Sparing Wisła Płock - Olimpia Elbląg. Wysokie zwycięstwo "nafciarzy" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wisła Płock pokonała w sparingu Olimpię Elbląg 4:1
Wisła Płock pokonała w sparingu Olimpię Elbląg 4:1 fot. Emil Grochowski
Sparing Wisła Płock - Olimpia Elbląg był naprawdę dobrym spotkaniem w wykonaniu "nafciarzy". Pierwszego gola zdobyli co prawda goście, ale przewaga płocczan była widoczna przez cały mecz.

Sparing Wisła Płock - Olimpia Elbląg
Już w 1. minucie mogło być 1:0 dla Wisły. Pięknym strzałem z rzutu wolnego, z odległości 25 metrów popisał się Filip Burkahrdt. Sędzia jednak nie uznał gola, ponieważ to był rzut wolny pośredni. Zamiast 1:0 zrobiło się 0:1. W 14. minucie w polu karnym Wisły doszło do starcia Kamila Hempela z zawodnikiem testowanym w ekipie Olimpii. Arbiter dopatrzył się tam nieprawidłowego powstrzymywania rywala i wskazał na "wapno". Rzut karny wykorzystał Kamil Graczyk.

Sparing Wisła Płock - Olimpia Elbląg. Wysokie zwycięstwo "nafciarzy" [ZDJĘCIA]

Strata gola nie podłamała Wisły, która chciała jak najszybciej wyrównać. Udało się to już w 26. minucie po pięknym uderzeniu Bartłomieja Sielewskiego. 10 minut później było już 2:1 dla gospodarzy, a prowadzenie dał nowy nabytek "nafciarzy", estończyk Albert Taar. Po przerwie Wisła cały czas miała przewagą, którą udokumentowała trafieniami Pawła Magdonia i zawodnika testowanego.

Wisła Płock - Olimpia Elbląg 4:1 (2:1)
0:1 Kamil Graczyk 14. (karny)
1:1 Bartłomiej Sielewski 26.
2:1 Albert Taar 36.
3:1 Paweł Magdoń 53.
4:1 zaw. testowany 75.
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin (46, 93. Daniel Szczepankiewicz) – 16. Fabian Hiszpański (46, 20. Cezary Stefańczyk), 23. Paweł Magdoń (65, 5. Bartłomiej Sielewski), 5. Bartłomiej Sielewski (46, 14. Marko Radić), 24. Kamil Hempel (46, 26. Dawid Abramowicz) – 7. Krzysztof Janus (46, 22. zaw. testowany), 4. Jacek Góralski (46. 18. Piotr Wlazło), 25. Filip Burkhardt (65, 17. Damian Dombrowski), 6. Albert Taar, 8. Paweł Kaczmarek (46, 13. Tomasz Grudzień) - 10. Janusz Dziedzic (46, 11. Marcin Krzywicki).
Olimpia: Bartłomiej Danowski – 3. zaw. testowany, 5. Oleg Ichim, 2. Tomasz Lewandowski, 20. Tomasz Sambor - 7. Kamil Piotrowski, 14. Dawid Zieliński, 10. Radosław Stępień, 13. Nikita Metlicki (czerwona kartka 40, 8. Adam Skierkowski), 16. Tomasz Sedlewski - 11. Kamil Graczyk.
Po przerwie weszli: Mateusz Imianowski, Jacek Czerniewski, Tomasz Kowalczyk, Łukasz Molga, Michał Ressel i Jakub Wojtkiewicz.