Wisła Płock - Lechia Gdańsk. Koncertowa gra Nafciarzy na inaugurację! Wysoko wygrywamy z Lechią! Wisła liderem

Przemysław Świderski
O 15:00 rozpoczęło się spotkanie 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Wisła Płock na inaugurację sezon gra u siebie z Lechią Gdańsk. Zapraszamy na naszą relację z tego spotkania! UWAGA! Relacja nie odświeża się automatycznie!

Wisła Płock 3:0 Lechia Gdańsk

Łukasz Sekulski 43', Davo 77', Dawid Kocyła 90+1'

Skład Wisły: 69. Bartłomiej Gradecki - 25. Jakub Rzeźniczak (64' 15. Kristián Vallo), 2. Damian Michalski, 3. Steve Kapuadi - 89. Aleksander Pawlak, 14. Mateusz Szwoch (72' 23. Filip Lesniak), 8. Dominik Furman, 10. Rafał Wolski, (64' 95. Damian Warchoł), 11. Davo (85' 9. Dawid Kocyła), 77. Piotr Tomasik - 20. Łukasz Sekulski (72' 24. Marko Kolar).

Skład Lechii: 12. Dušan Kuciak - 72. Filip Koperski, 25. Michał Nalepa, 4. Kristers Tobers, 2. Rafał Pietrzak (46' 20. Conrado) - 17. Christian Clemens, 7. Maciej Gajos, 88. Jakub Kałuziński (57' 6. Jarosław Kubicki), 33. Marco Terrazzino (77' 69. Jan Biegański), 99. İlkay Durmuş (57' 10. Bassekou Diabaté) - 28. Flávio Paixão (69' 79. Kacper Sezonienko).

Żółte kartki: Pawlak - Nalepa, Conrado, Kubicki.
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Spotkanie rozpoczęło się od spokojnego tempa i kłopotów Nafciarzy z rozegraniem, czego skutkiem były ataki gości. Długo nie potrafiliśmy opanować piłki, a nasza gra była za wolna, w efekcie czego musieliśmy poczekać na okazję. Pierwszą taką miał Kapuadi po rzucie wolnym. Chociaż obie strony nie stworzył sobie doskonałych okazji i remis wydawał się być sprawiedliwym wynikiem do przerwy, chwilę przed gwizdkiem na przerwę do siatki trafił niezawodny Łukasz Sekulski! Po przerwie natomiast oglądaliśmy popis Wisły, która nie pozwoliła przeciwnikom na zupełnie nic. Co chwila stwarzaliśmy sobie zagrożenie pod bramką Dusana Kuciaka i kolejne bramki zdawały się być kwestią czasu. Do siatki trafił Sekulski, ale po długim VARowaniu sędziowie odgwizdali spalonego. Co się jednak odwlecze... Minęła chwila i zaraz piękną bramką po długim rogu popisał się debiutujący w niebiesko-biało-niebieskich barwach Davo. Płocczanom wciąż było jednak mało i chociaż to Lechia próbowała nam zagrozić, stwarzaliśmy groźne kontrataki. Jeden z takich, w doliczonym czasie gry, wykorzystał Dawid Kocyła i ustalił wynik na 3:0, zapewniając nam pozycję lidera!

16:55

Koniec! Wygrywamy 3:0!

Doskonała inauguracja Nafciarzy!

16:54

90+4'

Zabawa! Nafciarze wymieniają podania, a gdańszczanie biegają bezradnie pomiędzy naszymi piłkarzami.

16:52

90+3'

Sędzia doliczył pięć minut. Jeszcze trochę grania!

16:51

90+1' Gol dla Wisły!

Próbuje Lechia, a strzela Wisła! Kontratak Nafciarzy i Dawid Kocyła wypuszczony sam na sam! Wracający z wypożyczenia zawodnik nie ma kłopotów, by umieścić piłkę w bramce obok bezradnego bramkarza! Koncert Wiślaków!

16:49

90'

Rożny dla Lechii.

16:47

88'

Próbuje, próbuje Lechia coś jeszcze stworzyć i powalczyć o punkt, ale jesteśmy dziś zbyt dobrze dysponowani.

