Piłkarze ręczni Wisły jedną nogą w półfinale [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarze ręczni Wisły Płock pokonali w Orlen Arenie Pogoń Szczecin 32:28. „Nafciarze” ją jedną nogą w półfinale, ale zaliczka z pewnością nie daje stuprocentowej pewności awansu.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli podopieczni Krzysztofa Kisiela, którzy po pięciu minutach prowadzili 3:0. Dopiero wtedy płocką defensywę i bramkarza pokonał Mateusz Zaremba. Gospodarze nic sobie z tego jednak nie robili i znów odskoczyli rywalom. W dziewiątej minucie było już 7:2 dla „nafciarzy”. Po kwadransie w zespole Wisły doszło do kilku roszad, co nie wpłynęło zbytnio na obraz gry. Coś złego zaczęło się dziać przy wyniku 12:7. Wicemistrzowie Polski jakby stanęli. Zawodnicy Pogoni to wykorzystali i zbliżyli się na dwa gole. Niemoc płocczan przełamał Michał Kubisztal, jednak pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się tylko dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Początek drugiej połowy był dość równy, a przewaga Wisły utrzymywała się na poziomie trzech-czterech trafień. W 39. minucie było już 24:19 i można było mieć nadzieję na pokaźną zaliczkę przed rewanżem. Szczecinianie jednak nie zamierzali się poddawać i bombardowali bramkę strzeżoną przez Marna Sego. Chorwat spisywał się jednak rewelacyjnie. Obie drużyny grały dość zdecydowanie, co przyniosło czerwoną kartkę dla Zaremby. Mecz zakończył się wygraną Wisły 32:28 i „nafciarze” zrobili krok ku półfinałom. Drugi należy zrobić w środę w Szczecinie.

Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin 32:28 (17:15)
Wisła: M.Šego (40% 18/41, 0/4 k), M.Wichary (0/1 k) - I.Nikčević(4), C.Spanne(2), A.Wiśniewski, V.Ghionea(6, 2/2k), M.Toromanović(5), A.Twardo, B.Kavaš(3), M.Kubisztal(10, 0/1k), N.Eklemović(2), F.Ilyés
Gaz-System Pogoń: S.Ligarzewski (44% 7/17, 1/1 k), T.Stojković (16% 4/23, 0/2 k) - P.Biały, W.Jedziniak, J.Wardziński(1), W.Zydroń(6, 5/5k), S.Smuniewski, N.Marković(3), Ł.Gierak(1), P.Krupa(1), M.Bruna(5), B.Konitz(5), M.Zaremba(6)

Upomnienia: M.Toromanović, M.Kubisztal, B.Kavaš - M.Bruna, P.Krupa

Kary:
Wisła: 10 min (N.Eklemović 2 min, C.Spanne 2 min, V.Ghionea 2 min, A.Twardo 2 min, F.Ilyés 2 min)
Gaz-System Pogoń: 14 min (P.Biały 4 min, P.Krupa 4 min, J.Wardziński 2 min, Ł.Gierak 2 min, W.Zydroń 2 min )