Warta Poznań - Wisła Płock. Pierwszy wyjazd Nafciarzy i jeszcze lepsza gra Wisły! Cztery gole w Grodzisku Wielkopolskim

Adam Jastrzębowski
W spotkaniu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock wygrała na wyjeździe 4:0 (3:0) z Wartą Poznań. Dwie pierwsze bramki dla Nafciarzy zdobył Rafał Wolski, a dwie kolejne Davo. Ten wynik oznacza, że zostajemy na pozycji lidera!

Warta Poznań 0:4 Wisła Płock

Rafał Wolski 14', 21', Davo 45', 47'

Skład Warty: 1. Adrian Lis - 4. Robert Ivanov (60' 34. Wiktor Pleśnierowicz), 44. Dawid Szymanowicz, 54. Dimítris Stavrópoulos - 2. Jan Grzesik, 8. Niilo Mäenpää (60' 23. Mikołaj Rakowski), 15. Michał Kopczyński, 30. Miłosz Szczepański (60' 24. Kajetan Szmyt), 11. Michał Jakóbowski (60' 17. Szymon Sarbinowski), 22. Konrad Matuszewski - 10. Milan Corryn (32' 3. Jakub Kiełb).

Skład Wisły: 69. Bartłomiej Gradecki - 89. Aleksander Pawlak, 2. Damian Michalski, 3. Steve Kapuadi, 77. Piotr Tomasik (51' 4. Adam Chrzanowski) - 15. Kristián Vallo (51' 6. Damian Rasak), 14. Mateusz Szwoch (51' 9. Dawid Kocyła), 8. Dominik Furman, 10. Rafał Wolski (66' 95. Damian Warchoł), 11. Davo - 20. Łukasz Sekulski (60' 24. Marko Kolar).

Żółte kartki: Corryn, Pleśnierowicz - Tomasik.
Sędzia: Paweł Malec (Łódź).
Widzów: 1575.

Nafciarze od samego początku prezentowali się znacznie lepszej od drużyny rywali. Staraliśmy się grać spokojnie i cierpliwie, utrzymując się przy piłce, z kolei w obronie byliśmy stanowczy i zorganizowani z czym Warta nie umiała sobie poradzić. Pierwsza bramka przyszła dość szybko, bo w 14. minucie, chociaż wideoweryfikacja trwała dość długo, ale ostatecznie, w 19. minucie, mogliśmy się cieszyć z prowadzenia. Na drugą bramkę natomiast czekaliśmy jeszcze krócej, bo padła po dwóch minutach. W ten sposób Wolski skompletował dublet. Wówczas nieco się cofnęliśmy i nastawiliśmy na kontry. Tak o to zdobyliśmy trzecią bramkę, chwilę przed przerwą. Po wznowieniu gry natomiast niemal od razu podwyższyliśmy prowadzenie, a czterobramkowa przewaga pozwoliła trenerowi szybko wprowadzić zmienników. Po godzinie gry mieliśmy już wykorzystany komplet zmian, co wpłynęło na jakość i tempo widowiska. Nafciarze, co prawda, nie musieli gonić i spokojnie rozgrywali piłkę, broniąc skutecznie dalszych ataków Warciarzy, chociaż tych z każdą minutą było coraz mniej. Ostatecznie już wynik się nie zmienił i wywieźliśmy z Grodziska Wielkopolskiego wysoką wygraną 4:0. Bilans Wiślaków po dwóch kolejkach? Siedem bramek strzelonych i zero straconych! Oby tak dalej!

19:54

KONIEC! WYGRYWAMY 4:0!

Lider zostaje w Płocku!

19:53

90' Szansa dla Wisły

Pawlak wszedł prawą stroną i mijając obrońcę, zdecydował się na strzał, lecz w ostatniej chwili został zablokowany. Futbolówka wróciła do nas i w polu karnym znalazł się jeszcze Kapuadi, który ma dziś chrapkę na uderzenie i bramkę. Jego próba jednak też została wybita przez obrońcę.

19:52

88'

Jeśli jakimś cudem zobaczymy jeszcze jednego gola, to raczej zdobędzie go Wisła. Warta już pogodziła się z wynikiem, a my rozgrywamy piłkę podaniami po całej długości boiska.

19:49

86'

Ostatecznie mieliśmy dwa kornery. Pierwszy zakończył się obronionym strzałem, a drugi rozegraliśmy w ciekawy sposób. Furman zagrał po ziemi na około 12-13 metr do Kocyły, a ten z pierwszej piłki spróbował miękko zagrać w piątkę. Defensorzy interweniowali jednak skutecznie.

19:48

85' Strzał Wisły

Byliśmy świadkami niecodziennej próby Kapuadiego, który uderzał z ponad 30 metrów. Został zablokowany. Po chwili na próbę z dystansu, chociaż z bliższej odległości, zdecydował się Davo. Lis wybił piłkę na rożny.

