Liga Mistrzów: Wisła Płock - THW Kiel 24:36 [RELACJA, FOTO]

Daniel Świerżewski
Niestety szczypiorniści Wisły Płock nie sprawili niespodzianki i wyraźnie ulegli w Orlen Arenie THW Kiel 24:36. Pierwsza połowa była dość wyrównana i zakończyła się wynikiem 12:14. Fatalny początek drugiej połowy spowodował, że goście wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do samego końca. Mimo to nie można było odmówić zawodnikom Larsa Walthera ambicji i determinacji. Wśród "nafciarzy" najczęściej do bramki trafiał Spanne, który zdobył sześć goli. Tyle samo trafień w barwach gości zaliczyli Jicha i Ahlm. Słowa uznania należą się Marcinowi Wicharemu. "Wichura" bronił czasami niesamowite piłki i dzięki niemu Wisła nie przegrała wyżej.

60' 24:36 Andersson zdobył gola, ale ułamek sekundy wcześniej zabrzmiała końcowa syrena. Koniec meczu.
60' 24:36 Gola z karnego zdobywa Ilić.
59' 24:35 Ahlm trafia z koła.
58' 24:34 Dobelsek z biodra.
58' 23:34 Potężny strzał Anderssona i gol.
57' 23:33 Syprzak nad poprzeczką.
56' 23:33 Palmarsson zdobywa gola. Bramkarz "nafciarzy" nawet nie zdążył zareagować.
55' 23:32 Dobelsek odzyskał piłkę, podał do Spanne, a ten trafił do bramki.
55' 22:32 Dobelsek zdobywa gola dla Wisły.
54' 21:32 Ponownie trafia Ilić.
54' 21:31 Błyskawiczna odpowiedź gości. Gol Kleina.
53' 21:30 Kapitalny gol Kavasa.
53' 20:30 Gol Ilicia z rzutu karnego.
52' 20:29 Kwiatkowski trafia w słupek.
52' 20:29 Jicha trafia z koła.
51' 20:28 Kontra THW, ale fantastycznie broni strzał Wichary.
50' 20:28 Eklemović trafia do siatki i znów osiem goli róznicy.
49' 19:28 Gol Zeitza.
48' 19:27 Wiśniewski z ostrego kąta trafia do bramki.
47' 18:27 Wisła nie poddaje się. Wiśniewski trafia z koła.
47' 17:27 Klein znów uderzył nie do obrony. Już dziesięć goli przewagi drużyny niemieckiej.
46' 17:26 Niestety znów gol dla THW. Ponownie trafia Andersson.
46' 17:25 Szybka odpowiedź gości i gol Toromanovicia.
45' 16:25 Gol Kleina.
45' 16:24 "Wichura" broni strzał Ahlma.
44' 16:24 Trafienie Wiśniewskiego.
43' 15:24 Gol Sprengera. Dwie minuty kary dla Spanne.
42' 15:23 Trafienie Zeitza i znów osiem goli przewagi THW.
42' 15:22 Gol Ahlma.
41' 15:21 Gol Toromanovicia. Wisła goni.
41' 14:21 Zablokowany strzał Kubisztala.
40' 14:21 Po ładnej, kombinacyjnej akcji do siatki trafił Wiśniewski.
39' 13:21 Wichary broni strzał Palmarssona.
38' 13:21 Szybka kontra Wisły, ale strzał Spanne obroniony przez bramkarza.
38' 13:21 Strzał Anderssona zablokowany przez Toromanovicia.
37' 13:21 Rośnie przewaga THW. Znów gol Ahlma.
36' 13:20 Ahlm z koła i już siedem goli przewagi gości.
36' 13:19 Gola znów strzela Jicha.
35' 13:18 Wreszcie gol dla Wisły. Piłka po strzale Spanne odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
34' 12:18 Gola z karnego zdobywa Jicha. Dudek był całkiem blisko obronienia strzału.
33' 12:17 Łatwa strata Wisły. Szybka kontra gości. Kubisztal nieprzepisowo powstrzymywał rywala. Rzut karny i dwie minuty kary dla Kubisztala.
33' 12:17 Strzał Kleina broni Wichary. Czas dla Wisły.
32' 12:17 Znów gol dla gości i znów Klein. Już pięć bramek przewagi THW.
32' 12:16 Klein strzela gola po kontrataku.
31' 12:15 Początek drugiej połowy. Gola szybko zdobywa Andersson.

