Dwie porażki i zwycięstwo - Wisła piąta w EVFH-Cup

Daniel Świerżewski
Zakończył się turniej EVFH-Cup, w którym brała udział drużyna Wisły Płock. Nafciarze zanotowali dwie porażki i jedno zwycięstwo. Taki bilans pozwolił na zajęcie piątego miejsca.

Pierwszym rywalem Wisły był ekipa mistrzów Węgier, MKB Veszprem. Mecz zakończył się porażką „nafciarzy” 17:22. Porażka była tym bardziej bolesna, że do przerwy prowadzili wicemistrzowie Polski.

MKB Veszprém - Wisła Płock 22:17(9:11)

Wisła: Šego, Wichary - Eklemović, Spanne(1), Wiśniewski(1), Kubisztal(2), Kavas, Ghionea, Toromanović(3), Syprzak, Paczkowski(2), Nenadić(8), Nikcević
Kary: Paczkowski, Kavas(4 min)

Drugą przeszkodą podopiecznych Larsa Walthera była drużyna Paris Saint-Germain. Francuzi okazali się lepsi w każdym elemencie i zasłużenie wygrali 28:20 już do przerwy prowadząc 13:8.

Paris Saint-Germain HB - Wisła Płock 28:20(13:8)
Wisła: Wichary, Šego - Eklemović(2), Ghionea(2), Wiśniewski(2), Kavaš(1), Nenadić(3), Syprzak(1), Toromanović(2), Spanne(3), Zołoteńko, Paczkowski(2), Nikcević(1), Kwiatkowski
Upomnienia: Kwiatkowski, Kubisztal
Kary: Toromanović, Nenadić, Eklemović

Ostani mecz, z Montpellier zakończył się wreszcie wygraną „nafciarzy”. Wisła wygrała 36:28 (do przerwy 21:14) i ostatecznie zajęła piąte miejsce w EVFH-Cup.

Wisla Plock - Montpellier AHB 36:29 (21:14)
Wisła: Šego, Wichary - Kwiatkowski, Eklemović, Spanne(2), Wiśniewski(3), Kubisztal(3), Kavaš(1), Ghionea(3), Zołoteńko(2), Toromanović(2), Syprzak(5), Paczkowski(2), Nenadić(5), Nikčević(3)
Upomnienia: Spanne, Toromanović
Kary: Kwiatkowski (4 min), Kubisztal, Kavaš

Teraz przed Wisłą inauguracja sezonu ligowego i walka o Ligę Mistrzów w turnieju o dziką kartę.

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!