Nerwowy mecz w Bydgoszczy zakończony stratą punktów

DARIUSZ GDESZ / POLSKAPRESSE
Zespół Baton Basket 25 Bydgoszcz to „czerowna latarnia” I ligi koszykówki kobiet. Nic więc dziwnego, że zawodniczki MON-POLu mogły czuć się faworytkami. Faworytem jednak nie wystarczy być, trzeba to jeszcze udowodnić na parkiecie. A to koszykarkom z Płocka się nie udało, które do domu wróciły na tarczy.

W mecz lepiej weszły podopieczne Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego, które otworzyły wynik. Gospodynie jednak nie zamierzały poddać się bez walki i po chwili to one prowadziły 11:5. Przed spotkaniem chyba nikt się nie spodziewał, że stroną przeważającą będą bydgoszczanki. A jednak to one po pierwszej kwarcie cieszyły się z prowadzenia i to aż 32:16!

Początek drugiej kwarty to znów lekka przewaga MON-POLu. Przewaga Basketu topniała, rywalki nie potrafiły trafić do kosza przez blisko pięć minut. Bardzo aktywna na boisku była Sylwia Janas, którzy bardzo przyczyniła się do tego, że po 20 minutach MON-POL przegrywał już tylko pięcioma punktami.

Trzecia odsłona to wciąż pogoń MON-POLu za wynikiem. Po trzech minutach płocczanki wreszcie odzyskały prowadzenie. W tej kwarcie przeważały przyjezdne i dopiero pod koniec wkradła się nerwowość. Dlatego po 30 minutach meczu MON-POL prowadził tylko 63:62 i losy meczu miały rozstrzygnąć się w ostatniej kwarcie.

Być może końcówka wyglądałaby inaczej gdyby nie fakt, że podstawowe zawodniczki miały już po cztery faule. Duet trenerski musiał więc robić wszystko, by w decydującym momencie drużyna nie została osłabiona. Niestety na cztery minuty nasze koszykarki zablokowały się i nie potrafiły zdobyć żadnego punktu. Bydgoszczanki osiągnęły dziewięciopunktową przewagę, której płocczanki nie potrafiły już zniwelować. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 82:74 dla Basketu.

Porażka boli tym bardziej, że teraz MON-POL czeka trudny mecz z liderkami z Konina. Spotkanie 15 grudnia w Płocku.

MON-POL Płock - BATON BASKET 25 Bydgoszcz 82:74 (32:16 ; 9:20 ; 21:27 ; 20:11)
MON-POL: J. Domańska, S. Janas 19, A. Trzewikowska, K. Wilamowska, A. Gruchot, K. Skiejka, I. Szarzyńska 20, K. Sikorska 10, M. Maj 15, A. Morawiec 6, A. Trzeciak, A. Krzysztofik 4