16:44

84' Strzał Lechii

Było groźnie, ale czujnie i dobrze  spisał się Gradecki! Rzut rożny dla gości i zmiana w naszym zespole - Kocyła za Davo. Owacje na stojąco żegnają Hiszpana!

16:40

81'

Przez moment przycisnęli goście. Rzut rożny.

16:39

79' Żółta kartka

Pawlak ukarany. Bardzo dużo dzieje się w ostatnich minutach!

16:38

77' Zmiana

Biegański za Matterazziego.

16:37

77' Gol dla Wisły!

Davo! Kolar otrzymał piłkę w polu karnym. Minął obrońcę, przetrzymał i podał do Davo, który niepilnowany uderzył po długim słupku!

16:35

75' Gol nieuznany

Niestety. Sędziowie anulują bramkę. Był spalony.

16:33

73' VAR

Sędziowie sprawdzają bramkę.

16:33

73' VAR

16:32

72' Zmiana

Lesniak ze Szwocha i Kolar za Sekulskiego. Łukasz, dzięki za dublet!

16:30

71' GOL DLA WISŁY!

Ależ szczęście naszego napastnika! Piłka z lewej strony dośrodkowana po ziemi. Sekulski uderza na wślizgu i piłka wtacza się do bramki pomiędzy rękawicami Kuciaka!

16:29

69' Zmiana

Sezonienko za Paixao.

16:28

67' Żółta kartka

Kubicki ukarany za faul taktyczny.

16:28

68' Szansa dla Wisły

Warchoł wywalczył piłkę i dopadł do niej Pawlak, który dośrodkował do Davo. Ten niedokładnie jednak przymierzył i piłka minęła słupek.

16:26

66' ALEŻ PUDŁO!

Niesamowite pudło Vallo! Kolejna szybka akcja. Davo zszedł z lewej strony do środka i oddał strzał po długim roku. Kuciak wybił piłkę, ale ta trafiła pod nogi naszego zawodnika. Słowak, który dopiero co pojawił się na murawie, miał przed sobą pustą bramkę. Uderzył z powietrza i przestrzelił!

16:25

65' Strzał Lechii

Pierwsza od dawna okazja Lechii. Strzał ze skraju szesnastki nie miał jednak prawa sprawić problemów naszemu bramkarzowi i wylądował w jego rękawicach.

16:24

64' Zmiana

Warchoł za Wolskiego i Vallo za Rzeźniczaka!

16:23

63' Żółta kartka

Conrado ukarany za faul na Wolskim. Mieliśmy przywilej i kolejną okazję, tym razem jednak bez sytuacji strzeleckiej.

16:19

59'

Bardzo dobry kwadrans Nafciarzy! Nie schodzimy z połowy rywali, którzy zdają się być bezradni.

16:17

57' Zmiana

Diabatte za Durmusa i Kubicki za Kałuzińskiego.

16:16

56' Szansa dla Wisły

Kolejny dobry atak! Długa piłka do Pawlaka - przerzut na drugą stronę i uderzenie z woleja Wolskiego, które jednak zablokowali obrońcy.

16:14

54'

Kolejny atak Nafciarzy! Robi się coraz goręcej, co słychać po dopingu kibiców. Tym razem zostaliśmy zablokowani.

16:13

53'

Dwa stałe fragmenty, ale bez zagrożenia. Goście mogli wyjść z kontrą. Nie udało im się to jednak, dzięki naszemu dobremu powrotowi.

16:12

52' Poprzeczka!

Korner nie dał większych korzyści, lecz zamknęliśmy przeciwników w polu karnym. Piłka trafiła na prawą stronę do Szwocha. Uderzył technicznie, ale tylko w poprzeczkę!

16:11

51'

Davo wypuścił na lewej stronie Sekulskiego. Ten podbiegł pod pole karne i wycofał piłkę do Hiszpana. Niestety, nasz nowy nabytek źle sobie przyjął futbolówkę. Udało nam się jednak wywalczyć rzut rożny.