują się bardzo dobrze. Gola jednak strzeliła... Wisła. W 15. minucie lewym skrzydłem pognał Paweł Kaczmarek, dośrodkował w pole karne, a piłkę do siatki wpakował Krzysztof Janus. Bramkarz był bez szans.

Górnik starał się wyrównać, ale tego dnia dobrze spisywała sie para stoperów Paweł Magdoń-Marko Radić. A jeśli jakiś strzał minął formację defensywną, piłkę łapał dobrze dysponowany Daniel Szczepankiewicz. Wisła skupiła się na kontrach i jedna z nich przyniosła spodziewany efekt. W 78. minucie Filip Burkhardt popisał się fantastycznym uderzeniem zza linii środkowej i było już 2:0. Wynik meczu Górnik Łęczna - Wisła Płock do końca nie uległ już zmianie i "nafciarze" zganęli pierwsze trzy punkty w I lidze.

Górnik Łęczna – Wisła Płock 0:2 (0:1)
0:1 Krzysztof Janus (15. asysta Paweł Kaczmarek)
0:2 Filip Burkhardt (78.)

Górnik: 1. Paweł Socha – 6. Paweł Sasin, 19. Lukas Bielak, 24. Julien Tadrowski, 23. Maciej Szmatiuk – 4. Veljko Nikitović, 7. Tomasz Nowak, 8. Bartłomiej Niedziela, 15. Grzegorz Bonin, 44. Nikolajs Kozacuks (73. 11. Kamil Oziemczuk) – 10. Damian Szpak (46. 14. Łukasz Zwoliński)

Wisła: 93. Daniel Szczepankiewicz - Łukasz Nadolski, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 20. Cezary Stefańczyk – 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt – 7. Krzysztof Janus, 10. Janusz Dziedzic (73. 9. Łukasz Sekulski), 8. Paweł Kaczmarek (83. 13. Tomasz Grudzień) – 11. Marcin Krzywicki (60. 18. Piotr Wlazło)

Sędzia: Marek Opaliński (Dolnośląski ZPN)
Żółte kartki: Kozacuks – Dziedzic, Stefańczyk, Nadolski, Szczepankiewicz
Widzów: ok. 1 000 (70 z Płocka)