Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarki odniosły kolejne zwycięstwo, tym razem nad GTK Gdynia

Daniel Świerżewski
W sobotę koszykarki MON-POLu chyba nie myślały już o niepowodzeniu w Koninie i odniosły kolejne zwycięstwo na własnym parkiecie. Tym razem płocczanki odprawiły z kwitkiem rywalki z Gdyni. Mecz był zacięty, ale podopieczne Ireneusza Jasińskiego oraz Michała Mrówczyńskiego miały wszystko pod kontrolą i niemal wszystkie kwarty kończyły zwycięsko.

Duet trenerski desygnował do gry „pierwszy garnitur”. Na parkiecie pojawiły się Monika Maj, Iwona Szarzyńska, Aleksandra Krzysztofik, Sylwia Janas i Joanna Domańska. Pierwsze minuty były bardzo zacięte, zespół gości nie zamierzał poddać się bez walki i po czterech minutach GTK Gdynia prowadził 9:8. Później, dzięki Sylwii Janas, to MON-POL objął prowadzenie. Pierwsza kwarta była bardzo zacięta, żadna z drużyn nie mogła wypracować większej przewagi. Ostatecznie po 10 minutach płocczanki prowadziły 22:19.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęły gospodynie, które powiększyły przewagę do dziewięciu punktów. Na duże słowa uznania zasłużyła Janas, która w ciągu pierwszej połowy zanotowała aż 12 zbiórek. Była to najbardziej wyrównana część meczu, o czym, świadczy wynik 13:13. Tym samym MON-POL utrzymywał wciąż trzypunktową przewagę.

Początek trzeciej kwarty to znów dobra postawa płockiej drużyny. Po pięciu minutach przewaga MON-POLu wynosiła już 14 punktów. Gdynianki robiły co mogły, ale gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń i nie pozwalały rywalkom zbytnio podgonić wyniku. Kwarta zakończyła się wygraną płocczanek 17:14 i w całym meczu nasze koszykarki prowadziły już sześcioma punktami.

Ostatnia kwarta mogła być nieco nerwowa ze względu na fakt, że Aleksandra Krzysztofik i Iwona Szarzyńska miały na swoim koncie już po cztery faule. Z czasem czwarte przewinienie popełniła też Monika Maj. Ostatnia odsłona meczu to wyrównana walka punkt za punkt. Płocczanki walczyły o utrzymanie prowadzenia, a drużyna GTK za wszelką cenę chciała ten mecz wygrać. Ostatecznie MON-POL wygrał tę kwartę 22:20 i cały mecz 74:66.
15 punktów dla MON-POLu zdobyła Iwona Szarzyńska, 12 Sylwia Janas, która w całym meczu zanotowała też aż 20 zbiórek.

MON-POL Płock - GOLD WINGS BROKERS GTK Gdynia 74:66 (22:19 ; 13:13 ; 17:14; 22:20)
MON-POL: J. Domańska 8, S. Janas 12, A. Trzewikowska, K. Wilamowska, A. Gruchot, M. Adamczyk, K. Skiejka 10, I. Szarzyńska 15, M. Maj 15, I. Gawryszewska 2, A. Trzeciak 2, A. Krzysztofik 10