Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock. Nafciarze zwyciężają na inaugurację! Pewne zwycięstwo w Głogowie

SPR Wisła Płock
W meczu 1. serii PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock wygrała 36:24 (16:9) z Chrobrym Głogów. Nafciarze, pomimo początkowych kłopotów ze skutecznością, później wrzucili wyższy bieg i nie dali żadnych szans gospodarzom tego meczu.

Chrobry Głogów 24:36 Orlen Wisła Płock

Chrobry: Rafał Stachera, Anton Dereviankin - Kacper Grabowski 3, Marcel Zdobylak 4, Bartosz Warmijak, Tomasz Klinger, Tomasz Kosznik 1, Ołeksand Tilte 1, Jakub Orpik 1, Rafał Jamioł 2, Wojciech Dadej 1, Wojciech Matuszak 3, Anton Otrezov 4, Wojciech Styrcz, Paweł Paterek 2, Bartosz Skiba 2.

Wisła: Kristian Pilipović, Marcel Jastrzębski - Michał Daszek 4, Tin Lučin 5, Tomás Piroch 4, Kosuke Yasuhira 1, Abel Serdio 1, Leon Šušnja, Krzysztof Komarzewski 1, Przemysław Krajewski 6, Gonzalo Perez Arce 5, Mirsad Terzić, Dawid Dawydzik 1, Lovro Mihić 1, Dimitrij Żytnikow 3, Sergei Kosorotov 4.

Kary: Matuszak 23', Orpik 28', Tilte 44' - Krajewski 7', Mihić 44'.

Mecz rozpoczął się od dużej liczby udanych interwencji bramkarza gospodarzy, co pozwalało Chrobremu na prowadzenie, mimo że też wielu akcji nie wykorzystali. Wynik oscylował wokół remisu do 20. minuty, a zespoły wymieniały się bramką za bramkę. Gdy jednak miejscowi wyszli na prowadzenie 9:8, zatrzymali się do końca. Nie rzucili bramki przez 9 minut, a Nafciarze zdobyli osiem z rzędu i do szatni schodzili z bezpieczną przewagą. Druga połowa natomiast toczyła się bez większej historii. Nafciarze bardzo dobrze prezentowali się w defensywie, a i w ataku nie mili problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Przewaga płocczan się jeszcze powiększyła i ostatecznie wygraliśmy 36:24.

Relacja

• Koniec! Wisła wygrywa na inaugurację 36:24!
  • 60' Zdobylak ponownie skutecznie - 24:36
  • 60' Karny dla Głogowa - 23:36
  • 60' Krajewski zatrzymany - 23:36
  • 59' Grabowski ze skrzydła - 23:36
  • 59' Kolejna strata Chrobrego, ale i Krajek zgubił piłkę - 22:36
  • 59' Strata piłki i łatwa bramka Gonzalo z kontry - 22:36
  • 58' Obrona Wisły, ale gubimy w ataku - 22:35
  • 58' Faul ataku Kosy - 22:35
  • 57' Matuszak z drugiej linii - 22:35
  • 57' Kosorotov z drugiej linii - 21:35
  • 56' Kolejne przejęcie w obronie - Lucin - 21:34
  • 55' Przejęliśmy piłkę i z szybkiego ataku trafił Lucin - 21:34
  • 54' Bomba Kosy! - 21:33
  • 54' Błąd kroków gospodarzy. Mamy atak - 21:32
  • 53' Krajek ze skrzydła - 21:32
  • 53' Matuszak - 21:31
  • 52' Gonzalo pierwszy raz z gry! - 20:31
  • 52' Szybko gospodarze - Skiba - 20:30
  • 51' Kosuke też trafia! - 19:30
  • 51' Szybki atak Chrobrego - piłka wyrzucona w aut. Atakujemy - 19:29
  • 51' Faul w ataku Yasuhiry - 19:29
  • 50' Zdobylak ponownie skutecznie - 19:29
  • 50' Rzut karny dla Głogowa - 18:29
  • 49' Słupek Chrobrego i Krajek w kontrze - 18:29
  • 48' Piroch z drugiej linii! - 18:28
  • 48' Gol ze środka - 18:27
  • 47' Krajewski ze skrzydła! - 17:27
  • 46' Gol z lewego skrzydła Chrobrego - 17:26
  • 46' Czas dla Głogowa. W naszej bramce przed chwilą pojawił się na stałe Jastrzębski. - 16:26
  • 46' Zablokowani gospodarze, ale zostają przy piłce - 16:26
  • 45' Piroch po wejściu w pierwszą linię - 16:26
  • 45' Poprzeczka Chrobrego - 16:25
  • 44' Kara dla Mihicia - 16:25
  • 44' Piroch szybka bramka i kara dla Tilte - 16:25
  • 44' Wrzutka i ładna bramka Matuszaka - 16:24
  • 43' Krajewski zatrzymany, ale po chwili przejęliśmy piłkę i Komar zdobył gola z kontry - 15:24
  • 42' Strata Wisły i gol Chrobrego - 15:23
  • 42' Kolejna długa akcja i wymuszony niecelny rzut - 14:23
  • 40' Dima trafia ze środka - 14:23
  • 40' Długa akcja Chrobrego zakończona wrzutką, ale dobrze spisał się Pilipovic - 14:22
  • 39' Lucin ze środka! - 14:22
  • 38' Zdobylak pokonał Jastrzębskiego - 14:21
  • 38' Karny dla Chrobrego - 13:21
  • 37' Szybka odpowiedź Serdio - 13:21
  • 37' Otrezov z odchylenia zaskoczył Krystiana - 13:20
  • 36' Piroch również z debiutanckim trafieniem - 12:20
  • 36' Słupek po kontrze Chrobrego, ale dobija Orpik - 12:19
  • 35' Lucin w słupek - 11:19
  • 35' Rzut z miejsca gospodarzy zatrzymany przez Pilipovicia - 11:19
  • 34' Strata piłki gospodarzy i łatwa kontra Krajewskiego - 11:19
  • 33' Piroch niecelnie - 11:18
  • 33' Szybka odpowiedź Chrobrego - 11:18
  • 33' Wyczyszczone pole dla Lucina i łatwa bramka - 10:18
  • 32' Przełamanie gospdoarzy - Zdobylak - 10:17
  • 32' Karny dla Chrobrego - 9:17
  • 31' Lucin! - 9:17
  • 31' Wisła atakuje! - 9:16
  • Zawodnicy na boisku. Zaraz ruszamy.
  • Dopóki bramkarz pomagał gospodarzom, a koledzy z boiska co jakiś czas trafiali do siatki, wynik był remisowy. W 21. minucie Chrobry wyszedł na prowadzenie 9:8 i na tym skończyły się ich możliwości. Wisła wskoczyła na swój poziom i zdobyła osiem bramek z rzędu, rozstrzygając losy meczu w zasadzie w dziewięć minut. Nafciarze grają spokojnie, bez większego wysiłku. Po przerwie przewaga powinna się jeszcze powiększyć.
  • Przerwa. 9:16
  • 30' Chcieli pograć Nafciarze. Próba wrzutki Krajka do Mihicia, ale za wysoko - 9:16
  • 30' - Czas dla Wisły - 9:16
  • 30' Pilipović zatrzymuje skrzydłowego! - 9:16
  • 29' Doskonałe przejęcie Mihicia, a Daszek trafia do pustej. Ósmy gol z rzędu! - 9:16
  • 28' Daszek indywidualnie. Bramka i kara dla Orpika - 9:15
  • 28' Klinger w słupek z trudnej pozycji - 9:14
  • 27' Piękny gol Dimy - obrót i trafienie - 9:14