19:46

82' Szansa dla Warty

Tym razem naprawdę było blisko. Akcja z prawej strony i zagranie do Matuszewskiego. Gradecki skrócił kąt, wychodząc wysoko, ale ostatecznie strzał zablokował jeden z naszych środkowych obrońców. Po chwili rzut rożny Warciarze rozegrali krótko, a strzał z dystansu trafił prosto do rąk naszego goalkeepera.

19:44

81'

1575 widzów na dzisiejszym meczu.

19:41

78'

Znacznie spokojniejsze są ostatnie minuty. Nafciarze próbowali atakować. Goście przejęli piłkę i ruszyli z kontrą, a konkretniej robił to Kiełb, który początkowo wygrał pojedynek z Pawlakiem, ale nasz wychowanek zdążył wrócić i wyszarpać piłkę, a następnie był faulowany.

19:41

78'

19:37

74' Szansa dla Wisły

Ponownie długa piłka szczęśliwe dotarła do naszego zawodnika. Warchoł otrzymał ją przed polem karnym, pomknął kilka metrów i ściął z prawej strony do środka, a następnie oddał strzał. Lis skutecznie wybił piłkę na róg.

19:34

71'

Po komplecie zmian tempo meczu nieco się uspokoiło. Wynik z naszej strony jest całkowicie niezagrożony. Częściej mamy piłkę przy nodze i próbujemy wciąż atakować, chociaż nie tak skutecznie jak wcześniej.

19:31

68'

Szansa na dośrodkowanie, ale bardzo nieudana próba Pawlaka. Piłka wyszła poza boiska.

19:29

66' Zmiana w Wiśle

Warchoł zmienia Wolskiego. Oby jednak to była zmiana zamierzona, a nie spowodowana kontuzją.

19:27

64' Żółta kartka dla Warty

Pleśnierowicz za faul na Kocyle.

19:25

62' Szansa dla Wisły

Davo kapitalnie wypuścił Wolskiego, ale nasz pomocnik przegrał pojedynek z bramkarzem rywali, przy okazji nieco obrywając. Zmiana nie będzie raczej konieczna, a my mamy korner.

19:23

60' Zmiany

Poczwórna zmiana w Warcie. W Wiśle Kolar za Sekulskiego!

19:19

56'

Próbują się jakoś pozbierać Warciarze i zdobyć chociaż honorową bramkę. Póki co obserwujemy jednak walkę w środku pola.

19:17

53'

Kontra Warty, ale niedokładne dogranie Kiełba na prawą stronę.

19:16

53'

4:0? Mało! Nafciarze znów w natarciu! Uderzał Rasak, ale bramkarz obronił.

19:14

51' Zmiany w Wiśle

Kocyła za Szwocha, Rasak za Vallo i Chrzanowski za Tomasika.

19:13

50' Szansa dla Warty

Po rzucie rożnym w ostatniej chwili Tomasik wślizgiem wybił piłkę spod nóg napastnika. Drugi korner.

19:11

47' Gol dla Wisły!

Koncert nadal trwa! Długa piłka od Vallo do Sekulskiego. Mieliśmy trochę szczęścia, bo obrońca nie trafił w piłkę i nasz napastnik mógł do niej dopaść. Sekul wykazał się brakiem pazerności i wystawił futbolówkę do Davo, który zdobył kolejnego gola!

19:10

47'

Próba składnej akcji w wykonaniu Warciarzy zakończona spalonym.

19:08

46'

Wisła wznawia grę. Jedziemy!

19:07

Zawodnicy wrócili na murawę. Zaraz gramy!

18:57

Nagrodzeni zostają również juniorzy U-17 za brązowy medal po wygraniu makroregionu.

18:55

W przerwie nagroda dla żeńskiej drużyny Warty za osiągnięcia w minionym sezonie.

18:52

Doskonała połowa w wykonaniu naszego zespołu. Gospodarze bezradni na naszej połowie, a my bardzo skuteczni. Po bramce na 2:0 cofnęłiśmy się i nastawiliśmy na grę z kontrataku. Przyniosło to zamierzony skutek i po przejęciu piłki, zdobyliśmy gola na 3:0 po szybkim ataku. Oby tak dalej! Przyjemnie ogląda się dziś Nafciarzy, chociaż nie brakuje drobnych błędów w rozegraniu od tyłu.

18:51

PRZERWA

Prowadzimy 3:0!

18:48

45+3'

Mogło być groźnie, uff. Długa piłka do Szczepańskiego. Gradecki wyszedł przed pole karne i nie trafił w piłkę, lecz na posterunku był Tomasik! Ostatecznie gospodarze mieli rożny, który bez problemu złapał nasz bramkarz.