Sandra SPA Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock. Różnica klas w Szczecinie. Nafciarze dają lekcje Pogoni

SPR Wisła Płock
W meczu 6. serii PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock wygrała 32:15 (14:7) z Sandrą SPA Pogoń Szczecin. Najlepszym zawodnikiem meczu ponownie został Marcel Jastrzębski, który w pierwszej połowie zanotował 59% skuteczności. Najwięcej bramek rzucił natomiast Marcel Sroczyk - sześć.

Sandra SPA Pogoń Szczecin 32:15 Orlen Wisła Płock

Mecz od początku toczył się pod dyktando Wisły. Nafciarze wcale nie musieli podkręcać tempa, a i tak nie dawali najmniejszych szans Pogoni, która była bezradna wobec naszej defensywny i dokosnałego Jastrzębskiego. Mimo to zdarzyło nam się kilka nieskutecznych akcji i do przerwy prowadziliśmy "tylko" 14:7. Po przerwie natomiast przepaść była jeszcze większa. Już w pierwszych ośmiu minutach wygraliśmy fragment 8:1 i odskoczyliśmy rywalom jeszcze bardziej. Następnie dorzucaliśmy kolejne trafienia, chociaż rozprężenie zrobiło swoje i przytrafiło nam się kilka prostych strat. Zwycięstwo było jednak niezagrożone - wygraliśmy 32:15.

Skład Pogoni: Grzegorz Jagodziński, Luka Arsenic, Maksym Viunyk - Bogdan Cherkashchenko 2, Filip Wrzesiński 1, Hubert Wiśniewski 1, Jakub Polok, Matija Starcevic, Paweł Krupa, Vladyslav Zalevskyi 1, Dawid Krysiak 5, Grzegorz Nowak, Krzysztof Mitruczuk 3, Maksymilian Markowski, Patryk Krok 1, Eliasz Kapela 1.

Skład Wisły: Kristian Pilipović, Marcel Jastrzębski - Michał Daszek 2, Tin Lučin 2, Tomás Piroch 2, Kosuke Yasuhira 1, Marcel Sroczyk 6, Abel Serdio 2, Leon Šušnja, Krzysztof Komarzewski 4, Przemysław Krajewski 1, Gonzalo Pérez Arce 3, Dawid Dawydzik 2, Lovro Mihić 4, Dimitrij Żytnikow 1, Sergei Kosorotov 2.

Kary: Polok 31', Wiśniewski 10', 15', 53' Wrzesiński 26', 39' - Šušnja 7', Sroczyk 23', 58', Yasuhira 26', Serdio 51', Mihić 54'.
Czerwona kartka: Hubert Wiśniewski 53' (za trzy kary).
Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski (Wolsztyn).

