Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Audioriver 2022. Nowy punkt w czasie festiwalu. Pomoc psychologiczna, żywa queeroteka i info point

Redakcja
Tegoroczny festiwal Audioriver nie tylko będzie największym w historii, ale również wprowadza wiele nowości. Poza zwiększoną dbałością o ekologię czy sceną dla społeczności LQBT, pojawi się również specjalny punkt z pomocą psychologiczną.

Audioriver. Pomoc psychologiczna, żywa queeroteka i info point

Tegoroczna edycja Audioriver jest robiona z dużym rozmachem, a wszystko z powodu ostatnich lat pandemicznych, gdy festiwal nie mógł się odbyć. Organizatorzy zadbali o rekordową liczbę artystów i scen, a to cały czas nie wszystko. Położono większą dbałość o ekologię i komfort psychiczny uczestników, w tym również osób związanych ze środowiskiem LQBT. Podczas festiwalu powstanie nowa strefa edukacyjna - Audiohome: #JesteśwDomu.

Wszystko w ramach dbania o poczucie bezpieczeństwa festiwalowiczów. Owa strefa ma służyć do tego, by uczestnicy mogli znaleźć przestrzeń, gdzie będą mogli udać się z każdym problemem. Miejsce zostanie podzielone na trzy przestrzenie: punkt edukacyjny After Party FES, Queerotekę oraz Info Point Audioriver.

Depresja, ataki paniki, tożsamość psychoseksualna – na co dzień zmagamy się z różnymi problemami i dylematami, o których wciąż ciężko jest rozmawiać. Festiwal może nie wydawać się pierwszym wyborem, ale będzie świetną okazją do tego, żeby nieodpłatnie porozmawiać z psychologami/psycholożkami i seksuologami/seksuolożkami, którzy wskażą drogę dalszego wsparcia. Uczestnicy uzyskają pomoc w nagłych wypadkach, będą mogli zgłaszać niepokojące ich sytuacje lub po prostu przyjść, porozmawiać o wybranych tematach. W strefie odbywać się będzie także edukacja z zakresu ryzyk wynikających z używania substancji psychoaktywnych. - piszą organizatorzy.

Audioriver

Strefa z queeroteką będzie służyła do rozmów z osobami o różnych tożsamościach queerowych. Zainteresowani będą mogli zadawać nurtujące ich pytania i w zasadzie dotknąć każdego tematu.
W strefie będzie można poznać: Misię Joachim, osobę niebinarną, Drag Queen, aktywistkę i makijażystkę, Kacpra

Potępskiego, transpłciowego aktywistę, influencera i tiktokera, Stewunię, która w internecie zajmuje się weganizowaniem, feminizmem i ciałopozytywnością oraz Karolinę Jackowską, aktywistkę i fotografkę queerowej polski. - czytamy dalej

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto