Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock: "nafciarze" grają dalej [ZDJĘCIA]

Wisła pokonała Zagłębie 40:21 i gra dalej w Pucharze Polski
Wisła pokonała Zagłębie 40:21 i gra dalej w Pucharze Polski fot. Łukasz Haznar / MKS Zagłębie Lubin
Mecz Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock zakończył się pewnym zwycięstwem wicemistrzów Polski i to oni grają dalej w Pucharze Polski. Zdziesiątkowana przez kontuzje ekipa Manolo Cadenasa pokonała "miedziowych" 40:21.

Mimo kontuzji, to zespół gości był zdecydowanym faworytem meczu. Spotkanie Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock było bardzo jednostronnym widowiskiem. Po sześciu minutach płocczanie prowadzili już trzema bramkami, co zmusiło trenera Jerzego Szafrańca do przerwy na żądanie. To jednak nie podziałało dobrze na jego zawodników, a Wisła wciąż grała swoje. Dobrze spisywała się defensywa "nafciarzy" i strzegący bramki Marcin Wichary. Po kwadransie trener gospodarzy zaczął dokonywać zmian i dawał szansę młodym zawodnikom. Również Cadenas zaczął rotować składem. Między słupkami pojawił się Adam Morawski, na lewym skrzydle biegał z kolei Mateusz Góralski.

Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 21:40

Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 21:40 (11:21)
MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Kubiszewski – Gumiński 2, Bartczak 1, Paluch 1, Przysiek, Stankiewicz 4, Michałów, Wolski , Kużdeba 2, Mateusz Kosmala, Kulesza 1, Klinger 2, Woźniczka 1, Wolski 2, Przybylski 5.
Orlen Wisła Płock: Sego, Wichary, Morawski – Nikcević 4, Wiśniewski 5, Milas 3, Kević 4, Eklemović 4, Kavas 3, Zrnić 4, Góralski 5, Toromanović 5, Kwiatkowski 3.