Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock: wyciągnęli wnioski po MMTS [ZDJĘCIA]

Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 24:32
Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 24:32 źródło: spr-chrobry.glogow.pl
Mecz Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock zakończył się pewnym zwycięstwem podopiecznych Manolo Cadenasa. Wicemistrzowie Polski wyciągnęli wnioski po remisie z MMTS Kwidzyn i w Głogowie zaprezentowali się zdecydowanie lepiej.

Początek meczu Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock wyglądał lepiej zwłaszcza jeśli chodzi o grę w ataku. W defensywie "nafciarze" nie ustrzegli się jednak błędów i po 10 minutach goście prowadzili tylko 7:6. Trener Cadenas postanowił zmienić bramkarza i miejsce Marina Sego zajął Marcin Wichary. "Wichura" popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, co w połączeniu z golami Nikcevicia i Toromanovicia zaowocowało prowadzeniem 9:6. Następne minuty to pilnowanie 3-4 bramkowej przewagi. Przy stanie 15:12 dla Wisły Manolo Cadenas poprosił o czas. Po wznowieniu gry Wisła dalej grała swoje, zaaplikowała rywalom jeszcze kilka bramek i prowadziła już 18:12. Niestety ostatnie minuty należały do gospodarzy. Zawodnicy Chrobrego zdobyli trzy bramki i do przerwy przegrywali z wicemistrzami Polski 15:18.

Drugą połowę meczu Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock lepiej rozpoczęli gospodarze i miejscowi kibice mogli mieć nadzieję na korzystny wynik. Płocczanie zdobyli jednak pięć bramek z rzędu, co pozwoliło odskoczyć na bezpieczny dystans. Na 10 minut przed końcem "nafciarze" prowadzili 28:20 i jasnym było, że nic złego im się już nie przytrafi. Do końca meczu goście spokojnie prowadzili grę i pilnowali wyniku.

Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 24:32 (15:18)
Chrobry: Stachera, Piskorski | Jankowski 2, Bednarek1, Witkowski, Płócienniczak 1, Świtała 2, Mochocki 5, Gromyko 4, Łucak 3, Płaczek 1, Biegaj, Kubała, Świątek, Gregor 2
Orlen Wisła: Šego, Wichary, Morawski – Nikčević 6, Wiśniewski 2, Milas 2, Kević 6, Eklemović 3, Kavaš, Zrnić 8(5k), Góralski, Toromanović 5, Kwiatkowski