Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Audioriver Sobótka. Panel dyskusyjny podczas festiwalu. Czego będą dotyczyć rozmowy?

Damian Kelman
Damian Kelman
Audioriver to nie tylko festiwal muzyczny kojarzony z muzyką od wieczora do rana. To również miejsce na dyskusje i edukacje. Nie inaczej będzie w tym roku, a wszystko w ramach Audioriver Sobótka. Jakie tematy zostaną poruszone w tym roku?

Audioriver Sobótka

Audioriver Sobótka to dzienna część festiwalu. Niewiele osób może zdawać sobie z tego sprawę, ale w trakcie imprezy jest również czas na dyskusje i edukację, które wcale nie muszą oznaczać końca zabawy. 30 lipca, na Starym Rynku, odbywać się będzie panel dyskusyjny z artystami oraz specjalnie zaproszonymi gośćmi. Czego dotyczyć będą rozmowy?

  • Odpowiedzialność społeczna w świecie kultury – obowiązek czy przekraczanie granic artystycznej twórczości?

Goście: Dorota Masłowska, Iwona Skwarek, Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski i Xawery Żuławski.
Paneliści poszukają odpowiedzi na pytania: czy tak burzliwe czasy jak współczesne oddziałują na artystów i czy artyści chcą o tym mówić, pokazywać postawy, które chcą wspierać lub przeciw którym się buntują? Dlaczego twórcy coraz częściej zabierają głos na tematy społeczne? Jaka jest definicja autentyczności współczesnego artysty? Prowadzenie: Jacek Sobczyński (NewOnce).

  • Dziennikarstwo muzyczne pod ścianą

Goście: Dominika Janik, Łukasz Kamiński i Mih Michalski.
Rozmowy o kryzysie tej specjalizacji dziennikarskiej, polityce tożsamościowej w krytyce muzycznej, zmianach w dziennikarstwie muzycznym związanych z nową technologią, social mediami i rewolucją na rynku mediów. Prowadzenie: Aga Sielańczyk (Kmag).

  • Współczesne priorytety a festiwale muzyczne: tolerancja, prawa człowieka i zdrowie psychiczne – w jakiej kolejności?

Goście: Aleksandra Badurska, Przemek Pstrongowski, Ania Cyklińska, Jarosław Jagura.
Festiwal to z założenia bezpieczna przestrzeń nieskrępowanej ekspresji, w której każdy może być sobą. Audioriver, poza działalnością muzyczną, otwarcie zabiera głos w tematach społecznych, a ważnym elementem jego tegorocznej edycji jest katalog zasad bezpieczeństwa i dobrych praktyk. Jak sprawić, by tolerancja nie była jedynie pustym sloganem? Czy festiwal to miejsce, gdzie możemy uczyć się akceptacji, rozmawiać o tożsamości, inkluzywności i o naszym, nie zawsze przecież najlepszym, samopoczuciu? Prowadzenie: Marta Ciastoch (Noizz.pl)

  • 20 lat rynku festiwalowego, 2. lata pandemii – branżowe podsumowania przyszłości festiwali muzycznych i koncertów.

Goście: Bartosz Troński, Jurek Przeździecki, Karolina Wanot, Piotr Orlicz-Rabiega.
Zastanowimy się jakie największe szkody wyrządziła pandemia w branży rozrywkowej. Czy – w obliczu pandemii i wojny w Ukrainie – powinno się od artystów oraz organizatorów wymagać zaangażowania społecznego, politycznego i ekologicznego? Czy wydarzenia online mają sens i są kolejnym etapem rozwoju sceny muzycznej? Prowadzenie: Łukasz Kamiński.

  • Racjonalna polityka narkotykowa – metody i konsekwencje społeczne

Goście: Adrianna Randak, Jerzy Afanasjew, Weronika Lewicka.
Rozmowy o tym, jak wygląda profilaktyka, edukacja i redukcja szkód z zakresu substancji psychoaktywnych, jak można zwiększyć bezpieczeństwo w tym zakresie i wprowadzić racjonalne kroki i rozwiązaniach z innych krajów. Prowadzenie: Damian „Mestosław” Sobczyk.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto