Orlen Wisła Płock - TBV Lemgo Lippe. Nafciarze awansowali do ćwierćfinału Ligi Europejskiej!

plock.naszemiasto.pl
O 18:45 rozpoczęło się rewanżowe starcie TOP16 EHF Ligi Europejskiej, w którym Orlen Wisła Płock zagra z niemieckim TBV Lemgo Lippe. Pierwszy mecz zakończył się wygraną Nafciarzy 31:28. Wisła przegrywała do przerwy 12:13, ale ostatecznie wywalczyła remis 28:28 i dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu wywalczyła sobie awans do dalszej fazy rozgrywek!

Orlen Wisła Płock 28:28 TBV Lemgo Lippe

Skład Wisły: Adam Morawski, Admir Ahmetasević - Michał Daszek 5, Marek Daćko, Tin Lučin 1, Jan Jurecić 2, David Fernández 1, Abel Serdio 3, Leon Šušnja 1, Zoltán Szita 5, Przemysław Krajewski 1, Mirsad Terzić 1, Lovro Mihić 2, Niko Mindegía 1, Dmitrij Żytnikow 2, Sergei Kosorotov 3.

Skład Lemgo: Peter Johannesson, Finn Zeche - Lukas Hutecek 2, Bjarki Már Elísson 8, Isaías Guardiola 1, Frederik Simak 1, Jonathan Carlsbogård 1, Bobby Schagen, Kian Schwarzer, Tim Suton 7, Lukas Zerbe 4, Gedeón Guardiola 4, Andreas Cederholm, Michel Reitemann, Niko Blaauw.

Mecz rozpoczął się nie najlepiej dla Wiślaków, którzy popełniali masę błędów i rywale szybko odskoczyli na kilka bramek, prowadząc 5:2. Ich kilkobramkowa przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas, aż w końcówce połowy doszliśmy do remisu 11:11 i ostatecznie schodziliśmy do szatni z tylko jedną bramką straty. Po wznowieniu gry trzymaliśmy się blisko przeciwników, ale to oni cały czas trzymali się na przodzie. Na pierwsze prowadzenie wyszliśmy na kwadrans przed końcem - 21:20, ale szybko je straciliśmy. Do końca meczu gra była bardzo wyrównana i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, co jak najbardziej zadowalało płocczan! Awansowaliśmy do ćwierćfinału, w którym zagramy z Kadetten Schaffhausen. Szwajcarzy, co prawda, przegrali swój mecz sześcioma bramkami, ale rzucili więcej goli na wyjeździe i to oni awansowali do kolejnej fazy. Pierwszy mecz 26 kwietnia na wyjeździe!

Relacja ze spotkania

• 60' - W 1/4 zagramy z Kadetten, które przegrało 34:28, ale zdobyło więcej bramek na wyjeździe
  • 60' - KONIEC! Remisujemy 28:28 i awansujemy do ćwierćfinału!
  • 60' - Strata Kosy
  • 60' - Hutecek nie trafia w bramkę!
  • 60' - Niemcy kryją każdy swego i tracimy piłkę
  • 59' - Loczek broni piłkę! Awans jest nasz!!!
  • 59' - MICHAAAŁ DAAASZEK! - 28:28
  • 59' - Jurecic zatrzymany, ale mamy piłkę
  • 58' - Szybkie dwie bramki - 27:28
  • 58' - Bomba Carlsbogårda - 26:27
  • 58' - Jurecić w słupek, aj..
  • 58' - Czas dla Nafciarzy. Ćwierćfinał jest blisko! - 26:26
  • 57' - Ponownie Loczek!
  • 57' - Faul w ataku Wisły
  • 56' - Morawski broni rzut z drugiej linii!
  • 56' - Abel do Jurecicia i gol! - 26:26
  • 55' - Bramka z prawego rozegrania - 25:26
  • 55' - Kosa gol! - 25:25
  • 55' - Karny dla Wisły po faulu na Daszku
  • 54' - Szybki gol Niemców - 24:25
  • 54' - Szita po zwodzie! - 24:24
  • 53' - Elisson ze skrzydła - 23:24
  • 53' - Leon Susnja leży na parkiecie - przerwa
  • 53' - Czas dla Lemgo - 23:23
  • 53' - Suton po bloku - Niemcy zostają przy piłce
  • 52' - Leon zatrzymuje wrzutkę, a Mihić trafia do pustej! - 23:23
  • 52' - Szita znacznie przestrzela
  • 51' - Znów Suton - 22:23
  • 51' - Sędziowie upominają kibiców.
  • 50' - Loczek zatrzymuje Elissona, ale Niemcy zostają w ataku
  • 50' - Niko w słupek, a Abel nie łapie piłki...
  • 50' - Szita zablokowany i gol z kontry - 22:22
  • 49' - Przejęcie w obronie!
  • 48' - Szita!!! - 22:21
  • 47' - Gol Zerbe - 21:21
  • 47' - Loczek broni, ale sędziowie odgwizdują karnego
  • 46' - Błąd kroków. Kontra Jurecicia i również błąd kroków
  • 46' - Czas dla gości - 21:20
  • 45' - Daszek i prowadzimy! - 21:20
  • 45' - Abel zatrzymany, ale mamy piłkę
  • 45' - LOOOOCZEK!
  • 44' - Błąd Daszka
  • 43' - Loczek zatrzymuje rzut z drugiej linii! Możemy wyjść na prowadzenie!
  • 43' - Daszek gol! - 20:20
  • 42' - Znów szybka odpowiedź - 19:20
  • 42' - Niko indywidualnie i gol! - 19:19
  • 41' - Szybka odpowiedź Elissona - 18:19
  • 41' - Lucin przejmuje piłkę i doprowadza do remisu! - 18:18
  • 40' - Kara dla Terzicia
  • 40' - Daszek z rozegrania - 17:18
  • 39' - Suton... - 16:18
  • 38' - W pierwszej Terzić, teraz Susnja! - 16:17
  • 38' - Znów Suton - 15:17
  • 37' - Abel przestrzela z koła...
  • 37' - Loczek ponownie zatrzymuje rywala!
  • 36' - Błąd obrotowego i piłka dla gości
  • 36' - Przejmujemy piłkę!
  • 35' - Ponownie Szita! - 15:16
  • 35' - Loczek broni rzut Sutona
  • 35' - Jurecić zatrzymany przez bramkarza
  • 34' - Niko gubi piłkę i bramka z kontrataku - 14:16
  • 34' - Szybki gol z koła - 14:15
  • 33' - Remis! Szita! - 14:14
  • 33' - Rywale blisko przechwytu
  • 32' - LOCZEK!
  • 32' - Karny dla Niemców
  • 31' - Odpowiedź Szity - 13:14
  • 31' - Gol z prawej strony - 12:14
  • 31' - Abel przerzucił bramkę
  • 31' - W ataku Nafciarze!
  • 19:35 - Obie ekipy już na parkiecie. Zaraz zaczynamy drugą połowę!
  • 19:33 - Na boisko pierwsi wrócili goście. Nafciarze dłużej zostali w szatni, ale trudno się dziwić. Po słabej pierwszej połowie i licznych błędach, Xavi Sabate z pewnością ma dużo uwag do swoich podopiecznych.
  • 19:29 - W meczu Szwedów ze Szwajcarami do przerwy lepsi Ci pierwsi, którzy prowadzą 19:15 i są na dobrej drodze, by odrobić sześciobramkową stratę z pierwszego spotkania.
  • 19:24 - Przypominamy, że w razie zwycięstwa Lemgo trzema bramkami, o wyższym miejscu zadecyduje większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe. Na razie wszystko wskazuje na to, że wynik będzie niższy, niż w pierwszym meczu, więc Niemcy potrzebują wygrać czterema golami.
  • 19:23 - Niesamowicie nerwowa połowa i dużo emocji w Orlen Arenie. Nafciarze minimalnie gorsi od rywali, ale cały czas prowadzimy w dwumeczu.
  • 30' - Terzić blokuje próbę gracza Lemgo i mamy przerwę - 12:13!
  • 30' - Kosa bomba z drugiej linii ! - 12:13
  • 30' - Mamy 16 sekund na zdobycie bramki
  • 30' - Czas dla Wisły - 11:13
  • 30' - Gol z koła - 11:13
  • 30' - Zecher zatrzymuje próbę Dimy z drugiej linii
  • 29' - Suton gol - 11:12
  • 29' - Wreszcie remis! Fernandez! - 11:11
  • 28' - Loczek intwerweniuje!
  • 27' - Lovro ze skrzydła - 10:11
  • 26' - Strata gości!
  • 26' - Terzić z koła! - 9:11
  • 25' - Kara dla Gedeona Guardioli
  • 25' - Gol z koła pod presją czasu - 8:11
  • 24' - Serdio bramka z koła - 8:10
  • 23' - Bramka Sutona z prawej strony - 7:10
  • 23' - Kolejne niedokładne podanie Dimy do koła i strata
  • 22' - Strata piłki, ale sędziowie powstrzymują naszą kontrę
  • 22' - Czas dla Lemgo - 7:9
  • 21' - Blok i obrona Loczka, ale nieudany kontratak
  • 21' - Kosa trafia w poprzeczkę pod presją czasu
  • 20' - Morawski broni rzut z drugiej linii
  • 19' - Strata piłki i gol Dimy - 7:9
  • 18' - Daszek dwukrotnie zatrzymany przez bramkarza...
  • 18' - Bramka z koła w osłabieniu - 6:9
  • 17' - Serdio gol i dwie minuty kary dla Carlsbogårda - 6:8
  • 17' - Rzut z prawego rozegrania - 5:8
  • 17' - Blok Leona
  • 16' - Dima niedokładnie podaje do Abela i tracimy piłkę
  • 15' - Kosa zablokowany - piłka Wisły
  • 14' - Bramkarz broni rzut Fernandeza, ale Hiszpan wraca i przejmuje piłkę
  • 14' - Odpowiedź z koła - 5:7
  • 13' - Kosa do Abela i gol! - 5:6
  • 13' - Niemcy gubią piłkę
  • 12' - Przejęcie Daszka, ale wpadł w pole bramkowe
  • 12' - Bramka Daszka po wejściu w pole karne - 4:6
  • 11' - Bramka z koła dla Niemców - 3:6
  • 10' - Gol Kosorotov - 3:5
  • 10' - Rzut karny dla Nafciarzy
  • 10' - Adam Morawski zatrzymuje rzut Elissona!
  • 10' - Rzut karny i dwie minuty kary dla Abela Serdio
  • 9' - Loczek zatrzymuje Elissona!
  • 9' - Przejście linii pola karnego i strata Nafciarzy
  • 8' - Czwarta bramka Elissona - 2:5
  • 8' - Wejście w linię obrony i bramka Żytnikowa - 2:4
  • 7' - Bramka z karnego - 1:4
  • 7' - Rzut karny dla TBV
  • 6' - Błąd kroków Dimy i ponowna strata piłki
  • 6' - Żółta kartka dla Simaka
  • 6' - Szybka odpowiedź z lewego skrzydła - 1:3
  • 5' - Rozegranie na prawe skrzydło i bramka Krajewskiego! - 1:2
  • 4' - Strata piłki rywali, później Wisły i gol z kontrataku - 0:2
  • 3' - Dima wyrzuca piłkę w aut - 0:1
  • 3' - Przekroczona linia pola karnego i znów Wisła w natarciu
  • 2' - Nieudana próba Dimy i przyjezdni mają piłkę
  • 1' - Skuteczna akcja gości - 0:1
  • 1' - Ruszyli!
  • 18:45 - Mecz w ataku rozpoczną goście.
  • 18:43 - Hymn Ligi Europejskiej już za nami. Za moment zaczynamy!
  • 18:38 - A spotkanie poprowadzą Gytis Sniurevicius i Andrius Grigalionis z Litwy.
  • 18:36 - Zaczynamy prezentację!
  • 18:30 - Na obiekcie zgasły światła. Wisła przygotowała europejską oprawę?
  • 18:25 - Do spotkania zostało jeszcze 20 minut. Kibice powoli zaczynają zapełniać trybuny. Możliwe, że będziemy świadkami najwyższej frekwencji w Orlen Arenie w tym sezonie, ale i tak będzie ona daleka od ideału.
  • 18:15 - Przypomnijmy, że w razie awansu w ćwierćfinale zmierzymy się ze zwycięzcą dwumeczu IK Sävehof - Kadetten Schaffhausen. Po pierwszym meczu prowadzą Szwajcarzy, którzy na własnym obiekcie wygrali 32:26. Mecze TOP8 są zaplanowane na 26 kwietnia i 3 maja. Wisła ewentualny pierwszy mecz zagra na wyjeździe.
  • 18:08 - Poznaliśmy już oficjalne składy na dzisiejszą batalię!
  • 18:05 - Na dzisiejszym meczu premierę ma trzecia część Miesięcznika Nafciarza, a w niej, między innymi, wywiad z Larsem Walterem, który wspomina mistrzowski sezon w Płocku, mówiąc "Część mojego serca zawsze będzie niebieska".
  • 18:00 - Zespoły wybiegły już na rozgrzewkę i przygotowują się do pierwszego gwizdka.
  • 17:55 - Witamy z Orlen Areny, gdzie o 18:45 Orlen Wisła Płock rozpocznie rewanżowe starcie o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej. Na półmetku rywalizacji z TBV Lemgo Lippe Nafciarze prowadzą 31:28, ale kwestia awansu z pewnością nie została jeszcze przesądzona. Zachęcamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią tego spotkania.