30' 12:14 Koniec pierwszej połowy.
30' 12:14 Kubisztal ładnie strzelił, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz THW.
30' 12:14 Ponownie Palmarsson. Prawdziwa bomba, zasłonięty Wichary nie miał szans.
28' 12:13 Gol Palmarssona.
27' 12:12 Spanne strzela gola z okolic 9. metra.
26' 11:12 Kara dwóch minut dla Sprengera po faulu na Spanne.
26' 11:12 Wichary wspaniale broni strzał Lundstroma.
26' 11:12 Kara dwóch minut dla Kubisztala, który dosłownie powalił rywala.
25' 11:12 "Nafciarze" przekombinowali i stracili piłkę.
24' 11:12 O czas poprosił Lars Walther.
23' 11:12 Po raz kolejny trafia Ahlm.
23' 11:11 Błyskawiczna odpowiedź Wisły. Gol Dobeleska.
23' 10:11 Gol Anderssona.
22' 10:10 Kavas fantastycznie strzelił z biodra i mamy remis.
21' 9:10 Kavas z dziewięciu metrów trafia do siatki.
21' 8:10 Strzał Sprengera broni Wichary. Kilkanaście sekund później w identycznej sytuacji już lepszy zawodnik THW.
20' 8:9 Toromanović ponownie z koła pokonuje bramkarza gości.
19' 7:9 Mocny strzał Anderssona fantastycznie broni Wichary.
18' 7:9 Zmarnowana szansa Wisły. Strzał Kubisztala obronił Omeyer.
17' 7:9 Kontra gości i znów trafił Sprenger.
16' 7:8 Szybka akcja THW i gol Sprengera. Goście pierwszy raz objęli prowadzenie.
15' 7:7 Ahlm i mamy remis.
15' 7:6 Zasłużona żółta kartka dla Kubisztala.
14' 7:6 Kolejny raz trafia Jicha. Już tylko jeden gol przewagi "nafciarzy".
13' 7:5 Toromanović próbował lobować. Piłka uderzyła najpierw w jeden słupek, a potem w drugi i wyszła w pole.
12' 7:5 Trafienie Anderssona. Goście nie odpuszczają.
12' 7:4 Kolejny gol Spanne.
11' 6:4 Jicha trafia z rzutu karnego. Wichary bez szans.
10' 6:3 Nieco szczęśliwa bramka Toromanovicia z koła.
10' 5:3 Szybka akcja THW, ale piłka trafia tylko w poprzeczkę.
9' 5:3 Kilka podań gości i Sprenger trafia ze skrzydła.
9' 5:2 Gol Kavasa. O czas poprosił trener THW.
8' 4:2 Żółta kartka dla Spanne. W bramce stanął Dudek i wygrał w tym pojedynku.
7' 4:2 Przestrzelił Wiśniewski z ostrego kąta.
6' 4:2 Gol Wiśniewskiego i znów dwubramkowe prowadzenie.
5' 3:2 Gola strzela Narcisse.
5' 3:1 Spanne mimo interwencji obrońcy THW zdołał trafić do siatki.
4' 2:1 Gol dla Wisły. Autorem trafienia Eklemović.
3' 1:1 Żółtą kartką ukarany Ahlm.
3' 1:1 Akcja gości zakończona strzałem, ale broni Wichary.
2' 1:1 Spanne wyrównał z rzutu karnego.
1' 0:1 Rozpoczęli gospodarze. THW przejmuje jednak piłkę i gola zdobywa Jicha.

Wisła: 12 Wichary, 16 Dudek, 6 Backstrom, 9 Spanne, 10 Wiśniewski, 34 Olsen, 2 Kwiatkowski, 20 Toromanović, 21 Syprzak, 8 Eklemović, 11 Kubisztal, 14 Kavas, 15 Dobelsek, 17 Zołoteńko, 19 Twardo

THW: 1 Omeyer, 12 Palicka, 5 Andersson, 6 Lundstrom, 11 Sprenger, 33 Klein, 13 Ahlm, 20 Zeitz, 24 Palmarsson, 25 Narcisse, 31 Ilic, 39 Jicha