Wisła Płock - Lech Poznań. Nafciarze bezradni na tle lidera

W spotkaniu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock podejmowała Lecha Poznań. Nafciarze rozegrali słaby mecz, nie potrafiąc znaleźć sposobu na zagrożenie rywalom niemal przez całe spotkanie i zasłużenie przegrali 0:1 (0:1)

Wisła Płock 0-1 Lech Poznań

Dawid Kownacki 44'

Skład Wisły: 1. Krzysztof Kamiński - 15. Kristián Vallo (84', 7. Radosław Cielemęcki), 2. Damian Michalski, 5. Anton Krywociuk, 77. Piotr Tomasik - 89. Aleksander Pawlak (84', 91. Tomasz Walczak), 14. Mateusz Szwoch, 23. Filip Lesniak (66', 92. Dominik Furman), 11. Jorginho - 24. Marko Kolar (46', 25. Jakub Rzeźniczak), 20. Łukasz Sekulski (66', 95. Damian Warchoł).

Skład Lecha: 1. Mickey van der Hart - 2. Joel Pereira, 37. Ľubomír Šatka, 16. Antonio Milić, 5. Pedro Rebocho - 21. Michał Skóraś (79', 50. Adriel Ba Loua), 6. Jesper Karlström, 22. Radosław Murawski (73', 25. Pedro Tiba), 24. João Amaral (90', 11. Filip Marchwiński), 7. Jakub Kamiński (90, 23. Kristoffer Velde) - 97. Dawid Kownacki.

Żółte kartki: Krywociuk, Vallo, Szwoch - João Amaral, Kownacki.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Spotkanie rozpoczęło się od natężonych ataków gości, którzy wręcz zamknęli Wiślaków we własnym polu karnym. Nie potrafiliśmy wyjść ze swojej połowy przez pierwszy kwadrans. Dopiero po upływie tego czasu gra się nieco wyrównała, ale tylko na moment. Lech zdecydowanie przeważał przez całą pierwszą część i stwarzał sobie więcej zagrożenia, a Nafciarze byli w stanie tylko raz na jakiś czas odpowiadać pojedynczymi akcjami. Przewaga przyjezdnych została wreszcie udokumentowana bramką. W 44. minucie Dawid Kownacki zdobył bramkę otrzymując piłkę z lewego skrzydła i do szatni schodziliśmy, przegrywając 0:1.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a pierwsze minuty były w zasadzie kopią początku spotkania. Kolejorz stłamsił naszych zawodników, doprowadzając do kolejnych okazji dla swojego zespołu. Minuty mijały, a Nafciarze byli całkowicie bezzębni i nie potrafili w zasadzie przedostać się pod bramkę przeciwników. Jeden z nielicznych strzałów oddał Damian Michalski głową, ale piłka nawet nie poleciała w światło bramki. Nie mieliśmy pomysłu na rozmontowanie przeciwników, za to Lech robił swoje i co jakiś czas zagrażał naszej bramce, chociaż nie udało mu się podwyższyć prowadzenia i ostatecznie, w pełni zasłużenie, przegraliśmy 0:1.

Teraz Nafciarzy czeka krótka przerwa świąteczna, ale już niebawem wznowią przygotowania do kolejnego spotkania. Tym razem zagramy na wyjeździe, w Krakowie z tamtejszą Wisłą. Ten mecz odbędzie się w poniedziałek, 25 kwietnia, o godzinie 19:00.

Wisła Płock 0:1 Lech Poznań

21:58

Niestety, ale bardzo słabe spotkanie w wykonaniu Wisły. Nie potrafiliśmy opanować piłki i atakować. To rywale byli bliżej wyższego zwycięstwa, a Nafciarze zrobili bardzo niewiele, by ugrać punkt w tym spotkaniu. Ten rezultat jednak niczego nie przekreśla. Następny mecz w następny poniedziałek. W Krakowie zagramy z tamtejszą Wisłą.

21:57

Koniec

Przegrywamy 0:1.

21:56

90'4 Szansa Lecha

Strzelał Ba Loua, ale dobrze interweniował Kamiński.

21:55

90+4'

Lech klepie piłkę na naszej połowie.

21:53

90+2'

Czas ucieka, a Wisła nawet nie zbliża się do pola karnego rywali...

21:52

90'

Sędzia dolicza pięć minut.

21:51

90' Zmiana

Marchwiński za Amarala i Velde za Kamińskiego.

21:48

87' Szansa Lecha

Uderzenie z jedenastu metrów poszybowało nad poprzeczką. Na boisku leżą Kamiński i Michalski.

21:46

84' Szansa Wisły

Wreszcie. Strzał głową Michalskiego po dośrodkowaniu z prawej strony mija minimalnie słupek.

21:45

84' Zmiana

Walczak za Pawlaka i Cielemęcki za Vallo.

21:44

82'

Dwa rożne dla Lecha. Do wejścia gotowi są Walczak i Cielemęcki.

21:41

79' Zmiana

Adriel Ba Loua za Skórasia.

21:40

79'

Kolejny piłkarz Kolejorza leży na murawie.

21:39

77'

Pomoc medyczna udzielana zawodnikowi Lecha.

21:38

76' Żółta kartka

Ukarani Mateusz Szwoch i Dawid Kownacki.

21:36

75'

Znów Lech w natarciu.

21:34

73' Zmiana

Pedro Tiba za Murawskiego.

21:32

70'

Wisła mogła ruszyć z kontrą, ale sędzia odgwizdał faul.

21:30

68'

Rzut rożny Lecha ponownie krótko rozegrany i ponownie szybko zyskaliśmy piłkę.

21:28

67'

Wisła zaczyna utrzymywać się przy piłce. Na razie w środkowej strefie.

21:27

66' Zmiany

Warchoł za Sekulskiego i Furman za Lesniaka.

21:25

63'

Będziemy mieli dwie zmiany w Wiśle - wejdą Furman i Warchoł. Na razie czekają przy linii.

21:24

62' Strzał Lecha

Strzał Lecha z prawej strony po krótkim słupku broni bez trudu Kamiński.

21:22

60'

Dośrodkowanie Wisły, ale piłka zalicza pusty przelot.

21:21

59'

Krótka przerwa. Na boisku leży jeden z gości.

21:20

58'

Niestety tej połowy też nie zaczęliśmy najlepiej. Ponownie widoczna przewaga Lecha.

21:18

57' Szansa Lecha

Jeszcze jeden atak Gości. Rebocho wycofał przed szesnastkę do Amarala. Ten wszedł w pole karne i uderzył po długim słupku - niecelenie.