Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

ZOO Płock. Płocki ogród zoologiczny ma nowych mieszkańców! Narodziny wilków grzywiastych [ZDJĘCIA]

Damian Kelman
Damian Kelman
Niedawno w płockim Ogrodzie Zoologicznym pojawili się nowi mieszkańcy. Są to trzy wilki grzywiaste, które niedawno przyszły na świat. Dowiedzcie się więcej o tym gatunku i zobaczcie, jak wyglądają!

Nowi mieszkańcy płockiego ZOO

Jak poinformował płocki Ogród Zoologiczny, w naszym ZOO pojawili się nowi mieszkańcy, a konkretniej są to trzy młode samice wilków grzywiastych, które niedawno przyszły na świat.

Przechodząc obok wybiegu reniferów w płockim ZOO poczujecie dziwny zapach kojarzący się z piwem. To woń z gruczołów wilka grzywiastego. Stadko liczy sobie samicę Ronię pochodzącą z gdańskiego ogrodu zoologicznego i samca Yaku, który do Płocka przyjechał kilka lat temu z Belgii. Ostatnio rodzina powiększyła się o trzy córeczki - informuje płockie ZOO.

Zwierzęta zostały już zaszczepione, odrobaczone i zaczipowane, a ich zdrowiu nic nie dolega i mają się dobrze. Niestety, nie można ich jeszcze oglądać, bo znajdują się pod opieką matki w budynku, ale gdy tylko na dworze będzie cieplej, zwierzaki opuszczą budynek i będzie można oglądać je na wybiegu.

ZOO Płock. Płocki ogród zoologiczny ma nowych mieszkańców! N...

Wilk grzywiasty

Płocki Ogród Zoologiczny przedstawił nieco bardziej charakterystykę tego gatunku. Wilk grzywiasty (Chrysocyon brachyurus) to wyjątkowo piękne i łagodne zwierzę. Jest bardzo płochliwy. To największy ze wszystkich południowoamerykańskich psowatych, ma długą rudozłotą sierść i długie nogi, które umożliwiają mu obserwację terenu znad wysokiej trawy. Tak naprawdę nie jest ani lisem, ani wilkiem. To jedyny przedstawiciel rodzaju Chrysocyon (co znaczy „złoty pies”). Jest wszystkożerny, a jego przysmakiem w ojczystych stronach są tzw. „wilcze jabłka” – owoce rośliny spokrewnionej z naszym ziemniakiem. Ta roślina pomaga mu w naturze zapobiegać chorobie nerek, do której ma tendencje. Lubi też polować na dzikie świnki morskie, które żyją tam, gdzie on - w Boliwii, Urugwaju, Brazylii. Na Czerwonej Liście IUCN w kategorii NT (bliski zagrożenia wyginięciem). Zniszczenie środowiska, prześladowania przez hodowców drobiu, odstrzały dla sportu i odłowy żywych osobników, to jego główne zagrożenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto