Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin: gorące spotkanie w Orlen Arenie [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin 40:30
Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin 40:30 fot. Orlen Arena
Spotkanie Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin było naprawdę gorące, nie tylko na parkiecie. Kibice cały czas pamiętają o wydarzeniach z sprzed roku, kiedy Orlen Wisła została ukarana walkowerem i dwa punkty zgarnęli goście.

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin: gorąco na boisku i trybunach
Gwizdy w kierunku zawodników Piotrkowianina pojawiły się już podczas rozgrzewki. Goście z pewnością czuli wrogość trybun. Niestety "oberwało się" również Marinowi Sego. Część publiczności ma mu za złe, że po sezonie przenosi się do Kielc. Na boisku również było gorąco. Już w 8. minucie czerwoną kartkę zobaczył Piotr Ner. Ważna była także 10. minuta meczu. Wtedy to "nafciarze" zaczęli odskakiwać rywalom, a pierwszego gola w barwach wicemistrzów Polski zdobył Angel Montoro. Po ładnych akcjach duetu Ghionea-Nenadić oraz później Zbigniewa Kwiatkowskiego zrobiło się już 9:5, co wcale nie zaspokoiło ambicji gospodarzy. Miłym akcentem było także odśpiewanie "sto lat" Nikoli Eklemoviciowi, który w sobotę skończył 36 lat.

Druga połowa meczu Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin zaczęła się kiepsko dla gospodarzy i Manolo Cadenas wziął czas. W bramce pojawił się Adam Morawski, ale nie zaliczy tego występu do udanych. Duża w tym "zasługa" obrony, która na zbyt wiele pozwalała gościom. Sytuację uspokoiły nieco dwa trafienia Toromanovicia, po których Wisła znów prowadziła siedmioma golami (28:21). Pozytywnym akcentem meczu Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin było trafienie Łukasza Całujka tuż po pojawieniu się na boisku. Do samego końca nie działo się już nic nadzwyczajnego, ostatecznie Orlen Wisła wygrała 40:30.

Orlen Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 40:30 (20:12)
Orlen Wisła: Sego, Morawski – Kwiatkowski 1, Kević, Wiśniewski 2, Nenadić 5, Ghionea 8, Syprzak 3, Montoro 4, Milas 2, Toromanović 6, Zrnić 3,Eklemović 2, Nikcević 3, Lijewski, Całujek 1
Piotrkowianin: Ner, Prochno, Pietruszka – Mróz, Daćko 3, Tórz 4, Woynowski 5, Trojanowski 6, Różański 2, Pacześny 4, Pożarek, Stołowski 4, Swat 2