• Koniec - różnica klas - 15:32
  • 60' Jeszcze jedna kontra i Mihić - 15:32
  • 60' Strata Wisly - 15:31
  • 59' Bramka Mitruczuka - 15:31
  • 58' Stracili piłkę miejscowi. Trafił Daszek - 14:31
  • 58' Kara dla Sroczyka - 14:30
  • 58' Dawydzik trafia - 14:30
  • 57' Strata Wisły i gol Pogoni - 14:29
  • 57' Przejęliśmy piłkę i doskonałą kontrę zmarnował Sroczyk - 13:29
  • 55' Kapela dla miejscowych - 13:29
  • 55' Yasuhira prossto w bramkarza - 12:29
  • 54' Poprzeczka szczecinian - 12:29
  • 54' Lovro uderzył w twarz rywala. Kara - 12:29
  • 53' Trafił Lucin - 12:29
  • 53' Yasuhira wywalczył karnego i karę dla Wiśniewskiego - trzecia, będzie czerwona kartka - 12:28
  • 52' Poprzeczka Pogoni - 12:28
  • 51' Jagodziński zatrzymał Yasuhirę - 12:28
  • 51' Wiśniewski trafia, a na ławkę kar wędruje Serdio - 12:28
  • 50' Dawydzik z koła - 11:28
  • 49' Jeszcze jedna obrona Pilipovicia - 11:27
  • 48' Błąd Wisły - przekroczyliśmy linię pola karnego - 11:27
  • 47' Krok zatrzymany przez Kristiana! - 11:27
  • 47' Karny dla Pogoni - 11:27
  • 46' Przykro się na to patrzy - strata i trafia Sroczyk - 11:27
  • 46' Pilipovic broni, rzuca Sroczyk - 11:26
  • 45' Błąd w ataku Nafciarzy -11:25
  • 45' Skutecznie Wrzesiński - 11:25
  • 44' Raz jeszcze Krysiak i momentalnie odpowiada Piroch - 10:25
  • 43' Dobrze broni bramkarz gospodarzy, ale Pilipovic zatrzymuje Krysiaka. Zaraz znów Arsenic zatrzymuje Komara - 9:24
  • 42' Wreszcie. Trafia Krysiak - 9:24
  • 41' Zgubili też Nafciarze - 8:24
  • 41' Stoi Pogoń - kolejna piłka zgubiona - 8:24
  • 40' Nic to nie dało. Strata i Komar. Deklasacja - 8:24
  • 40' Czas dla Pogoni - 8:23
  • 39' Broni Pilipovic, trafiamy w poprzeczkę i raz jeszcze broni Pilipovic! Szybko druga akcja i trafia Komar. jeszcze kara dla Wiśniewskiego - 8:23
  • 38' Tracą piłkę szczecinianie, trafia Komar - 8:22
  • 38' Strata gospodarzy i też błąd Nafciarzy. Pogoń atakuje - 8:21
  • 37' Kolejna bramka Nafciarzy - Serdio - 8:21
  • 37' Pilipovic zatrzymuje Wrzesińskiego, a po szybkim ataku trafia Sroczyk - 8:20
  • 36' Bramka miejscowych i odpowiedź Komarzewskiego - 8:19
  • 35' Obrona Pilipovicia i bramka Serdio -7:18
  • 34' Sroczyk trafia - 7:17
  • 34' Gospodarze obok bramki - 7:16
  • 33' Kolejna bramka do pustej Mihicia - 7:16
  • 32' Przejęcie i bramka do pustej Lovro - 7:15
  • 32' Komarzewski obok bramki - 7:14
  • 31' Piroch w słupek, ale zostajemy przy piłce.
  • 31' Kara dla Poloka - 7:14
  • 31' Naprzód Nafciarze! - 7:14
  • Zawodnicy już na parkiecie. Zaraz gramy.
  • Bardzo spokojny, żeby nie powiedzieć senny, mecz w Szczecinie. Nafciarze grają bez żadnego ciśnienia i po prostu wrzucają kolejne bramki po prostych atakach. Gdyby tylko skuteczność była lepsza, moglibyśmy mieć około 20 bramek. Pogoń nie potrafi zrobić wiele przeciwko naszym defensorom, a i swoje broni znów Jastrzębski.
  • Lucin nad poprzeczką. Przerwa - 7:14
  • 30' Czas dla Wisły. 15 sekund do końca - 7:14
  • 30' Zgubili piłkę szczecinianie - 7:14
  • 29' Komarzewski zatrzymany przez Arsenicia - 7:14
  • 29' Miejscowi nad poprzeczką - 7:14
  • 29' Dima obok słupka - 7:14
  • 28' Męczyli się w ataku gospodarze i ostatecznie rzucili obok słupka - 7:14
  • 27' Daszek z rozegrania - 7:14
  • 27' Jastrzębski zatrzymał rywala! - 7:13
  • 26' Lucin obok bramki - 7:13