  • 27' Doskonały powrót Nafciarzy. Znów mamy piłkę - 9:13
  • 27' Strata Chrobrego, ale Lucin zatrzymany w kontrze przez bramkarza - 9:13
  • 26' Czas dla Chrobrego - 9:13
  • 26' Przejęcie Susnji w obronie i gol po kontrze Mihicia - 9:13
  • 26' Doskonała obrona Pilipovicia, ale Chrobry przerywa naszą kontrę - 9:12
  • 25' Dawydzik z premierowym trafieniem w barwach Nafciarzy! - 9:12
  • 25' Chrobry gubi piłkę w ataku - 9:11
  • 2'4' Przejęcie piłki i gol Krajka z kontry - 9:11
  • 23' Pierwsze prowadzenie! Gonzalo razy trzy! - 9:10
  • 23' Rzut karny dla Wisły i kara dla Matuszaka - 9:9
  • 22' Gra pasywna i strata piłki Chrobrego - 9:9
  • 21' Daszek! Ładna bramka naszego kapitana - 9:9
  • 21' Skiba z koła - 9:8
  • 20' Lucin wejście w pierwszą linię i szybka odpowiedź - 8:8
  • 20' Gol z koła Kosznika - 8:7
  • 19' Gonzalo ponownie skutecznie! - 7:7
  • 19' Rzut karny dla Wisły - 7:6
  • 19' Gol z koła - 7:6
  • 18' Doskonałe rozegranie akcji do prawego skrzydła. Krajewski trafia i znów remisujemy - 6:6
  • 17' Rzut bieżny ze środka i gol - 6:5
  • 17' Serdio raz jeszcze powstrzymany! - 5:5
  • 16' Niedokładne podanie do koła. Mamy piłkę - 5:5
  • 16' Daszek wreszcie celnie! - 5:5
  • 15' Gol z koła po siedmiu minutach i znów Chrobry na prowadzeniu - 5:4
  • 15' Teraz Nafciarze pod presją gry pasywnej i Kosorotov nad poprzeczką - 4:4
  • 14' Krajek zatrzymany przez bramkarza, ale Chrobry stracił piłkę w kontrze - 4:4
  • 13' Pilipovic złapał bez trudu piłkę po rzucie zza obrony. - 4:4
  • 13' Długi atak gospodarzy. Sygnalizacja gry pasywnej.
  • 12' Daszek faulował w ataku - 4:4
  • 12' Słupek pod presją czasu. Wyjdziemy na prowadzenie? - 4:4
  • 11' Szybki atak i Kosa po swojemu - bomba z drugiej linii - 4:4
  • 10' Zabawna sytuacja. Mogliśmy mieć samobójcze trafienie Terzicia, ale sędziowie wcześniej odgwizdali faul. Po chwili niecelnie rzucił Paterek i mamy szansę na remis.
  • 10' Arce trafia z siedmiu metrów! - 4:3
  • 9' Dima indywidualnie i wywalcza rzut karny!
  • 9' Bomba z drugiej linii, ale tym razem dobrze broni nasz chorwacki bramkarz. Piłka trafiła jeszcze w poprzeczkę - 4:2
  • 8' Daszek zatrzymany przez bramkarza, a następnie piłka trafia w słupek - 4:2
  • 8' Doskonałe przejęcie wrzutki na skrzydło przez Mihicia - 4:2
  • 7' Kara dla Krajewskiego - 4:2
  • 7' Dima szybko odpowiada - 4:2
  • 7' Szczęśliwa próba z drugiej linii - 4:1
  • 6' Wreszcie! Kosa trafia z drugiej linii - 3:1
  • 6' Gol ze środka - 3:0
  • 5' Serdio zatrzymany przez bramkarza! Niesamowite! - 2:0
  • 5' Strata piłki i kontra gospodarzy - 2:0
  • 4' Gra pasywna i niecelny rzut gospodarzy - 1:0
  • 3' Próba z lewego rozegrania również zatrzymana przez bramkarza. Chrobry w ataku - 1:0
  • 3' Dereviankin zatrzymał Serdio, ale mamy piłkę - 1:0
  • 3' Bomba z biodra i gospodarze prowadzą - 1:0
  • 2' Kosorotov zablokowany. Tracimy piłkę - 0:0
  • 1' Pierwsza udana interwencja Pilipovicia! Atakujemy!
  • 1' Nafciarze aktywnie w obronie.
  • 1' Zaczynamy!
  • 14:59 - Za momencik zaczynamy. Chrobry w ataku.
  • 14:56 - Na boisku odbywa się prezentacja. Zaraz zaczynamy.
  • 14:53 - Zawodnicy wychodzą na prezentacje!
  • 14:46 - Kto zdobędzie pierwszą bramkę w nowym sezonie? Kto zostanie zawodnikiem meczu? Jak wejdziemy w rozgrywki? Przekonamy się niebawem!
  • 14:43 - Dziś w składzie nie zobaczymy Krystiana Witkowskiego, ale szansę pokazania się będzie miał za to Marcel Jastrzębski. Z nowych nabytków poza kadrą są również Marcel Sroczyk i Daniel Sarmiento.
  • 14:40 - Za 20 minut Orlen Wisła Płock rozpocznie rywalizację w sezonie 2022/23. Pierwszym rywalem drużyna z Głogowa - Chrobry.