Udany początek rundy rewanżowej koszykarek MON-POLu

Daniel Świerżewski
DARIUSZ GDESZ / POLSKAPRESSE
Hala w Płocku wciąż niezdobyta. W sobotę koszykarki MON-POLu udanie rozpoczęły rundę rewanżową i pokonały EKO Energy Hit Kobylnica 70:63. Płocczanki były zdecydowanymi faworytkami meczu i udało się to potwierdzić w niemal wszystkich kwartach.

Duet trenerski Ireneusz Jasiński-Michał Mrówczyński nie zaskoczyli i desygnowali do gry „żelazny skład”: Szarzyńska, Janas, Maj, Morawiec i Krzysztofik. Pierwsza kwarta rozpoczęła się dość nerwowo od sporej ilości fauli. Z każdą minutą płocczanki odzyskiwały spokój i budowały swoją przewagę. Po 10 minutach MON-POL prowadził 20:12. Drugą kwartę również lepiej rozpoczęły płocczanki. Mimo to wynik cały czas był bardzo wyrównany. Później seria niecelnych rzutów zespołu gospodyń pozwoliły Kobylnicy nieco podgonić wynik. Tę kwartę wygrały przyjezdne 21:15 i w całym meczu przegrywały już tylko dwoma punktami.

W trzecią kwartę lepiej weszły zawodniczki z Pomorza. Po czterech minutach prowadziły 7:3, ale drużyna gości bardzo szybko wzięła się za odrabianie strat. Dodatkową trudnością dla MON-POLu był dorobek fauli Morawiec i Szarzyńskiej. Obie zawodniczki miały na koncie po cztery przewinienia i trenerzy musieli wprowadzić do gry rezerwowe. Na parkiecie pojawiły się Karolina Sikorska i Aleksandra Gruchot. Ostatecznie tę kwartę wygrały płocczanki 17:13 i w całym meczu prowadziły już 52:46.

Ostatnia kwarta była najbardziej wyrównana. Sześciopunktowa przewaga nie dawała wielkiego komfortu, a sprawę skomplikował piaty faul Szarzyńskiej. Później jednak siły się wyrównały, kiedy z parkietu musiała zejść Justyna Wróbel za swoje piąte przewinienie. Ostatecznie MON-POL wygrał mecz 70:63, a najskuteczniejszą zawodniczką była Sylwia Janas, która rzuciła dla zespołu 17 punktów.

MON-POL Płock - EKO Energy Hit Kobylnica 70:63 (20:12 ; 15:21 ; 17:13 ; 18:17)

MON-POL: S. Janas 17, A. Trzewikowska, K. Wilamowska, A. Gruchot, K. Skiejka, I. Szarzyńska 13,, K. Sikorska 8, M. Maj 9, A. Morawiec 12, J. Piechocka, A. Trzeciak, A. Krzysztofik 11

EKO Energy Hit: M. Baryło 11, K. Klimowska 5, A. Jagodzińska 2, M. Zielińska, K. Narewska, M. Dobrowolska 19, A. Michałowska 2, K. Razik, J. Szymczak-Górzyńska 11, J. Wróbel 13