Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole: zwycięstwo na koniec roku [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 40:21
Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 40:21 fot. Joanna Kołodziejska
Ważne zwycięstwo na koniec roku. W spotkaniu Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole dużo lepszą ekipą byli gospodarze i to oni pewnie wygrali 40:21. Do gry szczypiorniści wicemistrzów Polski wrócą 1 lutego.

Początek meczu Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole był dość niemrawy. Drużyny sprawiały wrażenie, że myślami są już przy świątecznym stole. Wisła kiepsko spisywała się zwłaszcza w grze obronnej. Błędów nie ustrzegł się również stojący między słupkami Marin Sego i już po kwadransie zmienił go Marcin Wichary. "Nafciarze" mieli duże problemy ze zbudowaniem większej przewagi. Na domiar złego w 20. minucie urazu łokcia nabawił się Ivan Milas, który zakończył w tym momencie swój udział w meczu. Chwilę później gospodarze złapali drugi oddech. Na 12:9 trafił Adam Wiśniewski, a na boisku szaleli Kević i Eklemović. Do przerwy Orlen Wisła prowadziła 17:12.

W przerwie meczu Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole Michael Biegler wręczył nagrody grupom młodzieżowym prowadzonym przez Michała Skórskiego, oraz Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego.

Pierwsze minuty drugiej połowy były dość spokojne. Wisła pilnowała wypracowanej przewagi i wyprowadzała zabójcze kontry. W 42. minucie było już 26:17 po golu, Ivana Nikcievicia. Trener Jakub Jagielski wziął czas dla swojego zespołu, ale nic to nie dało. Na boisku wciąż dominowała Wisła, która powiększyła przewagę do dziesięciu goli. Manolo Cadenas mógł pozwolić sobie na eksperymenty i na ostatni kwadrans weszli Mateusz Piechowski i Mateusz Góralski. Ten drugi już po chwili trafił do siatki Gwardii. Później doszło to jeszcze jednej zmiany, w bramce pojawił się Adam Morawski. Gospodarze do samego końca bawili się piłką, co nie przeszkadzało im grać skutecznie i powiększać przewagi. Dwa ostatnie gole w meczu Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole i 2013 roku zdobył Piechowski.

Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 40:21 (17:12)
Orlen Wisła: M.Šego (44% 7/17, 1/1 k), M.Wichary (27% 3/10, 0/1 k), A.Morawski (25% 1/3, 0/1 k) - A.Wiśniewski(6), V.Zrnić(4, 2/2k), M.Góralski(2), I.Nikčević(5, 1/1k), M.Toromanović(7), Z.Kwiatkowski(2), J.Kević(6, 3/3k), B.Kavaš(1), M.Piechowski(2), N.Eklemović(4, 0/1k), I.Milas(1)
Gwardia: A.Malcher (27% 9/32, 1/5 k), Ł.Romatowski (19% 3/14, 0/2 k) - W.Knop, M.Drej, P.Prokop, P.Swat(1), J.Płócienniczak(3), O.Serpina, M.Śmieszek, J.Kłoda(1), M.Vukčević(6, 1/2k), P.Adamczak(1), R.Lasoń(4), M.Szolc(4, 1/1k)
Upomnienia: Z.Kwiatkowski, B.Kavaš, I.Milas - M.Śmieszek, J.Płócienniczak, M.Szolc
Kary: Orlen Wisła 4 min (Z.Kwiatkowski 4 min) - Gwardia 6 min (M.Śmieszek 4 min, J.Płócienniczak 2 min)