  • 26' Kara dla Wrzesińskiego - 7:13
  • 26' Trafił z karnego Krok - 7:13
  • 26' Karny i kara dla Japończyka - 6:13
  • 25' JASTRZĘŚKI! Zatrzymany prawy skrzydłowy! Gospodarze atakują - 6:13
  • 24' Krajewski trafia! - 6:13
  • 23' Przekroczył linię pola karnego obrotowy miejscowych - 6:12
  • 23' Jednak nie ma karnego. Atakuje Pogoń - 6:12
  • 23' Yasuhira wyszedł sam na sam, lecz zatrzymal go bramkarz. W obronie kara Sroczyka i karny dla gospodarzy - 6:12
  • 22' Przejęcie Nafciarzy! Susnja popracował w defensywie - 6:12
  • 21' Sroczyk wrsezcie trafia! - 6:12
  • 21' Lucin zatrzymany przez bramkarza, lecz ponownie złe wyjście z kontrą - 6:11
  • 20' Yasuhira błyskawicznie trafia, ale momentalnie odpowiada też Krysiak - 6:11
  • 20' Kolejna obrona Jastrzębskiego - zatrzymany Krupa - 5:10
  • 19' Strata gospodarzy, ale powrotnie pojedynek przegrywa Sroczyk. - 5:10
  • 18' Czas dla gospodarzy - 5:10
  • 18' Sroczyk fatalnie przestrzelił - 5:10
  • 17' Rzut z biodra środkowego zatrzymany przez Marcela! - 5:10
  • 16' Słupek Wrzesińskiego i szybka barmka Pereza - 5:10
  • 16' Jastrzębski ! W kontrze do pustej trafia Mihić - 5:9
  • 15' Lucin z karnego - 5:8
  • 15' Kara dla Wiśniewskiego - 5:7
  • 15' Niecelny rzut Wisły - chociaż chyba był faul - gospodarze wyrzucili piłkę w kontrze - 5:7
  • 14' Gol ze środka - 5:7
  • 14' Zalevskyi w słupek, lecz gospodarze utrzymują posiadanie - 4:7
  • 13' Kosorotov z drugiej linii! - 4:7
  • 12' Bramka z prawego rozegrania - 4:6
  • 11' Zalevskyi obok bramki, co od razu wykorzystuje Perez - 3:6
  • 10' Celny rzut Dimy i jeszcze kara dla Poloka - 3:5
  • 9' Krysiak po krótkim rogu - 3:4
  • 9' Sroczyk zatrzymany przez bramkarza - 2:4
  • 8' Jastrzębski trzecia interwencja! - 2:4
  • 8' Piroch indywidualnie po zejściu na środek - 2:4
  • 7' Gol z lewego skrzydła - Krysiak - 2:3
  • 7' Kara dla Leona - 1:3
  • 6' Kosorotv szybka bramka - 1:3
  • 6' Wyrzucili piłkę w aut szczecinianie - 1:2
  • 5' Niecelny rzut miejscowych. Jastrzębski chciał zacząć szybką kontrę, ale przeciągnął podanie i atakuje Pogoń. - 1:2
  • 5' Piroch niedokładnied o Pereza i strata - 1:2
  • 4' Jastrzębski zaczyna swoją grę! Znów zatrzymał skrzydłowego! - 1:2
  • 3' Szybka akcja i bramka Gonzalo ze skrzydła - 1:2
  • 3' Strata gospodarzy - 1:1
  • 2' Faul w ataku Nafciarzy - 1:1
  • 2' Jastrzębski z pierwszą interwencją! Zatrzymał prawego skrzydłowego - 1:1
  • 1' Szybko odpowiada Sroczyk! - 1:1
  • 1' Bramka gospodarzy z drugiej linii - 1:0
  • 1' Gramy! 0:0
  • 17:00 - Przedłuża się rozpoczęcie meczu....
  • 16:56 - Spotkanie rozpoczną gospodarze.
  • 16:53 - Trwa prezentacja drużyn w Szczecinie.
  • 16:51 - W dzisiejszym meczu poza kadrą znalazł się Sarmiento i Terzić. Szanse na pokazanie się ma natomiast Yasuhira i Komarzewski.
  • 16:43 - Nafciarze do meczu przystępują po przegranym meczu z SC Magdeburg. W Niemczech druga połowa kompletnie nie wyszła Wiślakom i ostatecznie odnieśliśmy zasłużoną porażkę.
  • 16:37 - Jeśli będziemy dziś świadkami emocji, to będzie to ogromna niespodzianka. Nafciarze muszą wygrać to spotkanie wysoko.
  • 16:35 - 25 minut dzieli nas od początku spotkania. Przed Wisłą zdaje się być łatwe zadanie. Pogoń to czerwona latarnia, która przegrała dotychczas wszystkie mecze.
  • Nasza relacja rozpocznie się około 20-30 minut przed meczem.